Sa do të zgjasë ngërçi i Gjykatës Kushtetuese sipas ministres

May 11, 2018 10:05

Sa do të zgjasë ngërçi i Gjykatës Kushtetuese sipas ministres

Gazetari Lutfi Dervishi e vendosi Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, përballë një situate hipotetike për të ilustruar ngërçin e krijuar si pasojë e mosfunksionimit të Gjykatës Kushtetuese.

Në emisionin Përballë në RTSH 1, Dervishi e pyeti ministren se çfarë do të ndodhte nëse qeveria përmes një ligji vendoste mbylljen e të gjitha mediave në vend, përveç ERTV-së. Ministrja Gjonaj tha se ligji do të duhej të kundërshtohej në Gjykatën Kushtetuese, e cila nuk mund të nis funksionimin përpara ngritjes së institucioneve të reja të drejtësisë.

“Deri në fund të këtij viti, shpresojmë që insitucionet e reja do të jenë ngritur”, u shpreh Gjonaj, duke pranuar se kolpsi I Gjykatës Kushtetuese në rastin më të mirë do të jetë çështje muajsh.

n.s. / dita

May 11, 2018 10:05
Komento

4 Komente

 1. info sumatike May 11, 10:05

  Te keqen e hundes moj

  Reply to this comment
  • Etilda GJ.Nji nder Ministret me pasionante dhe e vendosur ,e siguriishte edhe mjaft Femer ne pamje . May 11, 10:27

   info suma ,

   eshte shprehje e injorances se asaj bote shpellaresh ,
   ti drejtohesh nji Femre aq simpatike ,
   me shprehje te Tilla idiotesh e halabakesh rruge.

   Sigurishte qe ju shpellaret per mudel Hunde
   keni ate te salih gorrilles se shpelles ,
   Hunden e kafsheve jo ate te njeriut te bukur .
   Sa per dijeni hunga eshte nji tipar i karakterit
   qe eshte ne harmoni me tiparet e tjera te fytyres dhe
   ke Ministrja e Drejtesise z. Etilda Gjonaj
   e cila i jep nji pamje shume fisnike .

   Por siedhe e thashe me lart ,
   ju zagart e suites se shpellarit ,
   keni per gjithcka ne kte jete ,Modelet tuaja ne gjithcka.
   Si ne bukurine Femerore ,si ne sjelljen ne qytete ,si ne koncptin shoqeri ne kulture e art ,ne konceptin shtet e institucione
   e padyshim edhe ne te qenit njeri .
   Modeli juaj eshte i ngjashem me ate te fiseve kanibale qe jetojne ne pyjet e Amazones se Brazilit ose ne shpellat e vicidolit .
   injoranca juaj ka me fitu Rekord ne Ginnes

   Reply to this comment
   • Fatmir May 11, 13:14

    O ti….adhuruesja/i i Etildës nuk pengon dot njerëzit ti të shprehin opinionet e veta. Për ty Etilda qenka super femër, për të tjerët nuk është ashtu. Hunda ty të duket joshëse, të tjerëve nuk u duket….në demokraci jemi, shyqyr secili është i lirë të shprehë mendimin e vet.
    E para mëso të shkruash se je plot gabime, ose ose të ka verbuar bukuria e Etildës dhe nuk shikon dot kur shkruan…tjetra me thënë të drejtën i ngjan çik atij shpellarit që përmend ti nga hunda kjo Etilda dhe….tjetra tjetra na trego pak konkretisht çfarë ka arritur kjo Etilda me pasionin e vendosmërinë e saj, përveçse i ka bërë reklamë vetes dhe ja….ka verbuar turrmë si puna jote.

    Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 May 11, 10:30

  “Deri në fund të këtij viti, shpresojmë që insitucionet e reja do të jenë ngritur”, u shpreh Gjonaj, duke pranuar se kolpsi I Gjykatës Kushtetuese në rastin më të mirë do të jetë çështje muajsh”
  një shtet pa gjykatë kushtetuese,për disa muaj?!
  e fortë dhe kjo!!
  as erdogani nuk bëri një gjë të tillë pas “grushtit të shtetit”!!
  pra po bëhet çështë e mundur që të përfundojnë marrveshjet me gërkun!?dhe ne gjatë kësaj kohe nuk do të kemi gjykatë kushtetuese??
  si duket kjo marrveshje do të jetë e dyta e vërteta!!
  nuk e ka kundërshtuar askush,tërë fshehtësinë që është mbajtur deri tashti!!
  jetoni të lumtur shqiptarë në drejtimin e vizionarit tonë!!
  dhe shënoni që për herë të parë shqipëria nuk ka gjykatë kushtetuese!
  nuk ka ndodhur dhe kur kemi qënë të pushtuar!!ose kur turistët nazifashistë pushuan në shqipëri!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim