Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?

February 6, 2018 02:57

Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?

Shqipëria ka 6 laguna kryesore, të cilat janë: Laguna e Lunrës (Vilunit), Laguna e Patokut, Laguna e Bishtrakës, Laguna e Karavastasë, Laguna e Nartës, Laguna e Pashalimanit.

Kurse tri kepat kryesorë të vendit tonë janë Kepi i Rodonit, Kepi i Bishtit të Pallës dhe Kepi i Gjuhëzës.

Shqipëria ka një pozitë të favorshme gjeografike, pasi gjendet në kryqëzimin e rrugëve më të shkurtra që kalojnë nga Mesdheu perëndimor për në Ballkan e Azinë e Vogël dhe kontrollon kalimin përmes kanalit detar të Otrantos.

n.s. / dita

February 6, 2018 02:57
Komento

1 Koment

 1. alphade February 6, 09:29

  Posicion strategjik kishte Shqiperia ne Otranto dikur ,
  ndersa tani portat e Shqiperise jane te shqyera e te
  bera cope e cike. Ne Shqiperi tash hyjne derr e dose.
  400 oficera ruse,thote avokat Ngjela, kane hyre vitin
  e kaluar ne Shqiperi me qellim destabilizim te vendit
  dhe shteti shqiptar ose nuk di gje fare ose rri e ben se-
  hir duke u marre me nje lufte te mbrendeshme rraska-
  pitese qe ka shkaktuar monstra e Vicidolit,ne sherbim
  te slkavizmit per te shkaterruar perfundimisht Shqipetine.
  Shqiptar ngrihuni e pritni koken tradhetareve. Duhet te
  marre fund “meshira kristiane” ne nje vend te martirizuar
  si Shqiperia: cojuni shqiptar nga letargjia, sot ka nevoje
  per ju Shqiperia…….!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*