Sali Berisha indinjohet me sjelljen e Ramës përball Ilva Tares

March 31, 2016 13:31

Sali Berisha indinjohet me sjelljen e Ramës përball Ilva Tares

Sali Berisha ka komentuar edhe deklaratat e djeshme të Kryeministrit Edi Rama për gazetaren Ilva Tare, ku mbrëmë ishte i ftuar në emisionin e saj.

Duke folur për gazetarët jashtë Parlamentit, Berisha tha se një veprim të tillë e bën vetëm një halabak.

Me atë që ka bërë mbrëmë në “Tonight” me gazetaren  Ilva Tare ai ka folur jo si një shtetar,  jo si një intelektual,  jo si një qytetar por ka folur në mënyrë absolute, dhe e dënoj me indinjatën më të thellë, si një halabak i vërtetë sepse të mendosh se mund të turpërosh një zonjë, një gazetare me faktin se ajo është nënë dhe rrit një vajzë atëherë duhet të kesh psikologjinë e një halabaku të rëndomtë dhe kurrë të një njeriu.

Dhe unë i bëj thirrje sidomos vajzave dhe grave të mediave shqiptare që të mbani një qëndrim sepse kjo është një fyerje për çdo grua, për çdo vajzë, për çdo burrë apo djalë të këtij vendi. Duhet të jesh i sëmurë i pashpresë të mendosh se mund të fyesh një zonjë sepse rrit një vajzë të vogël, që ajo në fakt është krenaria më e madhe e saj”, tha Sali Berisha, i njohur për fjalorin vulgar publik ndaj grave dhe burrave.

March 31, 2016 13:31
Komento

11 Komente

 1. Deni March 31, 14:49

  Flet Sali Krimineli

  Reply to this comment
 2. aaa March 31, 14:58

  Bravo e shume e madhe zoti Berisha, me te vertete dhe un ndjeva shume i habitue se si ka mundesi nje njeri ( injorant ) akoma sillet me nje femer ne 2016, si ka mundesi qe shqiptaret e durojne nje gje te tille, a nuk e meriton ky njeri ta perzeme nga Shqiperia sepse keta lloj njerzish jane kanceri i ketij vendi

  Reply to this comment
  • kujtesa March 31, 18:48

   Kjo “aaa-ja” jote tregon ne fakt qe ti vetem sa ben lepe-peqe per ate qe thote demokrat Salija.
   E kam pare emisjonin deri ne fund dhe nuk kishte anje gje per te thene se Ilva u ndje e fyer.
   Po te ishte kjo qe thote Salija,Ilva ka goje vete te reagoje dhe kete gje e ka bere me kohe kur dikush ka kerkuar ta ofendoje ne emisjonet qe ajo bene dhe ka bere.
   Por maloku ne fakt e ka hallin si te beje diversion me idene qe te mbledhi rreth vetes budallenj si puna jote “aaa…” dhe pastaj ti bjeri jo vetem liqeni dhe parkut por te beje ate qe ai ka kohe qe e mendon: nje super -97!

   Reply to this comment
 3. arbereshi March 31, 16:47

  Mjere ky popull me keta fshatare qe nuk kane mesuar as edhe nje leksion qytetarie.Krye fshatari i perjetshem SALI mundohet te jape leksione qytetarie EDIT qe te pakten eshte brezi i katert intelektual ne familjen e tij.Stergjyshi ,gjyshi i jati dhe ai vete.Sali je i sapo zbritur ne qytet.Kushtoju dicka me shume kulles se gjysmen e jetes e ke jetuar atje

  Reply to this comment
 4. NASIFE March 31, 17:27

  OOOOOOOOOOOO AAAAA SE TE BEN MIRE / AAAA SI ZOTIN NDODH QE JU DEMOKRATET E SALI MASHTRUSIT / KRIMINELIT DHE HAJDUTIT JENI TE GJITHE TE NJE PRERIE KALLEPI / TE TRASHE HAJDUTE KRIMINELE DHE TREGOINE INTELIGJENCEN TUAJ DHE ATYRE QE JU SHKONI MRAPA

  Reply to this comment
 5. tirona March 31, 18:10

  Saliu simboli I xhentileses dhe fjale embelsise ne parlamentin Shqipetar ka shume te drejte te indinjohet..Traditat e familjes dhe zones ku ai ka lindur dhe eshte rritur nuk mund te pajtohen kurresesi me trajtimin Jo me finese te gruas ..Kush mund ti harroje fjalet e embla dhe me plote xhentiese te Saliut per Ina Ramen ,e kujtoni sa I embel ishte me motren e Taulant Balles..?? Ilva do e enderronte te jetonte ne Vicidol dhe te ndjehej super e respektuar..

  Reply to this comment
 6. te dua te miren March 31, 18:42

  Niveli i dobet i pergatitjes se gazetares,kushtezoi kryeministrin te dukej sipas medias ” arrogant”

  Reply to this comment
 7. te dua te miren March 31, 18:47

  Niveli i dobet i gazetares ,kushtezoi kryeministrin te dukej (sipas mediave) ” arrogant”

  Reply to this comment
 8. alphade April 1, 05:31

  Ky pis burre, Salikryekrimineli , duhet varur te kali i
  Skenderbeut ne sheshin me te njejtin emer qe ta sho-
  hi i gjithe populli shqiptar monstren e Vicidolit ,Drakulen
  Shqiptare……!!!!

  Reply to this comment
 9. mira April 3, 11:46

  Si nuk tha njeri qe jane te dy, afersisht , afersisht, njesoj

  Reply to this comment
 10. ble-ta April 3, 11:48

  Njeri thote lavire bulevardi, tjetri merr neper goje breket e te ndjeres dhe te madhes Violeta Manushi, shqiptaret mejrane me apo pa pahir, jane te detyruar te degjojne psikopatet qe nuk i u ndane Shqiperise

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*