Këshilli i BSH, Ahmetaj dhe Sejko paraqesin idetë në Komisionin e Ekonomisë

December 23, 2014 12:41

Këshilli i BSH, Ahmetaj dhe Sejko paraqesin idetë në Komisionin e Ekonomisë

Natasha Ahmetaj (në foto) dhe Genti Sejko janë thirrur sot në Komisionin e Ekonomisë.

Ahmetaj dhe Sejko janë kandidatë të përzgjedhur për në Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Sejko u dekretua nga presidenti Bujar Nishani për guvernator të BSH në vend të Ardian Fullanit.

Pas debatit nëse Guvernatori i ri duhej të propozohej nga presidenti apo të ishte anëtar i Këshillit, ky i fundit me një lëvizje të papritur propozoi si anëtar Sejkon e sapodekretuar duke i hapur kështu rrugën drejt postit.

Ahmetaj dhe Sejko kanë paraqitur përpara deputetëve vizionin e tyre për drejtimin e Bankës së Shqipërisë.

Sejko ka komentuar edhe vjedhjen e kësaj të fundit.

Do theksoja së nuk ka çështje të vogla. Vëmendja më e madhe vërtetë është fokusuar tek politika monetare dhe mbikëqyrja, por menaxhimi është i rëndësishëm, pasi mungesa e tij solli ngjarjen në Thesar. Duhen parë rregullat e promovimit që nga fillimi e deri tek rritja në karrierë”, ka thënë Sejko.

December 23, 2014 12:41
Komento

8 Komente

 1. Kris December 23, 12:55

  Bankes i duhet nje GOVERNATOR dhe jo kandidate per tu bere te tille! Kjo te pakten per disa vjet!Kemi nje kryeminister qe perpiqet te behet i tille ,kemi nje opzitar , Bashen,qe po prpiqet te zvendesoje ,berishen po qe eshte pa koqe,kemi nje shoqeri shqiptare qe shikon vetem bythen e vet! Kemi nje president kukull,shikoni ,se si larguan bashkeshortin e Gjyqtares se Kushtetutes, qe votoi kunder PD. A mund te behet Shqiperia, ku Berisha ben ligjin akoma, ne vend, qe te shkoje ne burg!? A mund te behet vendi yne kur analistet i thurin lavde Berishes apo Rames dhe kur Meta dhe LSI jane ne pushtet,per mua jane me te korruptuari ,kuptohet pas Berishes!? Mjere Shqiperia dhe populli i urte!

  Reply to this comment
  • koli December 24, 06:56

   Ja se do vene Sejkon e Nishanit tani qe te zevendesoje Fullanin e Saliut. I mjeri popull thuaj. Iku nje hajdut e do vene nje mamarak. Keto ishin standardet e tua o Rama? Ca kujton se populli do besoje brockullat qe thua e jo m… qe ben? Te te vije turp.

   Reply to this comment
 2. Fullaneria December 23, 13:04

  Bejani rrogen 30. Milion ne Muaj ,
  se do ti veje Djersa ne Ulluk te bythes ,
  Dhe do ti beje Vezet me dy te Verdha si Fullani .

  Reply to this comment
 3. I.Troplini December 23, 13:19

  “Diagnostifikimi ne distance” eshte nje kategori shkencore me vete, qe kerkon “eksperte” te paqene. Z.Sejko, duket te jete nje prej tyre.
  Tani qe “fajtoret” u gjeten, na duhet vetem te presim ditet ne vijim dhe “kapjen per zhelesh” te vajzes se Jozefina Topalles dhe asaj “Zonjes se pare”, bashkshoretes se Jarit, apo ato motrat dhe kuneterit e parlamentareve nga te dyja palet.
  Menaxhoje mire Z.Sejko. Jari, ka edhe nje gjyshe ne Kashar,,,per momentin e papune. Ajo eshte analfabete por kjo nuk ka te beje me problemin ne fjale. Me nje Guvernator si Ju, edhe ajo e gjen shpejt vetveten ne radhet e “eksperteve” te BSH. Perpara, perpara, perpara.

  Reply to this comment
 4. Lul December 23, 15:37

  E mendova qe me shkermoqjen e Sali Berishes ne zgjedhje mori fund sistemi i kooruptuar por akoma me shume ngrej pikpyetjen, kujtova se me shkarkimin e Fullani per vjedhjen e 7 milion dollarve dhe poshtersit ne tendera do ti kalonte festat e fund vitit nen shoqerin e Zan Caushit me shoke,dhe jo ne ballon e president Jarit qe e organizoii Odeta.Rilindja akoma me len te dyshoi se po anashkalon me dashje apo frike problemin e Gerdecit, vjedhjen e 270 milion € nga Lulzime Basha…njekosisht dhe viktimat e 21 janarit ku mbeten te vrare 4 vete nga dritarja e ish/ k/ minstrit Sali Berisha…..Ed Rama ti nuke erdhe ne pushtet per gjatesi po te besh drejtesi…zgjdhjet lokale po afrohen qe duke qe semafori ka ngel me te kuqe..Hope..hope..hope.

  Reply to this comment
 5. fatmiri December 23, 22:00

  Menaxhimi, thote Sejko. Dmth ne banke nuk ka vjedhur njeri. Tani prokuroria dhe gjykata duhet ta vendos ta ktheje ne detyre Fullanin, se ka qene keqmenaxhimi, sipas atij qe do te na rregulloje banken. Kuje per Shqiperin, shtetin dhe qeverine, pa shqiptaret, me nder, nje m… kane ne dore ne kete demokraci “moderne”.

  Reply to this comment
 6. Arben December 24, 04:08

  O ZOT O ZOT, ME ATO QE DEGJOVA DEL SE PASKA QENE ME MIRE FULLANI,

  VIDHTE NGA PAK SI MAMUTH POR NUK BENTE DHIZMA SIC PO THONIN KETA NE PARLAMENT.

  Reply to this comment
 7. stefan December 24, 09:39

  A nuk keni me shume kendidate per guvernator?qe ne mès te tw gjitheve te zgjidhet me konkurs nje me i mire.Kjo do ishte rruga me e mire .Sa per Sejkon besoj meqe eshte i zgjedhur nga Nishani duhet ta dini se eshte njeriu qe e ka propozuar me pare Sali Berisha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim