Sarandë, shkëputja e kabullit elektrik i vë zjarrin 5 ha kullotë, në rrezik dhe banesat

June 8, 2018 21:45

Sarandë, shkëputja e kabullit elektrik i vë zjarrin 5 ha kullotë, në rrezik dhe banesat

Shkëputja e kabullit elektrik në fshatin Livadhja në bashkinë e Finiqit i ka vënë zjarrin një sipërfaqeje të konsiderueshme toke.

Raportohet se 5 ha kullotë dhe 130 rrënjë ullinj janë përfshirë nga flakët teksa rrezikohen dhe 5 banesa.

Rreth 30 forca zjarrfikëse dhe të policisë janë të angazhuar për të fikur zjarrin.

o.j/dita

June 8, 2018 21:45
Komento

1 Koment

  1. tonia June 9, 00:26

    Nuk quhet “kabull” por kabell.Punesoni nje korrektor per te mos lejuar te paditurit te shtremberojne gjuhen tone te bukur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim