Santos i sinqertë: Duhet të falenderojmë Zotin

June 26, 2018 10:15

Santos i sinqertë: Duhet të falenderojmë Zotin

 

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, vuri në dukje se, pavarësisht barazimit 1-1 kundër Iranit, u arrit qëllimi kryesor. Me këtë rezultat luzitanët u renditën në vend të dytë në Grupin B duke kaluar në turin tjetër ku i pret Uruguai.

“Ne kemi hyrë në lojë mirë, me kontrollin e saj dhe Irani në pjesën e parë ka pasur një ose dy kundërsulme. Në një moment gjërat u ndërlikuan, u bë shumë e vështirë për të luajtur një kundër një duke e përshkruar të gjithë fushën. Nuk e kuptonin se çfarë po ndodhte, William ishte i humbur dhe prej andej patëm probleme të mëdha”, tha Santos.

“Ne në pjesën e dytë kemi përmirësuar gjërat që bëmë gabim dhe kemi kontrolluar përsëri lojën. Ne duhet ta kishim zgjidhur më mirë dhe përfunduam duke vuajtur golin e qetësisë. Pastaj, natyrisht, këto ndeshje janë të tilla, ne tashmë e dinimi se Irani do të rrezikonte gjithçka, sidomos në lojën në ajër. Gjëja më e rëndësishme ishte të shkojmë e ta falenderojmë Zotin që kemi kaluar më tej”, tha Fernando Santos për “RTP”.

“Gjëja më e rëndësishme është të mendosh për ndeshjen e radhës, të mendosh rreth lojës, të njohësh kundërshtarët dhe të përgatitesh mendërisht dhe fizikisht, pavarësisht se është Uruguai apo një ushtri. Edhe ata kanë pasur një turne shumë të mirë, ndërsa Uruguai ka lojtarë të kualitetit të lartë dhe lojtarë të mirë dhe ata janë të shkëlqyer, por edhe Portugalia gjithashtu. Ne kemi armët tona dhe do të përpiqemi të fitojmë”, shtoi ai.

a.s/dita

June 26, 2018 10:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim