Sa u mërzit profesor Fuga…

July 10, 2014 13:45

Sa u mërzit profesor Fuga…

Letër e nënshkruar

Vasil Puci, Durrës

 

Pasi mori certifikaten per brenda e jashte shtetit profesor Fuga pyet: Nje dokument zyrtar nga pushteti publik duhet patjeter te kaloj ne zyren e nje private? Perse duhet te certifikoj te privati nje dokument shteteror qe do paraqes nje administrate te huaj? Nga njera zyre e shtetit te tjerat duhet kaluar neper nje autoritet privat. Autencitetin e nje dokumenti zyrtar

e verteton paradoksalisht nje zyre noteriale private. Si eshte e mundur qe administrate publike nuk e con deri ne fund detyrimin qe ka per ti sherbyer qytetarit? (f.94)

Profesor mos u merzit i fola unë… Ka dhe me keq. Lexo gazeten Dita 5.7.2014 Nafte dhe Sekrete. Eshte hera e pare ne 24 vjet demokraci… qe administratori i kesaj shoqerie vendos te pengoje nje institucion kushtetus si KLD. Pra i dashur prof.Fuga situata eshte e tille, qe Kontrolli i Shtetit duhet te prese pergjigje positive nga nje koncesion privat per te audituar nje kompani shteterore si Albpetrol (?!) Paska dhe me keq?! Keta duhet te punojnë me mire si skuader.

July 10, 2014 13:45
Komento

2 Komente

  1. Bardhyl July 10, 14:22

    Artan Fuga eshte nje kallam qe e mban me insuline pushteti, ndaj po te provoje te qendroje fofte edhe nje dite jashte kesaj tave nuk ka asnje ndryshim nga kostumi i dhjetera e qindra intelektualeve te tjere te kryeqytetit shqiptar…

    Reply to this comment
  2. Dhori Fuga Spiuni July 11, 13:00

    Fuka eshte koqe, nje medioker qe nuk vlen te jete mesues leximi ne shkolen fillore ne Salrain e Gramoz Rucit ose ne vicidolin e Saliut, keta plehuurina duhen qeruar urgjent nga arsimi shqiptar mbasi jane disa krimba qe ushqehen prej mashtrimeve duke e mbajtur veten si profesora krejt universiteti shqiptar eshte mbushur me plehurina te tilla me ne krye nje moster injoranti mashtruesi hajduti papmpersi politik dhe i degjenruar si moral qe quhet Dhori Kule. Populli kunder ketyre mostarav eduhet ngritur ti shafarros se keta i mbajne poltikanet plehra ne fuqi me propganden dhe maskaralleqet e tyre

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*