Sahat për puset e shtëpive? Rama bën një sqarim për të gjithë

November 15, 2017 09:15

Sahat për puset e shtëpive? Rama bën një sqarim për të gjithë

Plani i ri operacional për ujin ka alarmuar edhe ata banorë që e sigurojnë përmes puseve të hapura pranë pronave të tyre dhe jo nga shërbimi i Ujësjellës Kanalizimeve.

Shumë prej qytetarëve shprehen kundër pagesës dhe taksave për puset e hapura privatisht, ndërsa Rama i ka sqaruar një herë e mirë se plani nuk ka te beje me kete kategori.

Më poshtë ju sjellim edhe replikën e kryeministrit me komentuesin.

November 15, 2017 09:15
Komento

2 Komente

 1. MH November 15, 17:21

  O shqiperi e mjera shqiperi
  ka nji cerek shekullit me elita
  te zgjedhun e kane kthye vendin sallat
  nuk po bani nji shtet si kushi.
  Ne Ameriken boll e vjeter kapitalizmus.Ka familje qe kane vendos pompe per nxjerrje ujit nga toka qe edhe mund te pihet.Por qe e perdorin per te lagur lulet dhe barin kopeshtin per vaditje per te mos paguar ujin e ujesjellesit.Dhe nuk paguajn asnji cent nga i gjithe 100-shi cent i nji dollarit.Kur dihet qe ne Amerike askush nuk mund te baje ndryshime pa dijenin e licensimit nga institucionet perkatese.Pra dihet dhe e gezofshin cfrytezimin e ujit posht trollit te banimit per konsum te domosdoshem familjare.
  Ore “shtetar” mbildhni mendjen e mos u bani cyryke ne tru.Qesh botra me kapsllekun ne trute tuaj.

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku November 16, 01:08

  Nuk ka perse je kaq arrogant mer kryeminister. Njerezia ka halle dhe nganje here edhe keqkupton. Duhet te tregosh pak me teper durim, apo je aq i stresuar nga aferat e shumta skandaloze saqe shkrefesh me nje qyqar qe ka hallin e pusit?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim