Sarandë, demokratët i bashkohen së majtës: Qeveria na braktisi

Redaksia Online June 2, 2013 14:36

Sarandë, demokratët i bashkohen së majtës: Qeveria na braktisi

Shtohen “rrjedhjet” e demokratëve drejt të majtës. Një ditë para çeljes së fushatës elektorale të PS-së në Rrethin e Sarandës, një pjesë e anëtarësisë së saj braktisin PD-në dhe kalojnë me PS-në dhe LSI-në, raporton sot gazeta “Shqip”. Bëhet fjalë për largimin e dy eksponentëve më të vjetër të degës së PD-së në qytetin bregdetar, Llaqi Boçi dhe Kozma Mërkuri. Të fyer nga braktisja e qeverisë, ata akuzojnë se nuk kanë gjetur asnjë lloj mbështetjeje, drejtësie, apo shprese. Pas zyrtarizimit të largimit të tij nga radhët e PD-së, Mërkuri në bashkëbisedimin e tij të parë me strukturat e PS-së në Sarandë, mësohet të jetë shprehur se shkak i largimit të tij është bërë moszgjidhja nga ana e qeverisë të problemit të tij me pronat. “Nuk më ka pritur asnjëri në zyrat e shtetit, në arkiva etj., sepse na i kanë fshehur të gjitha pronat tona. I kemi të gjitha dokumentet e rregullta, por ende nuk kemi gjetur zgjidhje për këtë çështje”, mësohet se është shprehur Mërkuri.

Ndërkohë, Partisë Socialiste i është shtuar në radhët e saj një tjetër ish-i persekutuar dhe anëtar i vjetër i PD-së së Sarandës, Llaqi Boçi. Ai akuzon Berishën, se e ka kthyer vendin në një fushëbetejë ekonomike, që i ngjan luftës së klasave. “Më mbyllën menjëherë biznesin sa morën vesh që po mbështesja Partinë Socialiste në fushatë. Jemi ish të persekutuar të asaj kohe. Kemi votuar tërë kohës, sa herë Partia Demokratike ka qenë në pushtet, por u zhgënjyem tepër dhe kemi bërë një kthesë totale kundër PD-së. Atëherë ishte lufta e klasave, ndërsa tani është lufta ekonomike që na ka sjellë Partia Demokratike”, citohet Boci në “Shqip”.

Redaksia Online June 2, 2013 14:36
Komento

25 Komente

 1. Bruxhes June 2, 14:44

  Shume mire kane bere qe kane ikur, per ti treguar Berishes se ato nuk jane aty vetem kur ai ka nevoj per votat e tyre, por jane aty gjithmone edhe kur nuk ka fushate….Rilindje

  Reply to this comment
  • LINDA June 2, 15:16

   SALIU O MBETET I VETEM, TE GJITHE PO I LARGOHEN, ME 23 QERSHOR DO TE ARRIJE I VETEM SIC MERITON TE JETE!

   Reply to this comment
   • raqi June 2, 16:03

    DIMRI I MADH E KA PERFSHIRE SALI QENIN!

    Reply to this comment
   • Altin Hila June 2, 16:09

    Shume njerez e kane kuptuar se Partia Socialiste eshte e vetmja parti qe mund te sjelle ndryshimin, e vetmja parti qe mund te ndryshoje vendin per kte po i bashkohen skuadres se RILINDJES per te ndryshuar Shqiperine!

    Reply to this comment
   • Ana June 2, 16:29

    keshtu duhet te ikin te gjithe anetaret e PD,nga ata vetem gita me xenin kane perfituar te tjeret duhet te luftojne per buken e gojes ose duhet te behen servilat e berishes neper televizione dhe rrjete
    koha per tu bashkuar t gjthe me skuadren e rilindjes,ne 23 qershor triumfon e majta

    Reply to this comment
  • ALMA June 2, 15:20

   Sali keto jane shenjate qarta se po te vjen fundi, keto jane shenjat se me 23 qershor duhet te largohesh dhe nuk do te jesh me Kryeministri i Shqiperise mbas 23 qershor.

   Reply to this comment
  • Gloria June 2, 15:44

   Demokratet aq me pak kane me arsye per te votuar PD, se e mbeshteten per 8 vite, me shpresen se do benin nje gje te mire per ta, dhe Saliu i la ne harrese se mendoi se do t’i kishte votues te sigurte.
   Ne duhet me vote te gjithe t’i tregojme saliut dhe gjithe politikaneve qe kemi fuqine per te ndryshuar rrjedhen e politikes, qe ajo te mos te behet me sipas qejfit te politikaneve se cfare do te bejne ata prape ne do t’i votojme, por ajo te behet per ate cfare ne kemi nevoje.

   Reply to this comment
  • Ermali June 2, 15:46

   Ne Sarande eshte harruar ekzistenca e qeverise, me shume dukemi se jemi shtetas te greqise se sa te Shqiperise.
   Aty nuk eshte vene dore u bene shume vite.
   Per te mos permendur per sherbimin shendetesor qe sigurisht me mire e kemi te shkojme ne vendet greke, ne Selanik etj se sa te vijme ne Tirane ne rast emergjente.

   Reply to this comment
  • Tonini June 2, 15:49

   Kjo qeveri eshte kujtuar se ekziston Saranda, vetem kur u be fjale per te shitur Kakomene, u kujtua se kishte pasuri nenujore dhe nje riviere fantastike qe vlente shume dhe qe mund ta pasuronte.

   Reply to this comment
  • Guarinn June 2, 19:57

   Ne Nje vend Shum pran Sarandes Mundesisht Nje Nga rrethinat e sarende esht sikur te ishe Ne greqi Jo ne vendin tend Ku Nuk ishte as tvsh si kanal Nuk e di se si rri ne krye te qeveris Ku Jemi NE 2013 dHE ne nje vend bregdetare Nuk Jet dhe i len pas dore nga qeveri qe po na drejto sot.. forca rilinjde..

   Reply to this comment
 2. gjyshja June 2, 14:45

  Kjo qeveri ka braktisur me kohe te gjithe shqiptaret,jo vetem Sarandiotët.Askush nuk beson me ne kete qeveri e cila nuk u interesua kurre per mirqenien e popullit Shqiptar,do e debojme me voten e lire me 23 qershor.Nuk durohet me keshtu,duhet reformim ne kete vend.

  Reply to this comment
  • shoku taras June 2, 14:49

   Ore po nuk ndjehet njeri i perfaqesuar me kete qeveri qe kemi.Po vazhduam te qeverisemi akoma nga Saliu jemi te marrë fund.Vendi po shkon drejt humneres,drejt kolapsit ekonomik.E vetmja rrugedalje eshte opozita e cila vjen me nje program mjaft dinjitoz e perfaqesues per te gjithe popullin,populli beson tek Rilindja.

   Reply to this comment
  • doni lemes June 2, 20:07

   Sali berisha na ka len shum pas duke na mashtruar dhe duke Mos ber asigje per shqiperin

   Nuk do te gjesh me ate popull qe ti mendon se Do te besoj akoma.. duke degjuar Mashtrimet e tua..

   Reply to this comment
 3. klaus June 2, 14:46

  Saranda, Vlora dhe thaujse i gjithe jugu kane nje problem te madh dhe nje mishmash me pronat, Berisha gjet egjithe kohes vetem i genjeu dhe ata sot sigurisht qe e braktisin ate sepse kane kohe qe ndjehen te braktisur prej tij.

  Reply to this comment
 4. orgi June 2, 14:47

  jo vetem demokratet e sarandes por tashme te gjithe demokratet e shqiperise po e braktisin tashme salen sepse e kane kuptuar te gjithe qe me kte gjysh te rrenuar edhe shqiperia po rrenohet dhe prandaj duhet votuar PS dhe Rilindja qe te rilindi e gjithe shqiperia

  Reply to this comment
 5. bertin June 2, 14:49

  nje veprim mjaft i zgjuar i tyre mbi kete levizje se e kuptuan shume mire qe slaiu i ka tradhetuar me kohe,por nje shprehje e vjeter shume e bukur thote me mire vone se kurr ndaj duhet pershendetur kjo gje

  Reply to this comment
 6. ergi June 2, 14:51

  kshu levizjesh te demokrateve ne ps janebere ne shume qarqe dhe goxha te shpeshta ndaj ky reflektim tregon ne teresi qe populli po ndjek i teri rilindjen dhe se ajo do vije shume shpejt ne 23 qerhsor

  Reply to this comment
 7. eugen June 2, 14:53

  te djathtat per rilindje nje moto shume ebukur qe u thote saliu shko mor gjysh pensionohe se ske me vlera e as ske pas njaher per kete popull nda shporru maskara qe nxit vetem urrejte

  Reply to this comment
 8. dani June 2, 14:54

  saranda ka njerez me mend dhe jo militant qe shkojne qorrazi drejt shkaterrimit te saliut. dhe njerzit me mend dine te bejne dallimin e te mires nga e keqja dhe kjo shpjegon edhe zgjedhjen e demokrateve te sarandes. kte zgjedhje te zgjuar duhet te bejne te gjithe demokratet e zgjuar.

  Reply to this comment
 9. dudu June 2, 14:57

  po eshte mese normale qe te gjithe do largohen nga gjyshi me antiplumb ai i ka perbuzur te gjithe dhe ka bere vetem per familjen e tij dhe ska pare se sa vuajne te gjithe njerzit e thjeshte ne te gjithe vendin. Partia Socialiste eshte zgjidhja per te gjitha problemet e vendit. Tashme e kane kuptuar te gjithe prandaj te gjithe po i bashkohen Rilindjes

  Reply to this comment
 10. timi June 2, 15:00

  gjithe shqipria do i bashkohet PS dhe jo vetem Saranda. sepse me partine socialiste njerzit e kane kuptuar se mund te shnderrojne jeten e tyre per mire duke dale nga ferri qe i ka zhytyr sala.

  Reply to this comment
 11. D12 June 2, 15:04

  po normale u lodhen edhe kta 22vjet me saliun qe genjen se do beje me te mire per vendin dhe per bregdetin tani te gjithe do te votojne ps per te hequr nga pushteti saliun dhe per te Rilindur Shqiperine, Saranden dhe vete PD

  Reply to this comment
 12. agni June 2, 15:04

  te djathet per rilidnje qe mbeshtesin paritse socialiste duket shume shume mire dhe i jep nje shkelm fatal saliut per keto zgjedhjet,duke i thene qe dhe mbeshtetist e tij nuk e duan me kete plere

  Reply to this comment
 13. Kola June 2, 15:05

  Dy pjestare te cilet qe me pare paskan braktisur PD,nuk mund te quhen nje pjese e anterasise.
  Sikur PD te kishte vetem kater-pese anetar ok, mund te thuhet per dy personja nje pjese,por dy veta nuk munde te qyhen nje pjese e anetaresise.
  Mos beni propagande,nuk keni aresye per anim!

  Njeri prej tyre haptas deklaron se po mbeshtesja PS,andaj cfare mbeshtetje pret nga PD.
  Dy veta nuk paraqesin kurfare “rrjedhje” te anetaresise,mos hiperbolizoni!
  Qe te dyte shifet se per interesa personale braktisin PD.Andaj nuk duhet t`u jepni hapesire per prononcim.
  Asnje parti nuk mund te mbeshtet interesat vec e vec e te gjithe anetareve te saj qe jane me qindramijera.Nuk ka as shanse teorike.Cka do te ndodhte qe te gjthe,per shkaqe te njejta, mospurmbushje te kerkesave individual te brakjtisin partine?

  Reply to this comment
 14. Gramoz June 2, 17:58

  KUSH KUPTON NGRIHET ESHKON

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim