Sa gjatë mund t’i mbajnë femrat sekretet?

November 14, 2017 17:41

Sa gjatë mund t’i mbajnë femrat sekretet?

Tashmë nuk është më e nevojshme ta lini në dorë të ndërgjegjes ‘zbrazjen’ e një sekreti sepse kanë menduar studiuesit për ju. Të gjithë dyshojnë te tjetri kur i rrëfejnë një sekret, sidomos shoqet që nuk i mbajnë gjë njëra tjetrës. Mirëpo, a ruhen vërtetë sekretet apo femrat e kanë të pamundur këtë gjë?

Shumica mendojnë se femrat nuk mbajnë dot sekrete, sepse u pëlqen të flasin e të flasin pa fund, se nuk janë të afta të përballojnë emocionet; ndërsa meshkujt janë “pus i thellë”.

Studimi ka përfshirë 3 mijë femra të moshës nga 18 deri në atë 65 vjeçare. Nga analiza ka rezultuar se katër në dhjetë femra nuk arrijnë të mbajnë sekretet, pavarësisht se sa personal apo I rëndësishëm ka qenë ai për tjetrin.

Femrat zakonisht i përcjellin fjalët te dikush tjetër brenda 47 orë e 15 minutash.

Studimi po ashtu ka gjetur se femrat mesatarisht dëgjojnë tre thashetheme çdo javë dhe e përcjellin atë së paku te një person tjetër.

November 14, 2017 17:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*