Sali Berisha me antiplumb në protestë?

May 26, 2018 21:53

Sali Berisha me antiplumb në protestë?

Kur Sali Berisha ishte kryeministër ishte bërë e zakonshme ta shikoje atë në çdo tubim me një jelek antiplumb. Si shef i qeverisë ai duhej të ruhej nga ndonjë atentat i mundshëm.

Mesa duket, Berisha vazhdon të ruhet. Kjo konfirmohet nga fotografimi që i është bërë në protestën e zhvilluar sot në bulervardin “Dëshmorët e Kombit”.

Këtë detaj nuk e ka lënë pa e komentuar edhe deputeti Erjon Braçe në rrjetet e tij sociale.

“O pikë e zezë! O pikë e zezë!

Ai rasti kur ke mallkuar çadrën duke e shpallur pistoletë, se ke frikë se të arrestojnë.

Por edhe; ai rasti kur shkon me jelek në mitingun tënd dhe plas nga vapa!” shkruan deputeti i Partisë Socialiste.

Nëse më përpara mund të justifikohej masa e marrë e sigurisë nga ana e tij, po sot, nga kush po ruhej Sali Berisha?

s.a/dita

May 26, 2018 21:53
Komento

12 Komente

 1. Fidel Kastro May 26, 22:07

  Nuk e di se me çfare syzesh e ka pare dhe deputeti Braçe , “me ate me xham apo ate pa xham”. Vulgaritete pa kuptim .Nese ruhet e mbrohet ish kryeministri, kryeministri aktual çte keqe ka ?

  Reply to this comment
  • X Shkerdhatat e Sali Qenit May 26, 23:00

   Braçe tallet me matufin Berisha per faktin qe mban lejek antiplumb, por Braçe eshte akoma me matuf, sepse i bejne syte, Sali matufi nuk ka nevoje per jelek, sepse te ka ty or Fidel Kastro, qe kryeministrit aktual i rruan lesht e hajdarit …

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro May 27, 08:54

    Te besoj o X Shkerdhata e Sali Qenit, jeni me te vertete trima, qe nga kryeministri e ju qe e ndiqni pas. Me te drejte jeni pasardhes se partizaneve trima qe çliruan atdheun luftuan me Nazistet Gjermane dhe i shpartalluan. Pas çlirimit i shpalllen lufte Inperializmit Anglo-Amerikan dhe prape dolen fitues. Me te vertete jeni trima e te mençur , po pse keni ndryshuar, Jeni bere me pro Amerikane e Gjermane , kur dje te tjereve i akuzonit per bashkepunetor te Gjermaneve apo te Anglo-Amerikaneve. Ishalla e mbani kete miqesi se nuk ju zihet bese juve dhe lidhni dashuri me Kim Jon-un e Korese Veriut.

    Reply to this comment
    • sopiqoti May 27, 10:33

     Nuk ke kellqe ti o “”.Fidel Kastro..” te marish neper goje luften Nacional Clirimtare dhe hetroizmin e popullit tone ne kete lufte te shprehur nepermjet bijve te tij PARTIZANE.

     Reply to this comment
    • Turi May 27, 14:27

     @Fidel Kastro – Komenti jot eshte nje koment idiotesk. Clidhje kane qente e bathores se Berishes si ‘X’ leshi me partizanet dhe luften e tyre. Partizaneve ti qen ballist dhe zogist ju marrsh te keqen sepse ata luftuan qe te kete liri ne Shqiperi dhe ju thyen dhembet nazisteve dhe fashisteve dhe i shporren nga vendi. Ndersa ju ballistet e qenit habit pula dhe vrisnit luftetaret e lirise. ‘Fuck’ ju mbeturinat e ndyra te ketij kombi. Bijte e partizaneve jane me Edi Ramen dhe jo me neo-esadistet e Berishes.

     Reply to this comment
  • Tani May 26, 23:53

   Makbethi ka frike se ate qe u beri vete protestuesve ne 21 Janar mund tja bejne edhe atij. Ky kriminel ordiner do te vdese me vuajtje te tmerrshme. Plumbi eshte shpetim per te. Nuk duhet vrare me plumb. Perendia do ti marre mendjen dhe do ta lere rrugeve si Ben llapistin dhe si Shaban qosen qe te gajasen te gjithe shqiptaret me fundin tragjik te ketij qeni neo-esadist.

   Reply to this comment
 2. Epo kjo pune! May 26, 22:46

  apriori me 2 prill viktimat iu faturuan policise, me 21 janar turmes… cfare nuk pret nga mendjet djallezore

  Reply to this comment
 3. star May 26, 23:26

  O Fidel nuk ha mortja mut.

  Reply to this comment
 4. fteri May 27, 07:25

  S.B -Qenë kusar ,tradhëtar,hajdut ,shkatërronjës ,dhe qen i kanunit mesjetar na veshka edhe jelek antiplumb në protestë të L.Bashës . Përsëri ky qen plak MEGJITHSE I KAN RËNË DHËMBËT nuk e pasaka harruar zakonin e tijë të vjetër dhunën duke përgjakur bulevardet vazhdon akoma me protesta dhune e lufte.
  Turp ,turp ,turp që po pengon pranimin e shqipërisë për hapje negociatash me BE-në.

  Reply to this comment
 5. referendum per denimin e sali kriminelit May 27, 08:49

  nga kush ruhet sali kanunori?ai qenef eshte ne gjakmarrje me gjithe shqiptaret per gjemat qe ka bere.
  ky servil intrigant eshte ne gjakmarje edhe me shoket e tij qe ja ka fut qe kur ishte sekrekar i partise komuniste e deri me sot si hipokriti me i madh.
  ky qe e pranon se eshte me kanunin,eshte ne gjakmarje me tropozhanet e tij qe ka bere genocid, dhe sa e sa te tjera dhe ju beni pyetjen se nga kush ka frike.
  po te kishte ligje dhe drejtesi ky antishqiptar duhet te ishte me kohe me zinxhira dhe jo me antiplumb dhe te mburret se e ka pare veten ne tv e huaja si protestus……

  Reply to this comment
 6. h May 27, 10:40

  Nuk ha mortja mut.

  Reply to this comment
 7. D O K L E A T I May 27, 18:12

  Gomarit nuk i nevoitet antiplumb

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim