Samiti i Davos/ Të gjithë sytë, te çorapet me rosa të kryeministrit kanadez

January 25, 2018 21:14

Samiti i Davos/ Të gjithë sytë, te çorapet me rosa të kryeministrit kanadez

Kryeministri kanadez Justin Trudeau nuk qëndroi as kësaj here larg vëmendjes së mediave.

Në Forumin Botëror Ekonomik në Davos të Zvicrës, çorapet e tij janë bërë objekt diskutimi për faktin se ishin ngjyrë vjollcë dhe me figurat e disa rosave me ngjyrë të verdhë.

Gjatë momentit që po flitej për fuqizimin e rolit të femrave në botë, ai ngriti pantallonat e tij, duke shfaqur në këtë mënyrë çorapet me rosa.

Nuk dihet ende mesazhi që ka dashur të përcjell Trudeau.

Disa politikanë kanë refuzuar që të komentojnë mbi shijet e tij të modës, ndërsa disa të tjerë kanë buzëqeshur.

January 25, 2018 21:14
Komento

4 Komente

  1. Plaku Xhuxhumaku January 26, 01:49

    Edhe ky koqja si puna e Edvinit tone eshte, mesues i deshtuar arti ka qene para se ta merrnin e ta katapultonin ne krye te Partise Liberale, e pastaj Kryeminister. Te gjithe derrat nje turi kane, debilat njifen edhe nga corapet.

    Reply to this comment
  2. Arben January 26, 13:27

    Pse nuk thua, qenkemi edhe ne si Kanadaja

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*