A do ta votojë Berisha dekriminalizimin pa “testin e drogës”?

November 26, 2015 20:34

A do ta votojë Berisha dekriminalizimin pa “testin e drogës”?

Pavarësisht se votimi i draftit të dekriminalizimit do të bëhet pasi të jenë hartuar ndryshimet kushtetuese, debati për të u konsumua në Parlament.

E megjithëse ai u hartua me konsensus, palët nuk e lanë rastin që t’iu ikë, për të akuzuar për lidhje me krimin apo mosndëshkim për të.

Në emër të PD, Oerd Bylykbashi e vuri theksin tek nevoja e përfshirjes edhe të testit të drogës, por jo si kusht. “Sigurisht, me atë që mund të dalë arsyet janë shumë të mira për këtë mazhorancë që të mos e pranojë atë propozim tonin”, tha Bylykbashi.

Ky qëndrim, erdhi vetëm pak orë pasi ish-kryeministri Berisha, në replikë me ministrin Tahiri deklaroi se nuk e voton ligjin pa testin e drogës.

“Janë tre herë më të mirë ata që u larguan nga Parlamenti sesa ti, i njohur si i droguar”, i tha Berisha Tahirit.

“Pa testin e drogës ligji është i gjymtuar. Edi Rama është i droguar, sipas shumicës së shqiptarëve. Si do ta votoj unë ligjin pa testin e drogës? Kundër ndërgjegjes sime”./DITA

 

November 26, 2015 20:34
Komento

4 Komente

 1. shqiptar sharri. November 26, 21:04

  Ore,sali serbi,po ku ke ti muti i mutiti ndergjegje more kopil serbi,cfar ndergjegje ke ti,pervec ndergjegje te kriminelit dhe tradhtarit te kombit,perate ti nuk duhet te jesh as ne kuvend por ja qe ai 30%i popullit dallkauk qe te jep voten tij dhe organizates sate kriminele e fashiste jeni ne ate kuvend te flliqur se xhdo gje mundet te jet ajo sall dhe ajo ndertes,por kuvend popullor kurnjihere me njerez si ti kriminel e vrases,por mjerishte jeni te gjith nji turi,atje ne kuvend te gjithe keni turinin e derrit.

  Reply to this comment
 2. SHISHJA E RAKISE November 26, 21:09

  kush po pjerdh me per ty o rrofsh o malok

  Reply to this comment
 3. Myzeqeja e vogel November 27, 16:22

  Sali Kerme Berisha o malok i pabese.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 November 28, 04:04

  Eshte be nderin e rilindjes ta lejoje testin e droges.Perse duhen denuar shperndaresit e droges qe furnizojne deputete e qeveritare ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*