Sanders arrin Clinton në nivel kombëtar

February 6, 2016 11:37

Sanders arrin Clinton në nivel kombëtar

Bernie Sanders dhe Hillary Clinton janë në një nivel votash. Kështu thotë sondazhi më i fundit në nivel kombëtar. Sanders ka ulur diferencën mes dy kandidatëve demokratë duke qenë krah për krah me Hillaryn në numër votash.

Një informacion që natyrisht nuk është pritur mirë nga zonja Clinton, e cila mendonte se nuk kishte rivalë për Shtëpinë e Bardhë.

Sipas sondazhit të Quinnipiac University, Sanders ka 42 përqind të votave kundrejt 44 përqind të Hillary Clinton. Ngelet për të bindur pjesën e pavendosur që do të bëjë diferencën.

Sipas këtij sondazhi me pikët e grumbulluara, teorikisht presidenti i ardhshëm i Amerikës do të jetë kandidati demokrat.

February 6, 2016 11:37
Komento

1 Koment

  1. Lori February 6, 14:25

    Jeni shume larg ndodhive te fundit!Amerika kerkon ndryshim ,jo president lobingjesh apo president te dale nga mediat!Ne New Hampshire sondazhet e nxjerrin me nje diference 20 % me shume Sandersin ,respektivisht me rreth 58 %per Sandersin dhe me 38 per %per Hilen e Klintonit te financuar nga Wall Street! Per here te pare familja Klinton po humbet bastionin e saj ,fale kanidatures tashme te perfolur te Hillarit te Klintonit qe perse jo ka futur ne pune edhe parate e Salinjeve !Uroj qe perfundimisht Amerika te zgjohet .Nuk e di si ndejhet shoku Lu nga ky shok?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*