Rusët planifikojnë të shkëputen nga interneti

February 11, 2019 21:58

Rusët planifikojnë të shkëputen nga interneti

Në kuadër të planifikimeve për luftën kibernetike në të ardhmen, Rusia po planifikon të shkëputet për një kohë të shkurtër nga interneti.

Mësohet  se kalimi i të dhënave mes qytetarëve dhe organizatave ruse do të mbetet brenda vendit pa qarkulluar ndërkombëtarisht, sqarojnë autoritetet.

E gjithë prova është pjesë e projektligjit të quajtur “Programi Kombëtar i Ekonomisë Dixhitale”, i cili po garanton autoritetet ruse se si mund të veprojnë nëse fuqitë e huaja izolojnë Rusinë nga interneti.

f.h/Dita

February 11, 2019 21:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*