Ruli jep dorëheqjen nga nënkryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese

September 16, 2014 17:07

Ruli jep dorëheqjen nga nënkryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese

Genc Ruli, ish- ministër i Ekonomisë dhe Bujqësisë në dy mandatet e fundit të qeverisë Berisha, ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij, si nënkryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese.

Kërkesën e tij ja ka dërguar kryetarit të Partisë Demokratike dhe grupit parlamentar.

Edhe pse me shkrim nuk ka specifikuar arsyet, ai e ka bërë të qartë në mjediset e PD, se bëhet fjalë për një qëndrim politik që ai po mban, ndaj mospërfilljes nga kryetarët e PD për të në periudhën para fillimit të Kuvendit të PD-së.

Ruli, i cili arriti të bashkejtoj me Berishën përmes një Kodi heshtjeje nga 2005 deri më 2013, duke mos u cenuar në postin e tij si ministër, duket se e ka ndjerë veten jashtë prespektivës së PD, që po riorganizohet në prag të këtij Kuvendi. Duket se kete rradhe torta po ndahet pa ate.

Sinjalin e parë e ka dhënë me dorëheqje. Të shikojmë cfarë do pasojë!/tema

September 16, 2014 17:07
Komento

12 Komente

 1. nastradin September 16, 17:31

  O zot deri kur do ti durojme keta ministra te perjetshem qe ndrojne vetem xhaketat njehere ne 8vjete here me ngjyre blu dhe here me ngjyre mavi.

  Kesaj i thone hiqe nga lena dhe fute nga prena.

  E gjithe politika shqiptare ka ardhur koha te jape dorheqje.

  Reply to this comment
  • mergimtari fv September 16, 18:00

   Nastradin efendi si te duket zotrote puçraliu i Pellumbit nga Libohova ? Ngeci si ka lene gje te jatit si njeri me namus e atoritet ne kuadrot e ish Sig.te Shtetit te Mehmetit e Kadri Dautit .

   Reply to this comment
 2. Strazimiri me paruke September 16, 18:05

  Pucrranjosi Ruli edhte nje skuth i vjeter e pa moral, ne artikull eshte harruar te thuhet se ne periudhen 1992-1996 ka qene minister Finance ne qeverine Meksi, nje hajdut me cizme. Ne ate kohe Saliu kete pis se bashku me Rexhep Uken ish Minister I Bujqesise kerkoi t’u hiqte mandatin e deputetit pasi prene te gjitha pemet e arave. duke e dhitur lenden drusore ne Itali, por nuk i dhane aq sa duhej dollare Saliut. Imuniteti i tyre nuk u hoq se i mbrojti bixhozciu Nano, pas disa vitesh Ruli i kerkoi ndjese Saliut dhe ky e shperbleu me dy portofole ministrsh ndaj haracit te dorzuar rregullisht dhe me perulje.

  Reply to this comment
 3. Karjan Cani September 16, 18:45

  Na plasi genci!

  Reply to this comment
 4. nuri September 16, 20:30

  Ruli edhe ato vlera intelektuali diabolik i zhvleresoi me qendrimrt e tij teresisht pa dinjitet dhe me nje servilizem te peshtire per te lepire kocken e pushtetit si me Sali Berishen ashtu edhe me Fatos Nanon..tani si duket kerkon kocke nga Edi Rama. Ruli vetem parime nuk ka.

  Reply to this comment
 5. SEKRETARJA ..me floke te palara September 16, 20:39

  WTF …Cfare eshte komisioni i veprimtarise prodhuese ??
  seriozisht e kam ,dua te mesoj cfare eshte ky komision ,se Rulin kam 20 vjet qe e shoh
  Moderatori ,ti qe lejon surratin e Gencit aty ,qe lejoke lajmin e doreheqjes kur lajm do ishte vetem vajtja ne burg e ktij
  ka mundesi te na spjegoni cfare eshte ky komision ??

  Reply to this comment
 6. Dashnor Kozaj September 16, 21:19

  Ahh, mor Genc Ruli ,skam cfare te te them ,se ti kam shkruar ne Kerkes – Padi ,drejtuar Gjykates te Tiranes ,per anullimin e privatizimit te Operatorit te Shperndarjes te Energjis elektrike ,te Shqiperise ,qe ja falet CEKUT te Cekis ,per 102 miljon euro ,baraz me kater nenstacione te tipit Tirana nr.2, ( Nenstacioni i ri ne KASHAR ) ,qe ndrtoj Italia ,ne vitet 2010 ,me nje vlere 24.5 miljon euro .Kete kerkes e kam depozituar ne gjykate ne 30 dhjetor 2008 . Pra ti GENC RULI ,n.q.s, ne SHQIPERI do te kishte sistem drejtesie te sakte ,duhet te ishe ne burg qe nga viti 2009 e deri sa te ishe gjalle ,mor pucraxhiu i mutit ,mor bastard njeri .Te lumte se ska zot ai vend . Ne qe i themi vetes BURR, u detyruam te largoheshim nga ajo tok ,se nuk na perkrahu populli dhe rezikuam egzistencen fizike ,deri ne kufirin e fundit . Te lumte more plehre ,ty se bashku me ate kafshen e Vicidolit te Tropojes ,se per ate dobicin e Bashkise te Tiranes ,nuk mar mundimin e analizes se eshte nje PMV. ( term matematikor ).

  Reply to this comment
 7. dori September 16, 21:52

  O te keqen…
  Ky dashka te behet Guvernator.

  Reply to this comment
 8. qifqia September 16, 22:25

  Dori !
  Mos e thuaj kete ! Po te behet Ruli Guvernator atehere Banka duhet te jete fare pa çelsa dhe pa dyer. D.m.th. te jete banke e shqyer !
  Po me qe dha doreheqien nga ai funksion, ta jap edhe si deputet ( mos ta perjashtoj Berisha ) per t’i hapur rruge prokurorise per t’i gjetur ato qe ka vjedhur.
  Keta jane ne nje kategori me Kandidatin per President. Por ky nuk ka thene akoma qe ” une nuk kam spiunuar njeri ” si tha Ai me syze. Ky nuk ka lene njeri pa spiunuar.

  Reply to this comment
 9. labinot September 16, 22:54

  S`benet lufte pa Meco bene!S`behet qeveri pa Genc Rrulin!

  Reply to this comment
 10. Taçi September 17, 12:21

  Nga fytyra duket shpirtligesia e ketij njeriu, Zoti ju ardhte hakut o kerma qe qelbet tere vendin.

  Reply to this comment
 11. LISI September 18, 01:35

  Do mbahet mend si hajdut , skuth,servil dhe kuptohet,pa personalitet. Ne qofte se do arrihet te vihen para pergjegjesise te gjithe ata qe kane vjedhur pasurine kombetare, ky eshte nder te paret qe do futur ne burg.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim