Rusi, një avion pasagjerësh bie në autostradën e Moskës

Redaksia Online December 29, 2012 14:23

Rusi, një avion pasagjerësh bie në autostradën e Moskës

Një avion pasagjerësh është rrëzuar në Rusi pak minuta më parë. Lajmin e raporton BBC, sipas të cilës avioni ka rënë në një nga autostradat që të çon në kryeqytetin e Rusisë, Moskë.

Televizionet ruse dhe fotot e postuara në Tuiter flasin për një shkatërrimin e plotë të avionit, i cili është ndarë në copa.

Ngjarja ka pak minuta që ka ndodhur dhe ende nuk ka detaje për viktima apo në lidhje me numrin e pasagjerëve që ishin në bord. Aksidenti thuhet se ka ndodhur në afërsi të aeroportit të Moskës, “Vnukovo”.

 

Redaksia Online December 29, 2012 14:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*