Berishës i refuzohet viza amerikane? Ambasada nuk e përgënjeshtron

January 31, 2019 14:22

Berishës i refuzohet viza amerikane? Ambasada nuk e përgënjeshtron

Kryeministri Edi Rama dhe paraardhësi i tij Sali Berisha u përplasën ashpër sot në Kuvend, teksa nuk munguan fyerjet dhe sharjet me “libër shtëpie” midis tyre.

Tensionimi erdhi pasi Rama e provokoi Berishën me një pyetje që ka të bëjë me raportin që ky i fundit ka me drejtësinë dhe SHBA-të, duke nënkuptuar se Sali Berisha nuk mund të shkojë më në Amerikë.

Pyetjes së Ramës “Sali a e kalon dot oqeanin”, Berisha  iu përgjigj duke i thënë “me SHBA dije mirë ti, kam arritur aty ku s’mund të arrish t’i kurrë Edi Rama”,

Berisha rezervoi edhe një tjetër përgjigje për sulmin direkt kur doli të prononcohej jashtë për mediat.

Ai ka thënë se nuk i është refuzuar asnjëherë viza nga SHBA, por thjesht ka zgjedhur të mos udhëtojë më në takime zyrtare jashtë shtetit, që prej kohës kur u dorëhoq nga PD.

Menjëherë pas këtij diskutimi, Gazeta DITA kontaktoi me ambasadën Amerikane në Tiranë, për vërtetësinë e këtij lajmi.

Ambasada është përgjigjur se “Është politikë e Shteteve të Bashkuara që raste individuale vizash nuk mund të komentohen”.

Kështu ambasada Amerikane nuk e ka konfirmuar, por as nuk e ka përgënjeshtruar lajmin.

l.h/ dita

January 31, 2019 14:22
Komento

9 Komente

 1. MH January 31, 15:30

  As qefe o qef,dhe as prishaqefe.

  Ambasada ban politike.As nuk e konfirmon as nuk e pergenjeshtron.Ju te interresuemit merreni si t’iu vije per mbare,as mish as peshk.

  Reply to this comment
 2. Budallenjte dhe plepat behen te gjate January 31, 15:33

  Po eshte e vertete eshte e rende

  Reply to this comment
 3. Vasili January 31, 15:37

  Amerika e beri te sajen,por Rama,nuk ka per ta bere tja refuzoje vizen per Tiranen dhe ta ngujoje ne kullen e erret te vicidolit,ku jane fabriku dhe funksionojne trute e ketij loku bastard.

  Reply to this comment
 4. fteri January 31, 16:50

  Po çi duhet amerka Saliut ,kur ai ka pasuri përrallore ,ka Shkalzenin ,Argitën ,Jamberin plot me prona të grabitura të popullit .DUKE FILLUAR me pallatin e spotit partizani me murë 1 metër të trashë ,i kaluan Argitës në pronsi e ka bë e po bënë pallate për shitje,po kështu vilën e gjirit lalëzit ,një ndërtesë dy katshe + një kat tjetër kundër ligjit ,pra vilë tre katëshe ,po kështu profesorja e universitetit të juridikut të leshit nxjerr juristët kamikaz të saliut që mund ti ofrojnë konsulencë vizë në SHBA,kur e presin hekurat.

  Reply to this comment
 5. se mos eshte terroristi e islamisti kriminel i par ne bote sali shpellari qe i ndalohet hyrja ne USA ! January 31, 17:43

  vajtoni qyqet e korbit te shpelles

  nuk i shpeton dot fatit te sadamit e gadafit me shoke

  salih abdurrahman brrisha

  eshte koha qe mbasi amerika te fshij prapanicen

  me salihin ta hudhi ne vrymen e WC-se

  Reply to this comment
 6. Gersi durrres January 31, 18:53

  SA I NATE E KENI DOKTOR PROFESOR BERISHEN.HAHA
  EDI PSE E KEMI INAT SEPSE JU RREZOI REGJIMIN TUAJ KOMUNIST DIKTATORIAL.
  E FUTI SHQIPERINE ME NATO. SE JU ISHIT KE TRAKTATI VARSHAVES..
  HANI MUT HANI O VAMPIRA TE KUQ.
  BAR HANI PO TE DONI.
  POR DR. PROF . BERISHA KA QENE DHE DO MBETET NJE BURRE SHTETI.

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana January 31, 21:50

  As Amerika dhe as ambasada amerikane nuk do fusin ne Burg Sali Berishen e banden e tij. Edi Rama u votua per te qerruar Saliun dhe E.Rama u zgjodh e premtoi te kryente kete detyre si fillimi dhe fundi i premtimeve. Premtimet nuk u mbajten dhe as duket gje ne horizont. Ne rast se nuk behet nga ky, dikush tjeter duhet ta marre ne dore kete Pune. Saliu dhe krimet e tij nuk “plaken”, nuk abrogohen, nuk falen e aq me pak te harrohen.

  Reply to this comment
 8. Opgj February 1, 09:09

  Ore ju miq te dites mos beni gabime.Me ke e ngateroni ambasaden americana.Me Ramiz Aline.Fatos Nanon qofte the Ramen.Qe Berisha i tall genjen dhe vidhte sa here ka dashur.Jo vetem Sales por dhe familjes ja ka prere bileten per né shtepine pa qera prej 7 vjetsh.Ju te.Dites mos prisni tu thone gje me.goje.Prisni helikopterin e navy.te.vije.per.ti curar né Guantanamo.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim