Nuk e keni parë kurrë kukullën Barbi në këtë formë!Të veshur me…

November 14, 2017 09:15

Nuk e keni parë kurrë kukullën Barbi në këtë formë!Të veshur me…

Jemi rritur me modelin klasik të kukullës barbi!Përgjithësisht me flokë të verdhë të gjatë,buzë rozë dhe fustane të vogla të shndërritshme.

Por Barbi ka ardhur në një formë krejt të pazakontë.Kompania ka nxjerrë në treg kukullën barbi të veshur me…hijab!

Kjo veshje tërësisht identifikuese e fesë muslimane,ka habitur të gjithë teksa ishte veshur në një kukull barbi.

Por ka një arsye të vecantë pas kësaj dhe kjo arsye mban emrin e Ibtihaj Muhammad.Nëse skeni dëgjuar për të,po jua shpjegojmë ne.Kjo atlete ka thyer tabutë kur u bë pjesë e lojrave olimpike…e veshur me hijab!

Ndaj edhe kjo kukull është në nder të saj,dhe është hedhur në treg për të gjithë besimtaret e vogla të kësaj feje.

Ndonjëherë duhet të dilet nga korniza,e sidomos për një qëllim të mirë. a.k/dita

November 14, 2017 09:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*