Samiti në Tiranë, Rama: T’i tregojmë fqinjëve se Shqipëria është një leksion i rrallë i turizmit

January 14, 2020 10:55

Samiti në Tiranë, Rama: T’i tregojmë fqinjëve se Shqipëria është një leksion i rrallë i turizmit

Po zhvillohet në Tiranë samiti “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”.

Në këtë samit për të diskutuar mbi sfidat dhe pritshmëritë e sektorit të turizmit marrin pjesë kryeministri Edi Rama, ministri i Turizmit Blendi Klosi dhe ministrat e turizmit të Italisë, Greqisë, Kroacisë dhe të gjithë rajonit.

Ky samit zhvillohet edhe në kuadër të solidaritetit për të ndihmuar me anë të turizmit mbi 6000 qytetarë që mbetën të pastrehë si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit 2019.

Kryeministri Rama teksa merr pjesë në samitin “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” ka deklaruar se Shqipëria është gati që tu tregojë vendeve fqinje se vendi ynë Shqipëria është një leksion solidariteti i rrallë i turizmit, që me strukturat e tij tregoi se është një mbështetës i rëndësishëm i krizës humanitare dhe sigurisht mbetet një destinacion i qëndrueshëm.

“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” Shqipëria, Greqia, Italia, Sllovenia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Serbia, Kroacia dhe Mali i Zi, bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Jemi gati t’i tregojmë shteteve fqinje se Shqipëria është një leksion solidariteti i rrallë i turizmit, që me strukturat e tij tregoi se është një mbështetës i rëndësishëm i krizës humanitare dhe sigurisht mbetet një destinacion i qëndrueshëm”, shkruan Rama.

j.l./ dita

January 14, 2020 10:55
Komento

2 Komente

 1. Moj kasolle ku na mblodhe January 14, 14:22

  Une kam marre kokaine disa here, ama percart si ky nuk kam folur kurre. Ky paska probleme te renda.

  Reply to this comment
 2. MH January 14, 15:18

  O,mjekrrosh rrota.
  Komshijte e din shume e shume vite parase te ngjitesh ne barren e sateme se cfare komoditeti asht shqiperia per turizmin qe na tregon perralla tine.
  Ndaj politiken e mbajne te gatshme me pretendimet Vorio Epir deri ne Shkumbin dhe tjetri Kosoven nuk e leshon dhe finishin me dalje ne dete,Durres.Mbasi tjetri kerkon Shkodren kryeqytet dhe shengjinin Port.
  Ti rri e pjerdh me minishengen.
  Turizme kerkon ngritjen e industris ushqimore.Ku dhe skaji ma i thelle malore te ken ushqime te cilesise dhe te kontrolluara.
  Pershendetjen: Na u hiq sysh dhe veshesh se paske pa kene i pa karater e mendjemadh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim