Samiti në Durrës, Hahn: Fokusi, bashkëpunimi mes vendeve

August 27, 2018 12:20

Samiti në Durrës, Hahn: Fokusi, bashkëpunimi mes vendeve

Është duke u mbajtur sot në Durrës takimi i kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në takim është i pranishëm edhe Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn.

Ai ka shpërndarë një mesazh në Twitter ku shkruan ky takim i shërben bashkëpunimit ekonomik dhe marrëdhënieve mes vendeve të rajonit.

“Takimi në Durrës pjesë e dinamikës pozitive. Rajoni do nxisë rritjen ekonomike”, shkruan Hahn.

Fill pas kësaj, Hahn shkruan sërish në Twitter se takimi i sotëm shton dinamikën e muajve të fundit.

Takimi i liderëve të sotëm në Durrës shton dinamikën pozitive që kemi dëshmuar gjatë muajve të fundit në lidhje me #Europresektivën e #ËesternBalkans. Zona Ekonomike #Regionale do të nxisë rritjen ekonomike, vendet e punës dhe prosperitetin, rajonin përgjatë rrugës për anëtarësimin në #EU


l.h/ dita

August 27, 2018 12:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*