Sa kushton Shqipëria e De Biasit!

June 5, 2016 18:57

Sa kushton Shqipëria e De Biasit!

 Plot 172.5 milionë euro kushton skuadra helvete, me gjithë futbollistët e saj dhe vlerat e kartoneve, ndërsa kuqezinjtë e De Biazit vetëm 40,9 milionë euro.

Po Sipas Goal.com, ekipi më i shtrenjtë i evropianit është Gjermania me 562 milionë euro, ndërsa ekipi më i lirë është me 27.3 milionë euro. Bëhet fjalë për Hungarinë. Nëse për Shqipërinë, futbollisti më i shtrenjtë është Elseid Hysaj, i cili tashmë ka një vlerë prej gati 15 milionë eurosh, tek Zvicra bie në sy goditja e fundit e Arsenalit, që korrispondon me emrin e Granit Xhakës, pra 40 milionë euro.

Ja lista totale e 24 ekipeve pjesmarrëse në Europian

 

Skuadër                  Vlera/ Mln Euro

1.Gjermani                562

2.Spanjë                     557,5

3.Belgjikë                   460,9

4.Francë                     454

5.Angli                        446

6.Portugali                 321,7

7.Kroaci                      272,3

8.Itali                          272

9.Turqi                       186,1

10.Poloni                    175,3

11.Zvicër                    172,5

12.Uells                      168.6

13.Rusi                       133.5

14.Ukrainë                 128.7

15.Austri                    128.4

16.Sllovaki                 91.1

17.Irlandë                  89.3

18.Suedi                     86.9

19.Çeki                       64.5

20.Rumani                56

21.Islandë                41.6

22.Shqipëri         40.9 

23.Irlandë e V.       35.9

24.Hungari              27.3

June 5, 2016 18:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*