Seanca e së enjtes, Vasili: Prokuroria të hetojë oficerët e armatosur në sallë

April 14, 2018 09:39

Seanca e së enjtes, Vasili: Prokuroria të hetojë oficerët e armatosur në sallë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili kërkon që prokuroria të hetojë edhe oficerët që hynë në sallën e Kuvendit të enjten të armatosur.

Në një postim në Facebook, Vasili thotë se Salla e Parlamentit “qeveriset nga Garda e Republikës me armë dhe pa armë, pasi nuk ka më kryetar Parlamenti.

“Prokuroria nëse nuk vepron për dhunimin e sallës së të zgjedhurve të popullit nga oficerët me armë,do të thotë se është vendosur përfundimisht kundër popullit,do të thotë gjithashtu se do të përballet me popullin,por duhet ta dijë se atë dite ajo do të jetë dita e saj e fundit”, përfundon Vasili.

o.j/dita

April 14, 2018 09:39
Komento

4 Komente

 1. Edi April 14, 09:43

  te kisha qen Deputet ta kisha rrasur Carin ne goje ,
  mes parrlamentit o pederast Korce

  Reply to this comment
 2. klementi April 14, 13:41

  Vertete ato oficere qe kane qene ne salle duhen denuar se perse lejuan halabaket te bejne rremuje ne sallen e kuvendit. Mendoj se eshte pergjegjesi e gardes pershkallezimi i situates ne sallen e kuvendit.

  Reply to this comment
 3. Enver April 14, 16:07

  Ne populli duam tu shikojme te pjekur ne hell o Vasiiil.Kur fjala popull shwiptohet nga krimipolitikanet tane ofendohet.

  Reply to this comment
 4. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA April 14, 18:50

  Ja , sa te mbaroje hetimi me ate qe e ka koken si bythe cilimiu , qe del ne proteste me “Shoqerine Civile” me kobure ne brez ! Ike more idjot , se nuk pret kush ti japesh mend ti !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*