Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, vizitë zyrtare në Tiranë

May 29, 2018 09:36

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, vizitë zyrtare në Tiranë

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger nis këtë të martë një vizitë zyrtare në Tiranë, ku do të takohet me zyrtarë të shtetit.

Sipas OSBE-së, Greminger do të takohet me Presidentin Ilir Meta, Kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati dhe Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai gjithashtu do të takohet edhe me Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Tiranë, Sekretari i Përgjithshëm do të nënshkruajë marrëveshjen e bashkëpunimit mes Kuvendit të Shqipërisë, OSBE-së dhe Qeverisë Zvicerane në lidhje me projektin e ri, ‘Mbështetje për Kuvendin e Shqipërisë dhe Edukimin Qytetar’.

Projekti ka për synim ndërgjegjësimin dhe fuqizimin e qytetarëve, me qëllim që të marrin pjesë në proceset vendimmarrëse në vend.

s.a/dita

May 29, 2018 09:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*