Rumania zbardh listën me 23 lojtarë

May 31, 2016 20:26

Rumania zbardh listën me 23 lojtarë

Trajneri i Rumanise, Iordanesku, ka perpiluar listen e 23 futbollisteve qe do te udhetojne ne France dhe qe do te perballen ndaj Frances, Zvicres dhe Shqiperise ne Grupin A.

Portierë: Ciprian Tataru?anu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Gurgiu)

Mbrojtës: Cristian Sapunaru (Pandurii Targu Jiu), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches (Napoli), Valerica Gaman (Astra Giurgiu), Cosmin Mo?i (Ludogorets), Dragos Grigore (Al-Sailiya), Razvan Ra? (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo Bucarest)

Mesfushorë: Mihai Pintilii (Steaua Bucure?ti), Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva), Andrei Prepeli?a (Ludogorets), Adrian Popa (Steaua Bucarest), Gabriel Torje (Osmanl?spor), Alexandru Chipciu (Steaua Bucarest), Nicolae Stanciu (Steaua Bucarest), Lucian Sanmartean (Al-Ittihad)

Sulmues: Claudiu Ke?eru (Ludogorets), Bogdan Stancu (Gençlerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra Giurgiu).

May 31, 2016 20:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*