Saktësia te penalltitë rikthen Kroacinë në gjysmëfinale, Rusia jashtë Botërorit

July 7, 2018 23:03

Saktësia te penalltitë rikthen Kroacinë në gjysmëfinale, Rusia jashtë Botërorit

Krocia ka triumfuar në ndeshjen e sotme ndaj Rusisë, duke kaluar kështu automatikisht në gjysmëfinale të Botërorit.

120 minuta dramatike në Sochi u mbyllën me rezultatin e barabartë 2-2.

Rusia shënoi e para, por avantazhi nuk zgjati shumë.

Kramaric iu kundërpërgjigj Denis Cheryshev-it, duke barazuar shifrat në minutën e 39 të pjesës së parë.

Deri në minutën e 90 nuk pati më gol dhe u nevojitën 30 minutat e shtesës.

Minuta e 100 i takoi Kroacisë dhe Domagoi Vidas, i cili kaloi kombëtaren e tij në avantazh.

Këtu u mendua se loja u mbyll për rusët, por Mario Fernandez e çoi rezultatin në 2-2 në minutën e 115.

Goli i tij bëri që kjo ndeshje të kalonte tek penalltitë, ku kroatët u treguan më të saktë.

Tanimë, Kroacia do të ndeshet në gjysmëfinale me Anglinë.

s.a/dita

 

 

 

July 7, 2018 23:03
Komento

6 Komente

 1. Aliu nga Selenic July 8, 01:43

  Nuk jam tifoz pore sonte jam ber i tille. Dalmacia(Kroatia ) me ka kenaqure. Nje nat me pare u shpreha. “Dua te fitoi Dalmacia(Kroacia) dhe keshtu mu realizua deshora e madhe. Shpresoi qe Dalmacia te dal Kampion, pore edhe per Angline nuk me prish qefin .Vetem Franca Jo.!

  Reply to this comment
  • Ala July 8, 10:00

   Franca eshte shume e bukur dhe e kulturuar nuk harrijne ti bejne dot like FSHATARET MAFJOZET DHE INJORANTET.
   MOS TE HARROJME SE NUK FLASIN KURR KEQ PER SHQIPERIN( PASI NUK JAN PSIQIK SIC BEJNE MAFJOZET QE NGA NJE ANE JU JAPIN DOREN SHQIPTAREVE DHE DOREN TJETER FSHEHIN THIKEN MBAS SHPINE SI SHEN PIETRI TEK DARKA E FUNDIT..).

   MOS HARROJME SE TEK SHESHI I FLAMURIT KUR MAFJOZET DEGJENERUAN DOGJEN VRAN E SHKATERRUAN FRANCA I DHA SHQIPERISE DOREN DHE MBESHTETJEN E SAJ E SAJ PER LIRI ME AQ SA MUNDI.
   (Mos degjon lajmet se vrane nje shqiptar ne France fajsojme francezet, Franca ishte dhe vashdon te jet ne qender te akteve terroriste e (MAFJOZE).

   RROFTE ILIRIA …!!!!
   VIVE LA FRANCE !!!!!

   Reply to this comment
 2. D O K L E A T I July 8, 06:12

  25 vite shtet: antare e BE, Nato-s, dy here ne gjysemfinale te futbollit ne bote, nder te paret ne bote ne tenis, basketbol, vaterpolo etj
  Po Shqiperia 100 vjecare e Zogut e Enverit apo Saleh Berishes.
  Te paret jemi vetem me dy xhami qe na i punoi Erdogani, ne Prishtine dhe ne Tirane.

  I cili ishte udheheqesi shqiptare me i miri ?

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic July 8, 11:17

  Faranca ishte kryesore ajo qe nuk lejoi qe shqiperia te jete pjes e negociatave per ne BE kete vite.!
  Ajo si vend kryesore i BE-se u be penges. Po keshtu beri edhe me Mitrovicen ku krijoi probleme me ndarje tek Ura e Ibrit.!
  Pra ne keto kushte une nuk e vej Francen para Harvatise (Kroacise).!

  Reply to this comment
  • infoioni July 8, 14:06

   As un nuk ve askend para vendeve ku shtrihen origjinat e mia KURRRRR askend..).
   Por a e meritonim ne ftesen per ne Be un jam e sinqert me veten time pergjigja eshte Absolutisht JO.
   Mos ta genjejme veten kote. Un jetoj ne UE ne kufij me Francen dhe e njoh shume mire ererat qe fryjne ketu.
   TE SIGUROJ SE SA DON FRANCA DHE BE QE SHQIPERIA TI BASHKOHET UNIONIT EUROPIAN SHQIPTARET NUK DO TA BESONIN KURR.
   PIK SE PARI PER KORRUPSIONIN, KRIMET E ORGANIZUARA E SHUME GJERA TE TJERA QE FRANCA DHE BE ( HIQ KETU FQINJET TANE, )NUK KANE RRESHTUR KUR DUKE MBAJTUR ANEN E SHQIPERISE DHE TE SHQIPTAREVE
   E KAN BER RRUGEN BRUKSEL,-TIRANE
   SKEL -VLORE APO JO?????.
   T’JU JEMI MIRENJOHES PER AQ SA KANE BER PER NE SE (ME VJEN TE MENDOJ SE KAN BER ME SHUME ATA PER NE SESA NE PER VETEN TONE).

   UN UROJ QE TE SHKOJNE NE FINALE DALMACI-FRANCE DHE KUSHDO QE TA FITOJ URIMET E MIA ME TE MIRA!!!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?