Salvini: Karabinierët që vranë shqiptarin meritojnë medalje

October 5, 2018 20:34

Salvini: Karabinierët që vranë shqiptarin meritojnë medalje

Shqiptari, Eduart Kozi, ishte një nga viktimat që u qëlluan nga karabinierët pas një tentative për grabitje në një dyqan cigaresh.

Dy karabinierët dhe roja e sigurisë u përpoqën të ndalonin grabitësit, edhe pse prokuroria ka hapur hetim për të verifikuar nëse janë tejkaluar kompetencat apo jo.

Por zv/kryeministri dhe njëkohësisht ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, në një postim në Twitter shkruan se “ata nuk meritojnë të hetohen, por meritojnë një medalje”.

“Karabinierët dhe roja e sigurisë, që rrezikuan jetën e tyre, bënë vetëm detyrën e tyre: nuk meritojnë një hetim, por një medalje”, shkruan Salvini.

50-vjeçari shqiptar që mbeti i vrarë nga policia u qëllua me plumb në kokë.

 

l.h/ dita

October 5, 2018 20:34
Komento

5 Komente

 1. Mirko October 5, 22:10

  Bravo Salvini shqiptare italian rrumun turk maroken hajduti kete fund meriton

  Reply to this comment
  • Sallakja October 6, 08:33

   Hajdutet kapen dhe denohen.
   Prandaj eshte policia.
   Per kete e paguajme policia.
   Ne mesjete i vrisnin hajdutet.
   Mirko, te betohem, nuk jemi ne mesjete
   Salvini, eshte politikan “figlio di puttana” shprehet keshtu sepse e di qe ne Itali, e Mirkot jane me miliona.

   Reply to this comment
 2. Adi October 6, 07:45

  Sigurisht qe ka te drejte. Bravo Salvini. Sepse ne Shqiperi po bere nje gje te tille perfundon ne burg me akuzen idiote ”per motive te dobeta”. Eliminimi i paraziteve mbron shoqerine nga rrenimi.

  Reply to this comment
 3. Viron Xhavara October 6, 15:02

  Zoti Salvini;Ti ke te drejte ti vrasesh shqiptaret ,pasi ata jane, pa nene dhe pa babe,qe do te thote pa shtet,por, provo te vrasesh te tjere, te nacionaliteteve te tjera.Ti me kete deklarate, duhet te paditesh ne gjykatat nderkombetare, por, ti besoje se, je i sigurte qe nuk do te ndodhe, pasi personat, qe kane mare peng, shqiperine dhe shqiptaret, duke i mbajtur ne kurth prej 28 vjetesh, nuk dota bejne .Kete, ti e di mire ,pasi ata kur vine shpesh ne itali ,ju u jepni keshilla se si duhet te jete kursi i radhes, per vazhdimin e Kurthit ,pasi, nuk ka asnje lloje arsye tjeter, qe ky Kurth, te vazhdonte kaq gjate.Qe ta beje me te plote, po te sjelle ne kujtese ngjarjen, mbi Masakren e Otrantos,ku.ne kete masaker, me 28 mars 1997, ju masakruat ne mes te detit, 120 shqiptare,ku rreth 60 ishin femije te moshes 1 muajsh, 2 muajsh,1vjec, 2 vjec e me radhe..Mbas ngjarjes, zhvillohet nje proces fallco,prej rreth 20 vjetesh,dhe ne perfundim te procesit ju e fallsifikoni ate ne menyren me te turpshme, te pa degjuar ndonjehere ne historite boterore..Ne fallsifikimin e procesit, ju ndihmoheni nga autoritet shqiptare,ku keta te fundit, firmosen cdo gje te fallsifikuar,dhe ku, ju perseri, te ndihmuar nga gangsteret shqiptare, mbani peng gjithe dokumentacionin e perfundimit te procesit, qe shqiptaret te mos kene mundesi, te shkojne ne gjykatat nderkombetare.Kjo eshte tronditese, por mendoje se nje dite shqiptaret, do te behen me shtete, dhe ,do te shpetojne nga Kurthi ku gjenden.

  Reply to this comment
 4. Amerikani October 6, 15:52

  Keta jane nacionalistet populiste te Europes .

  Fashistet e rinj…

  Kjo eshte “era e re Trump!”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim