Sa ka kushtuar samiti historik Trump-Kim Jong Un?

June 12, 2018 16:58

Sa ka kushtuar samiti historik Trump-Kim Jong Un?

Qeverisë së Singaporit i ka kushtuar 15 milionë dollarë samiti historik mes Donald Trumpit dhe Kim Jong Un-it.

Takimi midis dy liderëve u organizua në rezortin turistik me 5 yje “Capella”, ku qeveria kishte prenotuar të gjitha dhomat e hotelit (100), në mënyrë që të ishte krejtësisht në dispozicion të samitit. Një dhomë në këtë hotel kushton 500 dollarë nata.

Shpenzimit të mësipërm i shtohet dreka e dy liderëve po në rezortin “Capella”, si dhe akomodimi i tyre në dy hotele luksoze 6 km larg vendit të samitit.

E në fund, limuzina presidenciale e Donald Trump mendohet të ketë kushtuar 1.6 milionë dollarë.

Këto shpenzime marramendëse që të marra sëbashku kanë rezultuar të kenë shkuar 15 milionë dollarë, nuk kanë ngelur pa u komentuar me ironi edhe nga CNN.

s.a/dita

June 12, 2018 16:58
Komento

1 Koment

  1. Adih June 12, 22:21

    Oh per te qeshur , neve kokpalareve dele qorre ,na kushtoi nga taksat tona pallati i Bashes ne ujin e ftohte Vlore me shume se kaq ,pamvaresisht ishte komplet jashte ligjit ,qe nga vjedhja e detit e deri tek noterezimet e njerezve qe kishin mbi 100 vjet qe kishin vdekur .Tna rroje partia e PPSH , e ndare ne tre pjese.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*