Shtyhet vendimi për Saimir Tahirin te Krimet e Rënda

March 21, 2019 13:41

Shtyhet vendimi për Saimir Tahirin te Krimet e Rënda

Është shtyrë seanca paraprake te Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Saimir Tahiri mbërriti pak më parë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku pritej të zhvillohej seanca paraprake dhe të merrej një vendim për dosjen.

Së bashku me Tahirin, pjesë e dosjes në seancën paraprake, janë edhe 3 ish-punonjësit e policisë, Jaeld Çela, Gjergji Kohila dhe Sokol Bode.

Pak ditë më herët, për të shqyrtuar dosjen u zgjodh si gjyqtare Miliana Muça. Mësohet se dosja përbëhet nga 50 fashikuj dhe brenda këtyre 10 ditëve, gjykata do të marrë në shqyrtim dosjen dhe do të dalë me një vendim.

Avokati i Tahirit ka deklaruar se do të kërkojë pushim të hetimeve, duke pretenduar se klienti i tij, ish-ministri i Brendshëm është i pafajshëm. Ai po ashtu pretendon, se Prokuroria nuk ka prova shtesë, apo ndonjë “as nën mëngë” kundër klientit të tij.

o.j/dita

March 21, 2019 13:41
Komento

10 Komente

 1. sallakja March 21, 13:18

  Perfundimi i hidhur i nje Ministri halabak.

  Ministri i Edi Loqe Rames, perfundi duke bere xhiro lart e poshte gjykatave dhe prokurorise.
  Le te dale i pafajshem, ky rrugac, perseri nuk do te hiqet kurre nga kujtesa e shqipetareve si Ministri qe mbushi shqiperine me droge, bashkepunoi me kriminelet qe benin droge me makinen personale te Ministrit, dhe qe beri varavingo rrugen nga prokuroria ne gjykate

  Reply to this comment
  • Mondi March 21, 14:28

   Sallake te la that lale.Per ata qe nuk e thithin miellin si ty,Nje milion shqiptaret,do te mbahet mend per zborin qe u beri lazaratasve dhe drogaxhinjte si ty.

   Reply to this comment
  • Nina March 21, 18:16

   HAJA NJE MUT SI RAMES DHE TAHIRIT.. BAJGE RRUGE.. ZOTI DO TE DENOJE TY.. SE SHPIRTIN E KE TE ZI..

   Reply to this comment
 2. tori March 21, 13:22

  Ku do futet Shkullaku,Mark Marku,Klodiana lala e gazetari krejtesisht I paafte Basir Collaku neqoftese Tahiri del I pafajshem.ATO ne te gjitha manovrimet monstruoze deri ne gjykim gazetaresk per sigurin e tyre qe zbuluan e “diskretituan”bosin e droges S.Tahiri.Zoti marrt hak,aty ku ju nuk do mbani

  Reply to this comment
 3. good March 21, 13:23

  I dashur mik, si djalë, e di që je i zgjuar, je dhe djalë i bukur- lus që dhe guximi, shpirti yt të jetë i bukur. TI KE RASTIN QE TE NDRYSHOSH FAQEN E TRISHTUAR TE KETIJ VENDI QE NUK E MERITON TE TERRHIQET ZVARRE QE PREJ AFRO 30 VJETESH. MUNDESH
  TI SOT TE VETMOHOHESH PER KETE VEND NEPERMJET RREFIMIT TEND.
  A MUNDESH QE TI TE BEHESH JEZUJA-ISLAMI I KETIJ VENDI NEPERMJET RREFIMIT TEND. NESO PO, VERTET HISTORIA DO TE FLASE PER TY NE TE ARDHMEN,
  Sot me adhurim vetem per moshen qe ke , ndersa per rrefimin qe eshte vetem e jotja do kesh adhurim si komb. Nuk jam duke e ekzagjeruar.

  Reply to this comment
 4. Une March 21, 13:52

  Te vjen shume keq qe je shqiptar dhe ndodhin keto gjera! Saliu vrau dhe vodhi,tradhetoi Shqiperine edhe ky sallakja nuk thote nje fjale! Nuk kuptohet se cilet jane te paguar dhe kush jane militante injorante! Tahiri mund te kete shume gabime ne punen e tij por te thuash se ai eshte i pari qe mbushi vendin me kanabis eshte injorance e plote! Edhe gjuha qe perdorin eshte gjuhe e shtreses se ulet saliniane!

  Reply to this comment
 5. Niku March 21, 14:04

  Minister me I suksesshem qe po paguan pasi I hyri e shkateroi mafien e Lazaratit prone e Sal serbit nder vite.
  Shpresojme te dale e verteta.

  Reply to this comment
 6. Mallakastra March 21, 17:07

  Do ti hanë KARIN SAIMIR TAHIRIT , Kriminelët e LSI dhe PD ! ! Sa ka parë SAIMIRI si ju O DITËZINJË dhe FAQEZINJË të PD dhe LesheLisë , që keni VJEDHUR dhe ZHVATUR pafund ZYRAT e SHTETIT kur ishit në QEVERI! MALLKUAR qofshi përjetë ju SURRAT ZINJTË e PD , LSi dhe Fatmir HALE Medisë !!!! RRUAJANI pak SAIMIR TAHIRIT me GILLETTE TURBO , sepse Fabrika e Brisqeve ASTRA është mbyllur ! RESPEKTE për SAIMIR TAHIRIN . NEVERI dhe URREJTJE për PD KRIMIN dhe LesheLi (LSI) PLAÇKITJEN .

  Reply to this comment
 7. Eva March 21, 19:16

  SAIMIR TAHIRI eshte SUPER DJALÈ dhe TRIM nga TEPELENA , që e SHKËRRMOQI BANDËN e PDsë dhe LSIsë , kudo në çdo cep të SHQIPËRISË !!! SAIMIRI ju hoqi MILJARDAT nga duart e ZEZA ZULLUMQARËRËVE , HORRAVE dhe KRIMINELËVE të PDsë dhe Leshelisè Hajdutèrisè , ndaj edhe kanë 2 VJET që LEHIN si QENË RRUGËSH dhe janë bërë si Bisha të EGRA kundër SAIMIR TAHIRIT !???? RESPEKTE SAIMIR dhe ec përpara , sepse 80% e SHQIPTARËVE janê me ju

  Reply to this comment
 8. Zefi prej Zadrime March 21, 20:35

  QENTE LE TE LEHIN , KURSE SAIMIRI LE TE SHKOJE PERPARA .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. SAIMIR TAHIRI JU SHKATERROI PLANTACIONET ME DROGE , BANDITEVE TE PD dhe LSI , qè NGA DUKAGJINI DHE DERI NË LAZARAT , prandaj BEJNE GAM GAM GAM SI QENI I RRUGEVE KRIMINELET E PD DHE LSI !! TE FALENDEROJ SAIMIR DHE SHPRESOJ QE TI TË JESH KRYEMINISTËR I ARDHSHËM I SHQIPËRISÈ

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin