Sadija shpërthen sërish: Varfëria krijoi modelin e adoleshentes shqiptare dashnore burrash të martuar

December 1, 2015 01:43

Sadija shpërthen sërish: Varfëria krijoi modelin e adoleshentes shqiptare dashnore burrash të martuar

“Vajza adoleshente 19-vjeçare kanë “ambicie” të bëhen dashnore burrash të martuar… Ky është një problem i trishtë dhe i përbashkët ndërmjet vajzave të reja në vende ish-komuniste si Shqipëria, Rumania etj…”

Gruaja që bën konstatimin e mësipërm denoncues quhet Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzenit, djalit të ish-kryeministrit Berisha, i njohur si milioner i ri pa patur kurrë një punë reale në jetë.

“Burra me para dhe/ose pushtet shpesh përfitojnë nga vajza të reja që jetojnë në varfëri duke iu ofruar atyre ndonjë udhëtim fund-javash nëpër hotele luksi.

Sadije e Shkëlzen Berisha

Sadija…

I martuari që nget Mercedesin e tij, i merr ato me vete në një jetë me bollëk shoppingu për dashnoret adoleshente. Burra të tillë zakonisht kanë 2,3 ose më shumë vajza të reja në shërbimin e tyre dhe ndihen si mbretër të botës – shkruan Sadija.

Ajo shton se nuk është duke i gjykuar vajzat e reja të varfra në vendet ish-komuniste.

“Unë isha me fat që nuk isha kurrë vajzë e varfër që duhet të shisja veten. Shpresoj ta mësoj edhe time bijë të vlerësojë veten, t’i vendosë ambicjet e saj shumë më larg se të qenit dashnorja e një burri të martuar me ca para. Unë dua që ajo t’i hapë vetë dyert e saj.

Ajo thotë më pas se gratë “duhet t’i japin fund konkurrencës me njëra tjetërën dhe të qëndrojnë së bashku kundër abuzimit”.

Zemra ime u perket atyre grave të neglizhuara të detyruara të jetojnë në burgun e një martese të abuzuar kështu. Kjo botë është krijuar nga një vëllazëri burrash. Ky është bashkimi i femrave?… – shkruan Sadija ndër të tjera.

Armina, pas Sadijes

Pas Sadijes…

Rreth dy muaj më parë ajo kishte një thirrje të përafërt për shqiptarët që lidhej prapë me burrat e pushtetshëm dhe dashnoret e tyre.  “Zoti ju dënoftë, zgjohuni. Politikanët, familjet, dashnoret e tyre, të gjithë të korruptuar!” – shkruante Sadija.

“Nuk ka të bëjë gjithçka me paratë, vëmendjen, pushtetin, lakminë… Do dëshiroja që lexuesi im shqiptar të mos më gjykonte shumë prej mënyrës si shkruaj në krahasim me atë çfarë do shkruaj.

Unë dua t’i them popullit shqiptar … Zoti ju dënoftë… Zgjohuni !!!! Të gjithë politikanët dhe familjet e tyre, të dashurat dhe dashnoret e tyre janë të korruptuara!

Nuk është veç një parti e vetme ajo që i çon në dreq punët tuaja të përditshme! E njëjta gjë vlen edhe për shumicën e diplomatëve të huaj me mendimet e tyre të rreme.

Ju lutem, për hir të së ardhmes së fëmijëve tuaj … Zgjohu, vetëm zgjohuni!!! Unë e di …. e lehtë për mua të them … Unë jetoj në Suedi … Por ne të gjithë duhet t’ia fillojmë diku, disi” – shkruante Sadija në tetor të këtij viti. / Dita /

December 1, 2015 01:43
Komento

42 Komente

 1. Bill Right October 3, 09:21

  Pavarsisht kush je e c’ke bere, faleminderit per thirrjen tende….Shqiperia ka nevoje!!!!

  Reply to this comment
  • Xhikja December 1, 11:34

   Modeli i europes lindore eshte ky qe thote sadija,ndersa modeli i europes perendimore(suedia perfshire) eshte perseri ai qe sadija aplikoj.NJE GRUA E MADHE NE MOSHE KAP NJE KEC ADOLESHENT(zeni) DHE è Bene burre.nejse thirrja per bashkimin e femrave me duket perseri si nje model i sforcuar per shqiperine.jemi pas norvegjise per femra ministre DHE KU jemi…vetem meritocrazia midis njerzve.

   Reply to this comment
 2. shoqja e vet October 3, 09:24

  Ke shume te drejte znj. Sadije,kur te gjithe jane te korruptuar,kush do beje drejtesi?

  Reply to this comment
 3. faro October 3, 10:00

  Sadija ka pare nga brenda ato qe pakkush ka mundesi ti shoh. Flet me nje fryme patriotike dhe me sinqeritet! Nuk tregohet hakmarrese, por kerkon te na hape syte. Aty ku jetoi ato pak vite ne Shqiperi, iu krijua rasti te shihte shume dhe te degjonte shume, qofte per politikanet e krahut tjeter, qofte per diplomatet e huaj qe vine per te ngrene pilaf
  Flm Z. Sadije !

  Reply to this comment
 4. LORA October 3, 10:30

  Kush eshte kjo,mer jahu,qe I jep vetes te drejten abuzive per te gjykuar shqiptaret?????

  Reply to this comment
  • e verteta December 1, 11:46

   Nuk mendoi se ajo po akuzon shqiptaret…mendoi se ajo, si edhe ne te tjeret, po thote te verteten, sa shume jane ato femra te reja ne moshe qe ne i kemi bere VIPE dhe kjo vetem se ato ose rrine pa breke ose tregojne se sa u kushton meshkujve te kalojne nje nate me ato….kjo a nuk eshte korrupsion apo degjenerim i shoqerise? eshte sepse shteti apo ligji denon ato vajza apo gra qe shkojne neper motele per leke dhe nuk i nje njeri apo shum pake njerez ndersa keto qe dalin neper media qe jane dopio kurva shoqeria i vlereson si VIPE…..ky mendoi se eshte degjenerimi i shoqerise…….shikoni andoleshentet, bejne seks anal se gjoja ruajne virgjerine qe te mashtrojne djalin qe do te martohen por shoqeria harron se ky lloi seksi eshte bartes dhe shperndares i nje sere semundjesh vdekjeprurese por edhe shjkaterron te ardhmen e nje populli dhe shoqeria apo ligji as qe e vret mendjen fare….kjo eshte gremina ku po bie shoqeria shqiptare….

   Reply to this comment
 5. E po kjo pune! October 3, 10:37

  zonje hidh syte pas dhe reflekto dhe vete sepse gjithkush ka cfare te reflektoje. Besoj ke degjuar per zjarrevenien ndaj Shqiperise ne emer te antikomunizmit ne vitet e para te 90, piramidat, 26 majin, 97, 98, Gerdecin, shitjen e detit, 21 janarin etj etj dhe mire eshte te kesh nje qendrim per to. Sa per komunizmin, e kemi jetuar vete dhe nuk ka krahasim mes mijra njerezve te ndershem punetore dhe bujq qe punuan nate e dite dhe ishin te paret ne mundime (se ashtu ishte pritshmeria ndaj komunisteve) dhe “anetareve te partise” qe e volen ate sistem per interesat e tyre dhe me pas ishin “lidera te demokracise”. Mos u sforco te definosh komunizmin tek ne se nuk e ke njeh personalisht (vec nese i referohesh atij jugosllav qe e kishte antishqiptarizmin moto konstante dhe per kete ke shume te drejte). Respekte per deshiren e mire dhe pac fat dhe mbaresi dhe vete.

  Reply to this comment
 6. I.Troplini October 3, 11:09

  Zgjohemi ne shqiptaret moj Sadije zgjohemi,

  pergjithesisht, “na del gjumi” sapo kalojme kufirin e asaj mejhaneje te felliqur, qe e kemi katandisur si mos me keq dhe qe tentojme ta shqyejme ku te mundim, sapo kthehemi perseri ne territorin e saj.
  A i kini pare shqiptaret ne Suedi moj Sadije? A i kini perjetuar se si mundohen me mish e me shpirt te bejne nje hap perpara, DUKE PUNUAR dhe jo DUKE KURVERUAR, sic e kemi telendisur vendin, me filozofine e gjyshit te femijeve tuaj.
  Zgjohen shqiptaret, kur shohin se ne vendin ku kane mberritur, nuk behet kuvendi si nga bordelloja nga kane ardhur. Kur shohin se vetmja menyre per te jetuar eshte djersa e ballit dhe jo ngritja e punishteve primitive per demontimin e armatimeve te vjetra, sic beri babai i femijeve tuaj.
  E kupton moj Sadije, pse eshte kaq e veshtire “te zgjohesh”, ne nje vend ku ish familjaret tuaj, kane bere gjithcka kane mundur, per ta shkaterruar dhe degjeneruar kete komb, kane mbrojtur interesat e serbit, ne vend te atyre te shqiptareve, kane vrare dhe kane vjedhur gjithcka qe kishte nje vlere materiale, kane zevendesuar intelektualizmin shqiptar me karrociere si Muli, spiune si Jozefina dhe teveqele si Ristani, Halimi apo “bukuri te rralla natyrore” si Vokshi. Kane zevendesuar gjyqtaret me dallkauke dhe matrapaze si Gjin Gjoni, prokurorin e pergjithshem me nje kandidat qe nuk eshte as qumesht dhe as kos.
  Keto jane instancat, moj Sadije, qe garantojne dhe iniciojne ZGJIMIN. Gjyshi i femijeve tuaj, i ka vrare keto instanca, me qellim pikerisht MOSZGJIMIN.
  Uroj ti shihni femijet tuaj, te rriten dhe te mos jeni e detyruar ti dergoni te punojne, atje ku i derguan femijet e tyre, nenat e Gerdecit. Nuk iu kthyen femijet gjalle ne shtepi, moj Sadije.
  Edhe ato nena, duan te zgjohen por nuk nuk munden dot sepse i kane syte e enjtura nga lotet qe nuk duan te thahen sepse e perjetojne ate vrasje, cdo dite ne menyre te perseritur, tek shohin babain dhe gjyshin e femijeve tuaj, te fryhen si gjelat mbaje plehut, nen duartrokitjet e dashnoreve me veshje firmato.
  Pa hequr qafe ata, nuk mund te zgjohemi dot nga gjumi, moj Sadije.

  Reply to this comment
 7. lato October 3, 11:18

  Kur i mori paret e gjakosura te gerdecit,pse s`i shkoi mendja tek laviret e korruptuar te pushtetareve?

  Reply to this comment
 8. beni October 3, 11:19

  dakord mbase ke te drejte,por kete thirrje duhet ta kishe bere kur ishe gruaja e xenit dhe nusja e berishes, vetem keshtu do te ishe e besuar. tani eshte vone por megjithate duke qene se ke qene pjese e te korruptuarve dhe ke reflektuar mendoj se ke te drejte.

  Reply to this comment
  • Nazim December 1, 14:38

   Cdo njeri ka te drejte te reflektoje ne jete. Dhe ne ate kohe nuk ishte ne gjendje ta shihte te qarte se ne cfare pozicioni ishte. Ne ate kohe ishte gruaja e Shkezenit, sot eshte grua e lire qe ka kohen dhe mundesite per t’i pare gjerat ne distance dhe ndryshe nga c’i ka pare kur ishte brenda familjes.

   Zoti i dhashte force te jete me e hapur per ato qe di dhe qe duhet t’i thote per te miren e Shqiperise!

   Reply to this comment
 9. tomsojeri October 3, 11:19

  Ne radh te par le te falenderojm Sadien qe me ato pak fjal thot shum e shum !Thot ate qe ne shohim,e dim por nuk e prekim per ta shkulur nga trupi jon !Pas Izetit qe e ka jetuar afer monstren, na flet Sadia qe ka jetuar afer familjen ! Na zbulon kuadrin e madh te katastrofes shqiptare,te semundjes shqiptare,te degjenerimit politik te saj te pusit te madh ku e kan zhytur Shqiperin e martirizuar qe po mban dhimbjen ,e lengimin e saj ku esht kryqezuar deri sa ti dal “shpirti”perfundimisht ! Thirrja yte e dashur Sadie esht kembana qe paralajmeron ,esht ajo cka cdo shqiptar qe ka ren nen sundimin e kesaj klase aq te poshter, aq armike ,aq e pangopur per tju pir dhe piken e fundit te gjakut qe mbeshtetet nga padija,nga varferia ku e kan cuar ,nga karemi nje thes miell qe ju genjejn per te mos leshuar kurr majen ku kan hypur ! Na premtojn ,na blejn ,bejn zhurm ,hedhin tym te na hutojn qe te qendrojn ku jan ,qe te rikthehen qe te vazhdojn mbreterimin !Perandoria e korupsionit ,e degjenerimit ,e hajnis,e krimit, e mashtrimit esht sot Shqiperia ! Nuk kan Zot ,nuk kan nder,nuk kan moral e shesin gjithcka per te qendruar aty ku jan !
  U ben monotone kto percaktime ,kto te verteta qe shihen dhe thuen !Ferri shqiptar atje lart ne sallonet e politikes nuk ka nevoj te flitet te na thuet se duket ,por problemi jemi ne qe ndonese e shofim vazhdojm te digjemi ne zjarrin e saj ne pritje qe Zoti te na shpetoj ! Sa shkrime ,sa te verteta te medha kjo gazet na zbulon ,e cfar pastaj ?Pyetja esht si do shpetojm ? Do presim Zoti te ver dor apo ne vet ????????????????

  Reply to this comment
 10. D October 3, 11:39

  Kush te zgjohet Sadije??
  Hienat dhe Kafshet sic tha dhe Diveroli kane dale nga Kontrrolli,delet bageti popull ikin se mos i shqyejne cakenjte veshur me Kostum Deleje.

  Reply to this comment
 11. dag October 3, 12:09

  kur flet ti sadije mua…… me zgjohet gje tjeter.

  Reply to this comment
 12. Kris 1 October 3, 12:16

  Jeta eshte qejf me tre mosketjeret:Sali,Ilir dhe Edvin.U mesuam me horrlleqet e tyre.Qeshim vazhdimisht me batutave e tyre luajme e kapitalet se kapi e shume lodra te tjera parlamentare qe Ju ne Suedi nuk I keni.Ne kete bum qejfi moj zonje Jemi rehat dhe nuk kemi pse te cohemi e te na cohet,
  Shqiperine e Rilindem.Po vdiq prape kemi besim se Zahua ose Zeni e rilindin me cast.

  Reply to this comment
 13. edi October 3, 12:51

  pyetje:do te fliste keshtu kjo atdhetare nqs do ishte akoma nusja e sypordhes?

  Reply to this comment
  • Nazim October 3, 13:59

   Jo nuk do te fliste, se kur jeton ne pisllek, je i veshur nga pislleku dhe mesohesh me pisllekun.
   Por kur i largohesh pisllekut, dhe njeriu tek ty fiton mbi personin qe ishte ne pisllek dhe reflekton me qartesi, dhe ndergjegjesohet per ato qe ka pare dhe realizon cfare i ieshte bere popullit te tij, kjo duhet vleresuar dhe respektuar. Nuk mund te presim nga Sadija te beje akuza, por kjo qe ka bere duhet te mirepritet dhe te mos behen kunderakuza bajate.

   Deri tashti, eshte e dyta pas Haxhise qe po reflekton, se ka plot te tjere qe do te donin te benin te njeten gje, por nuk e bejne.

   Personalisht i shtrengoj doren per kete thirrje. Ne kemi nevoje te “zgjohemi” se kemi rene ne nje gjendje letargjike, ku degjojme, shohim gjithcka, llapim ne internet, por nuk reagojme. Nuk i kerkojme deputeteve tane, qe ju kemi dhene voten qe te ngrihen ne parlament te kerkojne denimin e klases politike te berishes, por shkruajme si anonimate trima ne internet, kur kemi rene ne nje gjendje te tulatur kome, dhe pranojme cdo gje qe na behet pa marre asnje aksion demokratik per ta ndryshuar gjendjen.

   Reply to this comment
 14. edi October 3, 12:53

  DITA,teksti i kohes se pritjes se moderatorit eshte pak ofensiv,keshilloj zevendesimin e “pa uleni pak ritmin” me “ju lutem ….”,FALEMINDERIT

  Reply to this comment
 15. ivani i madh October 3, 12:58

  Ti mire ben qe ben thirje. Po te pyes po ty tani te doli gjumi pasi u bere me dy kylyshe nga biri vrases i kriminelit vjerit tuaj Berisha .Pse thirje eshte kjo kur bie nga shkallet apo kur te perzejne nga shpella e shtrigave.Do te te besoja e mbeshtetja ty kur te flisje hapur e ti tregoje popullit tend qe thua e do aq shume per vjedhjet, korupsionin krimet e intlrigat qe thureshin brenda asaj strofulle hienash e gjarprinjsh me qe ke jetuar nje fare kohe dhe besoj qe di dicka ne mos them me shume.Atehere ke moral te besh thirje cdo zemre e mendje shqipetare ZGJOHUNI si une qe dola nga ajo strofe intrigash ,krimesh e tradhetish.

  Reply to this comment
 16. Guri i Kamjes October 3, 13:01

  Duhet te sforcohesh per t’i quajtur te gabuara verrejtjet e komentuesve. Ato permbajne refleksione te drejta per realitetin politik te çerrek shekullit te fundit. Nga ana tjeter, nuk duhet t’i kundervihemi kaq ashper autores se shkrimit, e cila eshte nje person i vetem, femer kurajoze e mjaft e sinqerte. Nga qendrimi i saj ndjehet jo vetem zemerim, por edhe revolte ndaj krushqise se meparshme, e cila ka luajtur nje rol negativ jo te paket per fatet e ketij vendi. Klithma e saj nuk behet nga podiumet e ish internacionales komuniste, me ze buçites “ngrihuni ju o te munduar”, por me nje thirrje deshperuese, qytetare e te ngrohte. Nuk shoh asgje te keqe ne kete thirrje. Ajo thjesht do qe dhimbjen e saj ta kaloje butesisht tek vellezerit e motrat e saj te nje gjaku, shumica e te cileve-nder ta edhe komentuesit- kane te njejtin shqetesim. I uroj znj Sadije paqe ne shpirt e te mos rreshte se menduari e perpjekuri per popullin e saj.

  Reply to this comment
 17. Sizmografi politik. October 3, 13:48

  sadija tha nje te vertet pasi u zgjua nga narkoza, ndderkohe shqiptaret kane vite qe e dijne ku e cuan Shqiperine komunistet,spiunet, dhe pasardhesit e tyre,saliu,meta,lulushi,xhozi,ruci,gjinushi,pellumbi,tani edhe ramaes po i del intriga ne shesh,mbi te gjithe eshte llalla,fevzoja,balliu, etj,etj,etj.
  shqiperia ka mare tatepjeten,derisa ende mbrojne kasapin enver.

  Reply to this comment
 18. as October 3, 13:50

  O redaktor po pse bullallalleqet e Sadies do te botoni kohe e pa kohe, Sadija te merret me kalin dhe mundesisht po gjeti dhe me k…

  Reply to this comment
 19. orient October 3, 14:24

  ..po pse na mallkon o Sadije..ne zoti na ka denuar ,qe kur na shpelau trurin..dhe bejme tifo per robin,,”,me fal o zot qe dal me kete konkluzion”!!

  Reply to this comment
 20. skifteri October 3, 14:41

  Rendesi ka qe Sadija me ne funde e kuptoje krimin dhe degjenerimin e kesaj klase te borgjezve te rije qe sundojne sot ne shqiperi me vjedhje,me korrupsion,me diferencim te madhe ne paga dhe pensione 15-20 fishe me shume per vete se sa paga e nje punonjesi te thjeshte,pushtet me mashtrime e falsifikime me krime ,papunsi e madhe varferi dhe shfrytzim duke u pasuruar kjo klase e degjeneruar ne kurriz dhe ne pasuri te popullit,per vete kane vila prrallore ,kur populli nje numer I madhe po vdese ne rruge per strehim .Eshte vertete dhe me rendesi qe ky ralitet I zymte qe ka pllakosur jeten e shqiptarve te kuptohet nga sejcili shqiptar I ndershem qe ka 24 vjet dhe tani po e kritikon edhe Z.Sadja nga Suedija qe jeton ,ajo bene thirrje per zgjim te popullit se ai eshte ne gjume te thelle!…,por kushe e shtyne !?…,ç’far interesi ka !?…kjo mbetet per tu analizuar ?….E’shtyne atedhedashuria apo ndonje nga klanet serbe per destablilizim !…,sepse nuk I duhet zene bese kushrijve te S.Serbit,kur kritikon te gjithe politikanet dhe I fute ne nje these si te korruptuar dhe kriminel?!.Kjo nuk eshte e vertet nuk futen te gjithe ne nje these si deklaron Sadija .dhe sot na bene thirrje zgjohuni shqiptar dilni zot vetes dhe atdheu eshte ne rrezik nga keta politikan te korruptuar ,por paskemi armik edhe dashnoret e tyre!?…Por eshte shume e rendesishme kjo deklarate si pohim qe vjen nga goja e nje femre

  Reply to this comment
 21. ==> October 3, 14:56

  sa kohe haje ke sarajet e sali protopapes nuk u the shqiptareve te zgjohen se nuk ta leverdiste oj Sadije,,,,tani qe te vune shqelmin o kujtove moj burrneshe,,,,,,,mos u merzit se do gjesh hamshor tjeter,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 22. gjergj October 3, 15:10

  tregoje sadije si coje leket me valixhe me gps dhei ke futur jo pak 500milion euro ti dhe shokujot ne bankat suedise

  Reply to this comment
 23. SuloKapedani October 3, 15:13

  Edhe ti Sadije si nga soji i berishajve po menxyre nxierr nga goja.Pse moj zonje thua qe zoti ju denofte …zgjohuni por mund te besh thirrjen ZOTI JU ZGJOFTE dhe te ngriheni per te marre situaten ne dore per te fikur kandilin e ish vierrit tend ose me mire gjyshin e femijeve te tu dhe ti japin vendit nje drite te re per demokracine europiane.Sadije ti e ke mendjen te kali dhe pasuria qe te ka ngelur pa marre.Keto profkat e tua nuk pine uje.Sa ishe “princeshe”nuk u ndieve tani belbezimet e tua nuk ndihen fare dhe nuk vlejne ne kete kohe.Ty zoti te dhurofte nje burre ,mbase i treti i verteti.

  Reply to this comment
 24. jina October 3, 15:15

  Kete e dine Shqiptaret, nuk na the ndonje gje te re o Sadije.Kurse persa i perket dashnoreve te politikaneve ato nuk jane te karruptuara por vetem politikanet.

  Reply to this comment
 25. asi October 3, 15:20

  Sadije,drejt po flet,po ne nuk ”ndezim” kollaj.Na kane rene baterite.Praktika tregon se vazhdon te denohet ai qe nuk ka para.Gjyqtarja Lezhes mund te denohet 4 vjet per 50 000 leke dhe mire ti behet,por Gjingjonizmi po lulezon,pasi e vadit ai shoku qe pshurr me te majten se te djathten e ka me probleme.Nese ish vjehrri ka bere pune te mire,eshte vendosja e dordoleceve ne vende kyce,perfshi lloj lloj gjykatash,hetimesh,vezhgimesh,pergjimesh,dekretshkruesish etj.Sadije,ti e ke jetuar kohen kur ligjin e benin sejmenet,kur ministrat ishin kukulla para atij qe ti beje kalamajte.Se mos pendohesh me vone,se mos e ke mesuar ti per gerdecin etj.Dhe dicka-a ja ke njohur burrin e tezes Erzenit…

  Reply to this comment
 26. fteri October 3, 15:26

  Sadije ! Te falenderoi per thirrjen ,Alarmin qe I bene shoqerise shqiptare per zgjim !..Por ,per tu bere me e besuar ne publik do te ishte mire ti jepje me emra kriminelet ,vrasesit,hajdutet,mashtruesit dhe dashnoret e tyre.Derri plumbin do ne koke, jo plumbe indirekte .Ju keni pare edhe denancimet e Izet Haxhise,jane shembullore paterjotike ,atdhetare . Ai I jep me emra konkret se i dine krimet ,autoret dhe ngjarjet realisht ,kjo eshte nje denancim me vlere ,pamvarsisht se nuk vlersohet sot nga organet e drejtesise shqiptare te korruptuara qe heshtin !…,duke trokitur ne dere te shurdhet ,por dita do vjere ne shqiperi ,sejcili do pergjigjet per krimet qe ka kryer,per kete jame i bindur,sado te vonoje por drejtesia nuk do harroje. Une dhe shume te tjere e kuptojme se kur ju flisni per dashnore e ke per Dashnoren e Zenit,dhe vete Zenin ,por edhe per te tjera prostituta burra dhe gra qe duhet te denancohen nga kushdo paterjot qe ka zemer dhe gjak shqiptari dhe ne damare gjak te pastert .Denancimi do te kishte vlere per emra konkret dhe krime konkrete,sepse ju keni jetuar ne vathen e larte e krimit .Ju pegezoje ke vlera te medha atdhetare qe me ne funde ke kurajo te shkeputesh nga vatha e kriminelve dhe ti sherbeshe popullit tende.Te uroje te jeshe e lumtur me gjithe fatin dhe mundesite qe te jepen.Zoti qofte me ju.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~##

  Reply to this comment
 27. demo October 3, 15:29

  Nuk eshte me shqiponje vjerri jot,eshte kthyer ne sorre?Lavirja e pare e politikaneve e joshur prej fitimeve te masakrave te Dombit&te birit,prej mekatit te incestit je ti,Sadije katunarja! Mos na trego pallavra patetike me sfond kullen e Mic Sokolit,se jemi qytetare,paguajme taxat dhe nuk ju durojme dot grahmen tuaj katundare,qe zdrupet dhe grabitet kete vend te bute!

  Reply to this comment
  • babo October 3, 16:39

   Po prandaj shkojne punet keshtu se kane zbrit uqit e egersirat nga malet, si ato te veriut dhe te jugut.

   Reply to this comment
 28. sapa October 3, 15:41

  Po e zeme se u ngriten moj Sadije po a e di ti se cila eshte shumica dhe cila pakica?se po te jete shumica e keqe gje qe nuk e dyshoj e mbyt pakicen me peshtyme neqoftese kesaj te fundit do ti mbushej mendja per nje gje te tille!

  Reply to this comment
 29. durrsaku October 3, 15:57

  me konkrete SADIJE , duhet te denoncosh te gjitha ata qe ke pare dhe degjuar nga ajo familje mafjoze , ti ke qene e brendeshme dhe ju dine shume pislleqe qe kane bere , duhet ti denoncosh publikisht ashtu sic ben sot dhe zoti HAXHIA , ish bodigardi i SALI BERISHES . vetem keshtu mund te kesh bekimin e popullit tend dhe mundesh te ndihesh e lehtesuar nga ata mekate qe ke pare dhe degjuar tek ajo familje mostruoze !!!!

  Reply to this comment
 30. @@@@ October 3, 17:19

  Me te denuar ska ku shkon znj Sadije,ky popull eshte i marre fund kahere,i pa shprese ,eshte per tu pershendetur thirrja juaj vec ketu ska kush e nigjon,ne jemi trima vec me u vra kur gerrvishten makinat,per te tjerat nuk na rreh fort se thjesht skemi qene noj here mire qe tkuptojme si jetojne njerezit normale!Popull i mjere qe meriton fatin qe ka e ma zi!

  Reply to this comment
 31. llumi October 3, 17:24

  ke shum te drejt .po kujt i ben thirj keti populli injoran ..mir thoshtedhe vajza e dokles ky popullajva

  Reply to this comment
 32. LEO england October 3, 20:27

  Deri dje qe ishe nuse ne deren e Kryekriminelit moj prostitute nuk te dilte gjumi e sot po na jep mendje kurva qe u shkerdhye me kusheririn 10 vjet me te vogel….Ptu rrace muti.

  Reply to this comment
 33. aqo October 3, 22:37

  Leo anglez,kur nuk je dakord me shkrimet ,s’ke pse I ofendon me epitete te renda,kjo nuk te ngre ty,perkundrazi behesh I bezdisur per komentuesit e tjere.
  Une epershendes Sadijen per kete kushtrim qe I leshon popullit tone.Thirrja e saj eshte aktuele dhe shume e drejte.Ne fund te fundit ajo merr kurojo dhe shkruan me emrin e saj te vertete e jo si cubat qe fshihen pas emrave imagjinare dhe nxjerrin nga goja lloje-lloje pislleqesh,si nje pjese komentuesish edhe ne kete shkrim
  Qofsh mire zonje!

  Reply to this comment
 34. Patriote October 4, 02:30

  Sadije ! Me keto thirrje mundohesh tu mbushesh mendjen shqiptareve se e do Shqiperine dhe popullin shqiptar ?
  A e ke pyetur Hasan Berishen ( babane tend ) kur u arratis nga Tropoja, per ne Jugosllavi se perse e vrau Avdylin, babane e Rexhep Avdylit , lapidari i te cilit ka qene ne ate vend si deshmi e ” trimerise ” se babait tuaj !
  Ndenjet ne Jugosllavi 15 vjet ( dhe kuptohet ata qe mbante ne Jugosllavi , Rankovici dhe te tjeret me pas i bente agjente aktive te UDB ) , pastaj vajtet ne Belgjike , ndenjet nje vit dhe pasi
  U ” frymezuat ” nga ” mergata e qyqeve ” , vajtet ne Suedi , ku u bete pronare te nje nga diskot me te medhaja te Suedise! Zotrote ke edhe Ferme Atje !!!!
  ! ” Peshkimi ” qe i bere Zenit, ishte – , edhe pse e kishe kusheri , edhe pse ishe me e madhe ne moshe , edhe pse ishe me dy femije me te medhenj, ishte ” pjese e detyrave te tua ” !
  Po per parate qe jane transferuar ne Suedi , di gje ti Sadije ? Apo tani te eshte dhene ” detyra ” , te mallkosh shqiptare e shkrete dhe t’ u besh ” thirrje ” per ” revolucion ” njelloj si vjehrri yt , Sali , si gjyshi i serise se dyte te kalamajve te tu, dhe si kusheriri i babait tend te ndjere – Hasan Berisha !
  Merru me ” Kalin ” e me kalamajte SADIJE se te bije me MIRE !!!!!

  Eshte fatkeqesi per ata komentues ” te shkrete ” , qe te coroditur nga situata ne Shqiperi, dhe nga propoganda e shfrenuar qe japin disa media shqiptare, kane nje kujtese te shkurter , dhe cdo ” karamele ” u duket e embel edhe kur ka helm !!!!!

  Reply to this comment
 35. Tami October 4, 08:20

  Patriote, nuk eshte nevoja per shume komente , shume sakte thene dhe shkruar. Sadija ka thjesht nje mellef per sy peshkaqenin, qe ja prishi familjen qe kishte , e mbajti per grua kaq vjet dhe me vone i kthey krahet. Ne nje fare menyre do te hakmerret kunder tij. Too late Sadije

  Reply to this comment
 36. alphade December 1, 03:16

  Alexandra Fiedorova e Carit te Rusise i pelqente shume kuajt dhe ne mos gaboj nga hamshori
  ka vdekur . Por ajo provonte vazhdimisht Rasputinin, organi intim gjendet ne muze aktualisht.!

  Reply to this comment
 37. alphade December 1, 03:25

  Sadija i mallkon shqiptaret sepse ajo nuk ka gjak shqiptari, por gjak serbi : per te patur nje
  informacion te plote per kete hiene lexoni me siper : ” PATRIOTIN”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin