Sali Shehu emërohet këshilltar i Metës

May 19, 2014 10:42

Sali Shehu emërohet këshilltar i Metës

Ish-deputeti demokrat dhe një prej figurave kryesore të FRD-së, Sali Shehu, është emëruar në postin e këshilltarit të kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta.  Sipas të përditshmes MAPO, Shehu ka filluar punë në Kuvend prej një muaji. Ditët e fundit, Shehu është parë në krah të kryeparlamentarit Meta, siç ishte rasti i prezantimit të varianteve të reformës territoriale.  

 

May 19, 2014 10:42
Komento

22 Komente

 1. Kapedani May 19, 10:52

  Po Fytyra e urryer Meta perfaqson pd

  Reply to this comment
 2. Lleshi May 19, 11:11

  Sa vende paska pas per kriminelet shteti i ketij vendi ? E hajde po deshe e mos thuaj se Shqiperia eshte nen pushtim !

  Reply to this comment
 3. Erion May 19, 11:30

  po cfare figure eshte ky more aman! po pse mo prandaj votuam “rilindjen” tone te dashur qe ky injoranti te vazhdoje te marri rroge te majme. a e kujtojme qe ka qene nje vit i punesuar ne KLD dhe e ka marre rrogen qyl, pa shkuar fare ne pune? po cfare mund te beje ky njeri ne zyrat e shtetit, se nje cope polic ka qene (me gjithe respektin per policet)! a te lumte palla o ilir meta se kur ke gjet ed ramen mire na e ben. ti dhe gjithe te tjeret!

  Reply to this comment
 4. Odini May 19, 11:56

  Ja pra dhe FRD-ja e Topit, ” opozitare ” si kane qejf te quhen. Nuk e di si ndihen socialistet kur shohin per keshilltar te Kryeparlamentarit nje ish-deputet te hedhur nga PD. Meta, si duket, nuk merrka dot keshilla nga aleati socialist, por dashka keshilla nga nje ish-aleat i djeshem. Jane 15 eksponente ne qeveri, ish-funksionare ne qeverine Berisha, qe jane ne qeverine Rama si ministra, zv. ministra te LSI qe po shtohet me rilindas te vonuar si ky Saliu i vogel i Saliut te math.

  Reply to this comment
 5. ING Fier May 19, 12:05

  Cne ky keshilltar,ky eshte cope Trapi!

  Reply to this comment
  • tema May 19, 12:21

   Nuk e kane marre per te dhene keshilla,,,,,,joooo……. por per te marre nje rroge te majme, per te marre ndonje diete, ndonje rruge jashte vendit dhe per te flirtuar ndopak me LSI-ne, per tia futur PS.

   Reply to this comment
 6. Aliu May 19, 12:14

  Po riciklohen figurat problematike te 96.Njeri nga keto eshte ky laskari .More pyes ky hajdut Meta ska gjet njerez qe te jene ne rrethin e pare apo ka ndonje lidhje te nendheshme? Popull ngrihuni dhe demaskoni krye hajdutin Ilir Meta.Grushti i hekurt duhet te bjere mbi metizmin e LSI fundj edhe mbi gjithe LSI .Me I.Meten kryetar kuvendi harrojeni Europen.

  Reply to this comment
 7. kris May 19, 12:46

  do te shkojme te hame bashke te emblat qershi,
  I ka mbledhur vet floriri,
  rrofsh moj shqiperi

  Reply to this comment
 8. drejtesi May 19, 13:17

  Bej pjes ne ate katigori njerezish, qe nga vertetesia e ketij lajmi ndjehem thellesisht i tradhetuar.FRD doli ne skenen politike ,pikerisht per te kunderten e asaj cka perfaqesonte LSI.Kerkoj ndjes per pjesen qe me analogji ,ndjej turp por njekohesisht ndjehem edhe me i sigurt se ndryshimi i madh do te vij shpejt. Koha si seleksionuesi me i mire po e ben punen e vet . Uroj qe ne radhet e FRD ne pjesen e saj progresive, ky lajme ti shkund prej gjumit letargjik.

  Reply to this comment
 9. bobi May 19, 16:41

  I dushet nje antitank Metes

  Reply to this comment
 10. shqip hesapi May 19, 18:13

  Socialistet te presin radhe.

  Reply to this comment
 11. Zeqo Vora May 19, 18:16

  Turp zoti Rama, analizo keto raste dhe zbulo qe Ilir meta po ta dredh, do ta mbush pushtetin ’tilinjda” me njerez te pd e pastaj do te kthej shpinen do bej aleance me saliun, mbaje mend kete qe po te them keshtu qarkullojne fjalet andej nga LSI, mos u habit e mos fli gjume se ai palaco ben gjithcka per pushtet e pasuri. Me mire doprezo pushtetin vet se sa te permbys nje plehre si burri Momikes qe po te kekron me presion edhe kandidimin per bashkine tiranes qe pasi te pushtoj tiranen te braktis dhe ben alence me Saliun per te marre pushtetin e shqiperise.

  Reply to this comment
 12. ira May 19, 19:07

  Eshte person me nje te kaluar shume shume te dyshimte, sidomos para vitit 1997, flas per kontrabanden, krimin apo lidhje me krimin, pra nuk ka fare problem se ka qene me PD-ne apo eshte me FRD-ne. Po shtohen rastet e tilla ne administraten e mazhorances. Kujdes, kujdes, kujdes.

  Reply to this comment
 13. arnet May 19, 19:55

  pse cprisnit ju kjo eshte rivrasja Rama -Meta

  Reply to this comment
 14. Meteh May 19, 19:58

  Ky eshte kulmi i poshtersis qe ben Meta,duke i bere karshillek Rames,socialisteve.Sal Berisha po e merr kalan qet-qet nga brenda.Meta i dha zyre ne kuvend Topallit,si kshilltar te PD ne kuvend Agron Kuliçaj,e tashme ky…!O shqiptar,ju thoni qe Rama te beje reformat,po me kë?A do Meta te largoi Nishanin,Llallen?

  Reply to this comment
 15. Mark uk May 19, 21:24

  Rama duhet ti gjej nje pune edhe Bamir Topit per kontributin e tij me 21 janar si dhe per voten qe i dha kur votohej per bashkin Tirane.

  Reply to this comment
 16. tomsojeri May 19, 21:49

  “Ky person esht me nje te kaluar shum shum te dyshimt ” !! Po pse vall Iliri nuk esht me te kaluar akoma me te dyshimt ??? Po pse vall gjithcka po ndodh qe mbas 23 Qershorit nuk esht e dyshimt ?? Po pse vall kjo heshtje e madhe dhe kto britma te bandes qe ishte ne fuqi nuk jan te dyshimta ???
  Mblidhni mendjen or votues te revoltuar se “grushti” juaj ka dal huq ! Nuk jemi ne ata qe zgjedhim por vetem votojm ata qe na servirin “ATA” ! Kta “ATA” e kan doren shumte gjat e te padukeshme e ne rahim uj ne havan ! Esht gjithcka e paraplanifikuar ,e pazarepsur e kta qe na drejtojn jan “kukulla”te telekomanduara !Jan fara me e keqe e zgjedhur per kte pun !Jan kriminel,jan hajdut,jan mashtrusa,jan tradhetar,jan te etur per pushtet qe te pasurohe dhe mirqena e popullit esht e fundit apo hic fare qe mendojn !Jemi dhe do mbetemi viktima ! Do shpresojm e do genjehemi ashtu sic jemi genjyer 24 vjet rjesht nga poshtersit me te medha qe na kan ber kta qe vijn nga “ATA” …Mos u cirrni kot te denohen armiqt , tradhtaret , e shkatrimtaret e vendit, se sot nuk jan kta tradhtaret, por tradhtar jan ata qe prishin interesa e nuk ju binden udhezimeve ! Dhe ne dit me te keqia na presin, sepse heshtim sepse ne vend qe te dalim ne ne protesta te denohen tradhtaret ,dalin ata te na denojn voten ! Ne heshtim dhe armiqt punojn ,ne heshtim dhe ndaj sna do askush ,ndaj spjerdhin per ne e ndaj me keq do na bejn ! Turp z.Rama,turp.Meta e turp gjith stafi i ri qe u zgjodh e po kerkon te zgjidhet ,po ne ? Ne nuk kemi turp qe rim e shohim ? A kemi menduar vall si do ndalet ky cunam tradhtaresh te degjeneruar qe kan zen per gryke Shqiperin dhe ne ?Si do ndalen kta ???Si do pastrohet ky llum qe po e kthen Shqiperin ne kenet ??? Te pakten kemi nje reze drite nga kjo gazet( dhe me kte rast shpreh ter mirenjohjen time si shqiptar ) si dhe ajo e Tema qe na japin mundesin te “shohim”pakez realitetin e hidhur e te na kujtojn her pas here histori te dhimbeshme tradhtie …..Pergezime pra stafit te gazetes DITA e kurr mos u terhiqni se kurr nuk do haroeni…………

  Reply to this comment
 17. Arben May 20, 05:49

  BRAVO ILIR M

  Reply to this comment
 18. Bekim May 20, 06:18

  Beke
  Kur Berisha beri koalicion me LSI nuk kishte gje,por kur nje personalitet i FRD punesohet ne shtet,pa bere koalicion,quhet mekate dhe behen shpifje te ndyra qe i pershtaten vetem atyre qe i shkruajne.

  Reply to this comment
 19. Butcher May 20, 08:21

  Sa me shume goditet Meta, aq me shume behet fajtor Rama. Se amoral Berisha qe e mori Meten ne qeverine e vet, por dopio-amoral Rama qe ndau qeverine me nje LSI te felliqur keqas ne qeverine e Berishes ( kujtoj videon META-PRIFTI ). Tani Meta ben keshilltar dibranin Sali, sipas urdherit te dibranes qe ka ne shtepi. Dhe po dha urdher Monika, Iliri dhjet nga frika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*