“Berisha të thotë ç’valle po hedh Basha, të shpresës a të vdekjes”

September 15, 2017 21:04

“Berisha të thotë ç’valle po hedh Basha, të shpresës a të vdekjes”

I ftuar ne RTSH, Ilir Rusmali, ekpert konstitucionalist, iu pergjigj disa pyetjeve, midis te cilave edhe atyre qe kishin te benin me gjendjen ne Partine Demokratike.

Per sa i takon daljes me te fundit publike te ish- kryeministrit Sali Berisha dhe per te ardhmen e Partise Demokratike, Rusmali u shpreh:

Nuk ka krisje mes Bashes dhe Berishes.

Pertej kritikes se shfaqur nga ish- kryetari i Partise, e cila nuk perben surprize (Berisha eshte i fundit jo i pari), Berisha u rreshtua shume fort me dhe pas Bashes dhe në nderhyrjen e tij ju tha dhe kundershtareve te zotit Basha, qe ju nuk do jeni me ne PD nese do vazhdoni te mbani kete qendrim.

Ne vleresimin e gjendjes nga interesi i partise, jo nga ai i kryetarit, zhvillimet nuk premtojnë per mire.

PD ka nevoje per ndryshim rrënjesor dhe kjo nuk behet duke mbytyr kritiken dhe duke larguar kritikuesit.

E ardhmja e te larguarve eshte e hapur.

E rendesishme ne dikutimin opozitar eshte shendoshja e PD dhe keto sinjale nuk po vijne.

Qendrimi i Berishes nuk ndihmon.

Berisha duhet t’u kishte shpjeguar me qartesi demokrateve se cila eshte vallja qe po hedh tani kryetari i Partise Demokratike. Nese kjo eshte vallja e shpreses, apo vallja e vdekjes.

Sa kohe demokratet nuk jane te qarte, situata do vazhdoje te precipitoje.

Duhet konsideruar edhe nje fakt tjeter. Situata qe po kalon PD i ka krijuar disbalancim te gjithe politikes.

Nga nje ane kemi performance solide te maxhorances dhe nga ana tjeter kemi nje performance shume diletanteske te opozites, dhe kjo reflektohet te deshperimi qe po krijon tek mbeshtetesit”.

September 15, 2017 21:04
Komento

3 Komente

 1. MH September 15, 22:44

  Basha po hedh vallen e shlivovices me koreograf Sali Berisha.Motivi folklor serb me qender ne Beograd.
  Keto njerez te shkolluem e me diploma me master etj etj.Bin viktim e nji kriminelit,nji te korruptuarit antikombetar atip Berisha.Mendojne qe ky i din te gjitha.Ku per 27 vjet e mbajti pushtetin padrejtesisht dhe e katranosi si mos makeq.Nuk kishte takat per te shuar dhe hidrocentralet.

  Reply to this comment
 2. Sali o le le, o nene. September 16, 02:34

  Nashi pse nuk e thua cope ti qyqar, Lulushi po hedh vallen e tranvestites.
  Je ne metro ti mo Rusmail, ne Hollande luhet vetem vallja e hapjes se shaleve.
  Kete rradhe ja u ka fut sa krahu i perthyer dysh Ed Ram Palloshi Corapekuqi, Lulushit e babit te Lulushit, Sali Kar-axhicit.

  Reply to this comment
 3. demo September 16, 06:15

  Partise tuaj i duhet edhe nje CADER TJETER per te barazuar partine e Metes Ne fakt PD si parti rrugaces dhe malokesh i solli vendit vetem shkaterrim grabitje,Gerdec.Ajo duhet shperndare me ligj si partite fashiste,komuniste,ISIS te etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim