Sali Berisha ka versionin e tij për takimin në Shtëpinë e Bardhë

April 14, 2016 20:30

Sali Berisha ka versionin e tij për takimin në Shtëpinë e Bardhë

Sali Berisha duket se është tërbuar nga takimi i kryeministrit Rama me Barack Obaman.

Menjëherë pas përfundimit të takimit, Berisha ka bërë një status, ku thekson disa herë se Rama takoi zv.presidentin Biden, ndërsa Obaman nuk e përmend asnjë rresht.

Më pas thotë se Rama ka përmendur Bashën në takimin e tij në Shtëpinë e Bardhë, pasi gjatë vizitës së tij në SHBA, Basha ka dorëzuar një dosje.

Pyetja është kujt ia dorëzoi, se ai vetëm disa zyrtarë të parëndësishëm takoi.

Ja çfarë shkruan Berisha:

T”e dashur miq, pas takimit shume te rendesishem ne Shtepine e Bardhe me zv presidentin e SHBA, mikun e madh te Kombit shqiptar, Joe Biden, takim te cilin une e pershendes, Edi Rama u tha shqiptareve dy gjera:

–Presidenti mbeshteti shume idene e Rames per futjen ne shkolla te mesimeve mbi religjionet.

-Dhe se ne betejen e tij kunder Donald Trumpit, ai, midis me te keqes te kesaj bote Trump dhe dhe te keqes tjeter po kaq te madhe per Ramen, Lul Bashes, do zgjidhte Lul Bashen.

Miq, duket se dosja qe ka dorezuar Basha para vizites se Rames ne Washington, i ka dale Rames edhe ne Shtepine e Bardhe, ndaj dhe ai, pas takimit mendonte se hija e Bashes ishte aty ngjitur me te ne oborrin e Shtepse se Bardhe.

Prandaj vetishem, pasi paraqiti Trump dhe Bashen si ligesite e kesaj toke, tha se ai do votonte Bashen, qe nuk po i ndahej as ne oborrin e Shtepise se Bardhe!”

April 14, 2016 20:30
Komento

12 Komente

 1. kujtesa April 14, 20:40

  O bo bo,doli ky seriali Thriler!
  Degjoni tani se cfare i ka thene Obama Rames,kur ka lexuar dosjen qe ka dorezuar Lulka.Do gajaseni se qeshuri me kete rrot k**** qe nuk rri dot pa llomotitur .
  Si nuk i del nje mortje ta marri se nga ata qe ka afer,asnje nuk guxon te flase dhe ta mbaj larg idjotesirave te tij!
  Gjynah qe na drejtoi nje i marre gjith keto vjet!

  Reply to this comment
 2. shqipe April 14, 20:52

  O berishe, gjej nje psikiater te mire dhe kurohu. Deliret e tua jane te pafund. …ndoshta me ca ilace te mira vjen ne vete.
  Hajt pac fat muti

  Reply to this comment
 3. A.P.S Katharina die Große.Madona prej Sauku April 14, 20:54

  Sal Berisha asht nji KURV PLAK.
  Edhe pse i asht tha bytha dhe topet i jon vyshk,prap din ta gjej llafin.e tjerr leshin dhe e bon mullar ky skizofren shtrigan.Perenija ka ka bo surratin e shemtut qe ta dallojm se çfar ligsish mban brenda trunit ky KRIMINEL,

  Reply to this comment
 4. gjermani i fundit April 14, 21:19

  S’ka oficine qe ti beje remont mendjes se Sales. Po i rrjedh vaj nga te gjitha anet.

  Reply to this comment
 5. N.VJOSA April 14, 21:44

  Si eshte Realiteti
  Dhe si shpif ti
  Jane larg e larg
  Or Mender Sali..!!!

  Sali Primitivi
  O Qymyr i zi
  Mbete duke shpifur
  O Mender Sali…!!!

  Shporru Donkishot
  Sa genjen ti
  S’ka te dytë në botë,
  O Mender Sali…!!!

  Reply to this comment
 6. lereni mutin ,,se vjen ere April 14, 21:46

  dhe ju te dites me drita ndezur pas berishes..

  sinqerisht mendoj se Obama ka frike berishen…nuk ka mundesi nje poshtrim I tille 25 vjecar kur ku ka bere cdo lloj krimi te kodit penal te krimeve te renda

  rifitimi I shqiperise se humbur moralisht nga amerikanet ka vetem nje zgjidhje
  PRANGA BERISHES

  ne te kunderten te kthejne permendoren e enverit

  Reply to this comment
 7. DASH CUBAKU April 14, 22:47

  ik o pleher se je ba si matrapik sulesh

  Reply to this comment
 8. Albini April 15, 01:09

  Sa gjynah si u katandis ky njeri keshtu. Zoti ma pare te merr mendjen e ftyren, pastaj pasurine.

  Reply to this comment
 9. Devolliu April 15, 06:28

  Sali MUTI

  Reply to this comment
 10. Bayoneta April 15, 08:04

  Klani serb si gjithmone HELM kunder shqiperise.
  Ky me keto qe thote nuk demton Ramen por kombin.Duhet te futet ne spital psikiatrik ky qen serb se boll ka vuajtur kombi shqiptar nga klani serb.jane vrare ,vjedhur e shitur nga ky.Me mire voten ballisteve se ketij qeni plak.

  Reply to this comment
 11. Timi April 15, 08:27

  Po plas nga inati krimineli Sali Berisha sepse Rama ja ka kaluar ne cdo aspekt. Krimineli i ndyre qe i theu kafken ne vite ne pare tani nuk e duron dot ta shohe kaq te suksesshem. Prot or cub se nga Rama do te te vije fundi…do ti paguash te gjithe krimet dhe vjedhet qe ke bere.

  Reply to this comment
 12. bashkim April 15, 11:02

  Ska koment me te mire s ckane sbkruajtur me lart

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim