Ruli: PD është një parti e sfilitur

March 8, 2018 22:49

Ruli: PD është një parti e sfilitur

Ish-ministri i Energjetikës, në kohën e qeverisë Berisha, Genc Ruli ka komentuar procesin e ri që ka nisur ditën e sotme në PD, me qëllim unifikimin e partisë dhe riafrimin e të gjithë kontribuuesve demokratë.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Ruli e ka cilësuar PD-në e sotme një parti të sfilitur që është më e vogël se më parë dhe nuk arrin të ndikojë në procesin politik.

PD në vend të bashkohet është sfilitur. Është një PD shumë më e vogël seç ka qenë dikur, edhe pse është parti e dytë, nuk ndikon fare në procesin politik sot”, tha ai.

Marrëveshjen e Bashës me Ramën, Genc Ruli e quan “paaftësi” të kreut të PD-së për të ardhur në pushtet.

Ka zgjedhur kompromisin dhe e tregoi me marrëveshjen e Majit. Ajo marrëveshje sot vazhdon akoma më e fortë, dhe do të ketë edhe të tjera”, deklaron Ruli.

o.j/dita

March 8, 2018 22:49
Komento

5 Komente

 1. lyyl March 8, 22:53

  ky o putana ma e qelbet e bordellos se shpelles

  Reply to this comment
 2. kokepalari March 9, 01:37

  Me mafioze si zotrote e sfilitur do jete çfare do jete ?
  I fillove grabitjet bashke me Gramoz Pashkon ne vitin 1992 dhe nuk ke ndaluar akoma!! PISANJOS.

  Reply to this comment
 3. Alban Dega March 9, 04:00

  A MUND TI BESOHET NJE HAJDUTI ME CIZME QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET !?

  SI MUND TE BESOJME LULEZIM BASHA!?

  – Pyetje rrenuese per nje hajn me cizme e vrases te kapur ne flagrance…

  – A nxjerr fjale nga goja pa rre o Kodoshi i
  Berishes !?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Si mund te besojme voten ty Lulezim Basha?
  Si mund te besojme te sotmen dhe te ardhmen tone dhe te femijeve tane Lulezim Basha !?
  Si mund te besojme udheheqjen dhe qeverisjen e Shqiperise se rrenuar mbi 7 here prej jush ?
  A nuk ishe ti ai qe vodhe hapur 250 milione Euro te Autostrades se Kombit !?
  A nuk ishe ti qe e fillove ate pa projekt!?
  A nuk ishe ti qe vrapove ta nenshkruaje ate me nje kontrate vetem ne Anglisht kur gjuha zyrtare e Shtetit Shqiptar eshte shqipja !?
  A nuk ishe ti dhe kamikazet e Berishes qe pagove germime dheu ne permasa lemeritese sikur e gjithe trasejs e saj te ishte 21 metra e gjere dhe 9 metra e thelle nga Miloti ne Morine te Kukesit !
  A nuk ishe ti ne dijeni se cfare behej ne Gerdec edhe mbasi amerikane kerkuan qe te ndalohej cdo veprim e pune ne Gerdec gjate vizites historike te Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane !?
  A nuk ishe ti shefi i diplomacise shqiptare qe drejtove bisedimet atdheshitese te Otrantos !?
  A nuk ishe ti numri 2 i zinxhirit komandues te urdherave kobezi te Sali Berishes per ekzekutimin pa vendim gjykate te 4 protestuesve absolutisht te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane dhe plagosjen, rrembimin, marrjen peng dhe torturimin e qindra te tjereve !?
  A nuk ishje ti qe bashke me Sali Berishen, Genc Rulin, Arben Ristanin, e co, vodhet hapurazi votat e 8 majit 2011 !?
  Ma trego vetem nje gozhde qe ke ngulur apo lene mbrapa per 4 vjet si kryebashkiak i kryeqytetit shqiptar !?
  A nuk ishje ti dhe bosi jot Berisha qe i bet grusht shteti brenda Partise suaj Sokol Olldashit dhe nje manare e juaj i beri edhe gropen ne bashkepunim me “ skuadronet e vdekjes” !?
  A nuk ishje ti qe bllokove cdo oponent tendin ne gjirin e PD-se dhe urdherove vjedhjen e votave ne gjirin e saj cka u provua me ze e me figure ne syte e mbare shqiptareve !?
  Kur vjedh votat ne gjirin e Partise tende cfare mund te besh ti me votat e shqiptareve !?
  Si mund tia besojme qeverisjen e Shqiperise nje kusari, nje atdheshitesi, nje vrasesi, nje hajduti me cizme ne gjirin e partise se vet !?
  Na jep vetem nje aresye dhe fakt te vetem pse duhet te besojme dhe votojme ty nje rrenci e hajni me cizme qe nuk le gje pa rre, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa genjyer !
  Lanet !

  Reply to this comment
 4. Monkey March 9, 08:12

  Nuk duhet të jetë “partia e re”, fundi i Bashës. Nuk duhet të ketë “parti të re” nga ato emra. Fundi i Bashës dhe atyre emrave që janë tek “partia e re” duhet të jetë burgu për të gjitha tradhëtitë, vjedhjet, vrasjet e poshtërimet që kanë kryer. Nuk mund të presim që Shqipëria do të bëhet nga Jozefina Topalli, Arben Imami, Ridvan Bode, Genc Ruli, Astrit Patozi që shqiptarët i shporrën me votë. Ishin dhe do të jenë bashkëpunuesit e Sali Berishës. Pse nuk thanë gjë për Lulzim Bashën kur ky vodhi 230 MILION EURO tek ‘Rruga e Kombit’ ose kur i fali detin grekërve, ose kur si Ministër i Brendshëm u vranë 4 protestues paqësorë ose si kryetar bashkie që thjesht vodhi pa bërë asgjë për Tiranën ??? Këta nuk janë ‘Mendimi ndryshe’, këta janë ‘Mendimi : të shpëtojmë by***n tonë duke ja futur njërit nga ne’ .

  Reply to this comment
 5. spata March 9, 10:28

  Ah more Rruli . E ropet e shker… et deri ne palc per interesa personale dhe tani e qani si e vdekur .Kujt i ankoheni ?. Popullit qe si lat kusur pa i ber me teorit tuaja qe nga “Ceku i Bardhe” e deri tek shkaterrimi i ekonomis komuniste qe ishte djersa e gjaku i popullit per 50 vjet . Mbahesh dhe si ekonomist kalibri .Ke qen nje mi brerres qe shkaterruat cdo gje ne sherbim te popullit .Ik nga sy te kembes e mos dil te besh moral .
  Lutju Zotit te mos futesh ne rrjeten e peshqeve te medhenj .Do kesh disa gudulisje qe nga koha e kondrabandes se cigareve e deri ne aferret korruptive ku drejtoje ekonomine.Doni te pushkatoni nje te puashkatuar si Basha e Saliu por dhe ju nga mbrapa do tu vijne “plumbat” .
  Asnjeher Pd ska qene force politike.E ideuar nga klane te vecanta Veriore e agjenturale ka synuar te sundoj e te pasurohen ne kurrizin e nje populli te carvalitur nga sistemi i degjeneruar komunist.Parti qe mblodhi pjesen me antikombetare te se shkuares Zogiste e Enveriste .Ja keto te vertetat jane z. Rruli e jo kremi qe do ti veshesh nje shemtire te deshtuar .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*