Sa kushton një provim në universitet? 100 euro!

June 2, 2014 20:51

Sa kushton një provim në universitet? 100 euro!

Në ditën kur Banka Botërore deklaroi se duhen marrë masa urgjente pasi cilësia e arsimit lë për të dëshiruar, emisioni investigativ “Fiks Fare” zbulon se një provim në universitet kushton 100 euro!

Investigimi është kryer në Universitetin e Shkodrës, “Luigj Gurakuqi”, përmes teknikës së infiltrimit dhe kamerave të fshehta.

Pedagogu i lëndës, pasi merr pagesën prej 100 eurosh nëpërmjet sekserit, firmos notën kaluese për studentin e vitit të dytë të masterit.

June 2, 2014 20:51
Komento

2 Komente

  1. As June 3, 07:39

    Jo vetem studentet paguajn per te marre provimin por dhe petagoget paguajn per te botuar nje artikull, per te marre nje grade shkencore apo per te fituar provimet pas universitare. Keto jane veprime te legalizuara tashme

    Reply to this comment
  2. tomas June 3, 22:41

    bravoooo fiks por AI QE QUHET LIGJ I NDESHKON deri tani JO .kur nje petagog i mjeksis nje nxenesi qe nuk mesonte i vendos note negative sepse AI neser dote behet mjek dhe dote vizitoj neser petagogun ky nxenes mund te behet politikan .MJER NE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*