FOTO: 1979, një “sekret” i sikletshëm nga spitali parizien ku po kurohej Hysni Kapo

January 13, 2016 15:35

FOTO: 1979, një “sekret” i sikletshëm nga spitali parizien ku po kurohej Hysni Kapo

Në 9 janar 2016 pati një “shpërthim” të Berishës kundër gazetarit A.Bushati. Pak më ndryshe se herë të tjera, në këtë reagim u vu re edhe një dozë e tepruar mllefi, duke i përmendur edhe “gjyshen”.

I sulmuari, Andi, reagoi dhe i kujtoi Berishës “prapanicat” që kishte pastruar për t’u futur në Bllok!

Mllefosja mes të dyve lidhet me një të vërtetë: një prej prapanicave që Berisha ka larë me duart e tij në vitin 1979, është pikërisht ajo e Andit.

Avokati Idajet Beqiri shkruan sot në DITA:

Në vitin 1979 Hysni Kapo ndodhej i shtruar në spital në Paris të Francës. “Ilaçi” më i mirë për gjyshin Kapo, që ia kishin çuar për ta patur pranë në ditët e fundit të jetës, ishte nipi 9 vjeçar.

Berisha e Kapot

Berisha e Kapot

Për të treguar devotshmërinë ndaj Hysniut, Berisha “derdhi” gjithë përkëdhelitë dhe dashurinë e tij mbi Andin, madje duke u bërë edhe kaluar “mamit të mirë”, sepse i lante atij edhe të ndenjurat.

Dy herë në ditë – sipas Eqerem Sinanit, njërit prej oficerëve të Sigurimit të Hysniut.

Përmes “dashurisë” për Andin, si dhe duke ju stërlutur me një këmbëngulje të paimagjinueshme, Berisha arriti – sipas Eqeremit – t’i marë Hysni Kapos që luftonte me vdekjen miratimin për të çuar pas pak ditësh po aty në Paris, (me lekët e shtetit komunist, sigurisht) vajzën e tij Argita.

Ajo ka patur nevojë për një operacion të rëndësishëm kirurgjikal plastik, për t’i mbuluar një defekt të rëndë në fytyrë.

Madje Eqeremi, ish oficeri i sigurimit të Hysni Kapos, kujton se një natë më parë, aty rreth orës 24.00 të mbrëmjes, Berisha i kishte thënë Eqeremit ta shoqëronte nëpër të gjitha dhomat e spitalit të Parisit.

I habitur ky e kishte pse donte t’a bënte këtë gjë, dhe Berisha i ishte përgjigjur se… donte të dokumentonte se sa pacientë vdisnin në këtë spital gjatë një nate!

Dy herë në ditë - dëshmon Eqeremi

Dy herë në ditë – dëshmon Eqeremi

Edhe Rama në Parlament e ka përmendur shpesh “lidhjen speciale” të Doktorit me Andin.

“Vitos nuk i është tharë akoma fustani nga lotët e tua, kur vdiq Hysniu. I mbaje kokën në prehër dhe i thoshe “ç’na gjeti shoqja Vito, na vdiq babai i madh i Partisë. Vito nuk dinte çfarë të bënte, të qante për burrin, apo të pushonte lotët e tua.

Edhe me Andin e ke personale se i thoshe “të të mësojë xhaxhi si të hipësh në pemë”. Andi donte të luante futboll, por ti dhe futbolli s’kishit lidhje, sepse ty topi të dukej si gur. Paguan Andi, pse nuk hipi në pemë me ty, të mblidhte kumbulla tek Blloku, që të bënte Hysniu raki – i ka thënë Rama Berishës gjatë replikave në Parlament në seancën e 17 dhjetorit 2015.

Edhe Izet Haxhia, ish-truproja i Berishës që ka bërë një seri intervistash në DITA, flet për Berishën dhe Kapot.

“Më ka bërë gjithmonë përshtypje se si përgjatë shumë  viteve, në pushtet dhe në opozitë, Berisha nuk e sulmoi asnjëherë klanin e Vlorës (Kapo). Në fakt ata e ngritën fillimisht nga një çoban dhish në Viçidol dhe e bënë mjek të familjes së dytë për nga fuqia në Shqipëri” – thotë Haxhia. / Dita /

 

 

January 13, 2016 15:35
Komento

42 Komente

 1. Gege Kosova January 13, 15:50

  Berisha eshte dashur te kryeje opercion kirurgjikasl ne trurin e Argites se tij, qe te tjeterson karaterin e trashiguar gjenetik, jo ne “hjeshin” e saj. Sepse shemtia fizike eshte pasqyrim i shemtise njerezore.”benum baba, qe te gaz”, thuhet ne popull.

  Reply to this comment
 2. MIXHA ELEZ ASSHOLE January 13, 15:59

  cdo shqiptar e di qe berish KARDJALLOGU lepinte cdo lloj sume qe i dilte perpara dhe kjo bytha e Andit ishte me e pastra. PRA ABSOLUTISHT NUK THATE GJE TE RE

  Problemi eshte:
  pse e mbrojne sot me cdo kusht SALI BISHEN euro atllantiket fare hapur..

  A mos ishte ky monster qe i lepiu bythen elez biberoamerikaneve ne 1990-91….dhe sot pas cerekshekulli po ja lepijne ato ketij se i kercenon me aferat miljardeshe..

  Krimi me i madh i tyre eshte se akoma mbahen si don kishoti me flamurin e luftes kunder komunizmit qe eshte nje doktrine e Serbise qe hyne ne intervenim te maskuar qe nga 2 prilli 1991 dhe vazhdon dhe sot.

  Ndersa amerika zytare ka marredhenie te shkelqyera me kinen KOMUNSITE ( kujtojme 60 miljonet e vrare na Mao ce duni,dhe mijra te shtypur me tanke ne Tien an men)…perse antishqiptari me i madh ,praktikisht dhe nje antiamerikan i llojit te tij elez biberaj dhe ca ambasadore famekeqinj si rajersoni ose arvizu akoma vazhdojne luften idiote kunder mender komunizmit per te mbuluar genocidin e berishes dhe devilave te tij
  Ndersa amerika zytare po lidh mardhenie dipllomatike dhe me KASTROT E KUBES..pse admistrata amerikane vazhdon “ligjin e luftes” me enverin qe ka 30 vjet qe ka vdekur..
  Pse nuk denojne MONSTREN BERISHE me dosje dhe fakte te plota per mega-krimet e tij ?

  Vetem te lexosh intervistat e Izet Haxhise para dy muajve kur ky i fundit deklaroi me fakte se Berisha ne mars 1997 urdheroi dy akte terroriste karshi ambasades amerikane dhe kontigjentin gjerman per tja faturuar kete “rebelave te kuq” per te shpetuar vete sic veproi ne 2 prill 1991 dhe 21 janar 2011…lind pyetja ??
  .PSE NUK VEPRON DASH-IWASHINGTONIT ? PER TERRORISTIN BERISHE

  Po keshtu Izet Haxhia me fakte dhe emra AKUZON shkelzen berishen per trafikante droge.
  PSE NUK VEPRON DREJTESIA SHQIPTARE APO EUROATLLANTIKE PER BURGOSJEN O TE DROG-DILLERIT SHKELZEN O TE IZETIT SI MASHTRUES
  Pra kush e mbron Berishen per mega krimet e tij ??
  Pse Edi Rama jo vetem qe eshte I pafuqishem te arrestoje Berishen ( aresyeje pse mori votat cudiberese ne 23 qershor) por me gafa te tilla si ne 70 vjetorin e clirimit,budallakijet me bunkartin e Enverit,me shitjen tani se fundi te albetrolit dhe me miopine qe po tregon me guvernatorin duket se eshte nje jelek antiplumbi pallosh dy metrosh per te mbrojtur me cdo kusht “burrin e shtetit te arvizuse “

  Enigma e hidhur ka nje emer Elez Biberaj.
  Ky lloj antishqiptari me I madh per te gjithe kohrat ka qene mentori dhe shenjtori qe ka kllonuar berishen nga zgafellat e udb jugosllave ne 1991 dhe po e mbron akoma me cdo kusht.
  Mbi Elez biberajn ketij serbishtfolesi rendojne dy faje te medha pas 1991:..

  1- ne vend te nje pajtimi kombetar ne vitet 90’ dhe te nderhyrjes per ndonje plan marshall ne ate vend te dobritur ai per te kenaqur epshet e tij antikomuniste u be zbatuesi I doctrines rajersoniane per ‘dekomunistifikimin”

  2-S i person me detyra speciale ne vitet 80-90 ne funksion te hakmarrjes tij karshi sistemit te enver hoxhes ben te mundur te ‘karikoje” dipllomate,zyrtare dhe politikane amerikane ne menyren me antishqiptare te mundeshme ku si rezultat I saj ky vend ka degraduar dhe eshte shperfyturuar plotesisht
  Fill pas pucit kriminale te shtetit se 1998 te Sali Berishes, pas vrasjes se Azem Hajdarit, sherbimet inteligjente shqiptare kishin mundur te regjistronin nje bisede telefonike mes Berishes dhe nje personi ne SHBA me dialekt nga veriu i Shqiperise, i cili i kishte thene Berishes te terhiqej sepse SHBA nuk do e njihte marrjen e pushtetit me dhune.
  Kush mund te kete qene ai person me dialekt verior? – shtrohet pyetja. Dikush mund te thote, e kush tjeter vec z. Elez Biberaj(-FRAN SHKRELI zedhenes.) Dhe natyrisht kush tjeter vec Elez Biberajt ishte/eshte aq i fuqishem ne Washington sa te dinte deri dhe opinione te tilla sekrete te Depertamentit te Shtetit per mos-njohjen e marrjes se pushtetit nga kryengritja e ’98s e Berishes.
  Ne nje interviste te fundit ne Top-CH, z. Biberaj shprehet se ai ka qene gjithmone aktiv per te rrezuar komunizmin ne Shqiperi, dhe madje pikpamjet tij ja kishte parashtruar edhe ish Presidentit amerikan Ronald Reagan. Sipas tij, komunizmi ne Shqiperi mund te permbysej nga njerez te afert te regjimit, individe te brendshem, pra nga ndonje “grusht shteti” ose “grup armiqesor.”

  Dhe natyrisht per te gjetur njerez te tille te besuar, brenda keshtjelles se regjimit, duhej fillimisht biseduar me ta. Kontakti ishte pjesa me e veshtire e procesit. Pra, si do takohej z. Biberaj me individet e synuar, dhe nese po, me ke? Me ke konkretisht??? Dhe ne kete aspekt, a ka egzistuar nje prirje per te kontaktuar vetem tropojane?
  [Ne vijim te ketij spekullimi, a eshte rastesi fakti qe tropojanet dominuan post-’90 ne Shqiperi? Kujt ia priste mendja se tropojanet do qeverisnin Shqiperine “demokratike”? Kujt? Natyrisht askujt. Tropoja njihej vetem per geshtenja… e Fatime Sokolin…. Po atehere cfare ndodhi?]
  Qe Elez Biberaj ka dore ne kete histori, eshte naivitet te mendohet e kunderta, perndryshe s’ka pse tropojanet te bejne ligjin prej 20 vitesh ne Shqiperi. Qe Elez Biberaj mund te kete kontaktuar fshehurazi Sali Berishen, ose Mehmet Elezin, gjate kohes se komunizmit kjo edhe mund te supozohet…

  Perndryshe, si do themelohej PD nga nje tropojan, Azem Hajdari, nese s’do ishte dora e Biberajt nga pas? E imagjinoni dot kete? Partia e pare opozitare pas 50 vjetesh komunizmi te themelohej nga nje student konviktor nga fshatrat e Tropojes – give me a break!!! – do thonin amerikanet. Ose fakti tjeter, qe Azem Hajdari u spostua dhe ne vend te tij u vendos nje tjeter tropojan (Sali Berisha – i brendshem i regjimit, sic ishte dhe vete filozofia e z. Biberj per te rrezuar komunizmin ne Shqiperi), flet per ate se i gjithe skenari mund te kete patur nje mastermind nga Tropoja, nje tropojan te fuqishem qe jetonte diku ne Perendim. Dhe natyrisht, tropojan me te fuqishem se z. Biberaj nuk kishte ne ate kohe pertej/ketej Atlantikut.
  Ronald Reagan qeverisi gjate viteve 1981-1989, dhe njihet si Presidenti qe i dha “grushtin” e fundit komunizmit. Kjo nenkupton faktin se administrata e tij duhet te kete investuar shume ne kete aspekt, dhe ne vijim te kesaj linje, ndoshta dhe per te kompromentuar individe te caktuar ne Shqiperi.

  Te mos harojme faktin se z. Biberaj kishte parashtruar direkt para Presidentit Reagan pikpamjet e tij per rrezimin e komunizmin ne Shqiperi, pra ai ishte nje figure e rendesishme ne kete aspekt, dhe ndoshta mund t’i jete dhene dore e lire per te vepruar.
  Po si mund te jete takuar Biberaj me Sali Berishen/Mehmet Elezin gjate dekades se fundit te komunizmit ne Shqiperi (’80-’90), nese me te vertete jane takuar? Dhe a ka ndikuar ne kete aspekt linja malazeze e gruas se Berishes per te lehtesuar kontaktin? A ka interferuar ne kete histori UDB meqenese ne ate kohe ishte nje sherbim aleat me sherbimet sekrete perendimore? Cfare roli kane patur njerezit e gruas se Berishes ne Beograd (UDB)?… e shume e shume pyetje te tjera, por natyrisht pa pergjigje…

  A ka dore z. Biberaj ne pasojen e 21 janarit? Pse Berisha duket kaq i fuqishem ne Washington dhe pse mbrohet edhe kur ben te 99t? Pse demokratet ne pushtet ne SHBA heshten per 21 janarin? Kush republikan i fuqishem (nga te kohes se Reagan dhe BUSH-ATEVE) ne SHBA eshte prapa Berishes, ose Biberajt, qe influencon direkt ne administraten e sotme amerikane?… A benefiten njerezit e Berishes ne Washington me perqindje korrupsioni nga Shqiperia?

  Dhe e fundit, nese sa me siper eshte e vertete, kur do mbaroje i ashtuquajturi “mallkim tropoje” per Shqiperine?
  Pikerisht Edi RAMA mori votat ne 23 qershor 2013 per ti hequr kete mallkim tropoje shqiptareve por me sa shohim koha per denimin e Berishes nga Rama ka kalur dhe qendrimi I tij I fundit me guvernatorin quhet nenshkrim I kaputillimit te tij pa kushte ndaj kartelit criminal te berishajve.
  Zoti Obama beri nje hap kurajoz ditet e fundit ne lidhje me aktivitetin e dyshimte te Cia-s ne torturat ilegale karshi te burgosurve.
  K a ardhur koha qe kongresi amerikan te marre ne shqyrtim dosjen e shqiperise per te vene ne shqyrtim aktivitetin antishqiptar dhe antiamerikane te treshes biberaj-berishe-basha-FAZLLIC NICK GAGE dhe aktivitetin e tyre te lexueshem ANTISHQIPTAR.
  Me ndryshe:

  Mund ti quaje nje diplomat amerikan dy vrasesit e 21 janarit njerin Burre shteti dhe tjetrin yll ne ngjitje pa patur ca elez bibere ne amerike qe krijuan monstren berishe dhe po e mbrojne ne menyre te shemtuar dhe sot e kesaj dite duke na tallur me figura groteske si Nishani,Meta ,Rama

  A mund te te bashkjetoje doktori kriminel me piktorin qe po ben nje tradheti kriminale ?!
  Kush eshte zgjidhja ?Hapja e dosjeve nga admistrata amerikane te dyshes 2B (BIBERAJ-BERISHE ) per 2 prillin 1991 dhe atehere do gjendet qeni I ngordhur berisha prapa hekurave qe do jete dita e clirimit te shqiperiSe nga-berishizmi dhe elezbiberizmi. Kjo do jete dhe dita e pare e normalizimit te marreneve reciproke dhe dinjitoze midis amerikes dhe shqiperise.

  Reply to this comment
  • shpatar January 13, 16:47

   Edhe ky mund te jete nje varjant i llogjikshem. Nuk mund te jene vetem Maloket ne kete valle.Mbi te gjitha politika amerikane ,ne nje kohe qe komunizmi shqiptar kishte marr rrukullimen shume vite me pare,nuk bazohet tek nje ose dy agjent.Sigurishte qe diasporat kane influencuar sado pak ne luften kunder komunizmit por per rastin tone kane qene vete amerikanet qe e kane perkrahur Hoxhen kur ai prishi mardhenjet me ruset e mepas me kinezet.
   Dalja ne sken e Tropojanve me Saliun ne krye ne shume ka te beje me lojen qe bene agjenturat e huaja ne Shqiperi si gjate kohes se Hoxhes ,qe u derdh si perbindesh ndaj shokve te LNCL,dhe kur pushtetin e mori Alia.Hoxha pastroje elementin me te shendosh duke i quajtur ata ,qe luftuan ne krah te tij e punuan per 40 vjet bashke,armiq te popullit dhe Ramizi i ngriti atje ku sot nuk ka burr ti shkul nga pozicjonet komandues.

   Reply to this comment
   • frani January 13, 18:17

    I NDERUAR SHPATAR

    PASI VDIQ ZOGU KURVES
    PASI ENVERI SHTYPI SI TARTABIQE DIVERSANTET E USA-GB
    PASI PERZURI RUSET

    eshte e vertete qe amerikanet e lane paksa te qete enverin pasi ata e konsideruan
    ARMIK TE DOBISHEM.

    koha I nderuar shpatar eshte te merremi me salibishen qe eshte gjalle..dhe te leme enverin te varri se armiqte e kombit nuk e munden as te gjalle as te vdekur

    faktet qe sjell Izet Haxhia nuk jane konspiracjone por nje realitet i dhimbshem.
    Kjo dhimbje shtohet akoma me teper kur njerez si puna juaj qe jeni atdhetare (nga menyra qe komentoni) keni nje miopi te paspjegueshme..Po ata shqiptaret e thjeshte qe nuk merren me realitetin dhe nuk dine nga na vjen e keqja ..cfare do te bejne..Pra kjo eshte fatkeqsi kombetare qe e shohim se kush qendron prapa Sali Satanait dhe ose nuk e shikojme ose kemi frike ta themi.

    Po prania e Damir Fazllicit ne 2007-2008 perkrah Tom Ridge ne kasafortat e sigurise kombetare konspiracjon i enverit eshte O SHPATAR ?

    ATA QE BENE SKENARIN E 2 PRILLIT 1991 JANE PO ATA QE BENE SKENARIN E CAUSHESKUT

    Shaqirr Vukaj
    Blloku Lindor / Bashkimi i Gjermanive dhe epilogu i përgjakshëm rumun
    Postuar më: 16 Mars, 2015

    Ne kete artikull te zotit Vukaj terheqin vemendjen tre “sekuenca” te frikeshme qejane specifikuar me A…B…C si me poshte
    A……………………………..
    Sipas burimeve amerikane, kineze, etj. gjatë takimeve të presidentit Bush me kryeministrin hungarez (qershor 1989) dhe Gorbaçovin në Maltë (2-3 dhjetor 1989) është marrë vendimi përfundimtar për përmbysjen e udhëheqjes rumune dhe eliminimin e Çausheskut.
    B……………………………….
    siç del nga dokumentet e botuar në vitin 1995 nga vetë rumunët, duke filluar nga viti 1987, në Rumani janë dërguar agjentë të përgatitur posaçërisht nga;
    B.Sovjetik,
    Hungaria,
    Izraeli,
    ShBA,
    Britania e Madhe etj.
    për të përgatitur terrenin për zhvillimet e mëvonshme. Tërheq vëmendjen fakti, se sipas këtyre dokumenteve, për eliminimin e Çausheskut kanë bashkëpunuar CIA amerikane me KGB sovjetike
    C…………………………………
    revolucioni rumun, ka qenë një kombinim midis:
    1- revolucionit popullor,
    2- komplotit të opozitës
    3-dhe një grushti shteti të organizuar nga shërbimet ndërkombëtare.
    Duke ju referuar ketyre ”sekuencave” po ju pyes
    Po demonstratat e q.studenti,ne hedhjen e permendores se enver hoxhes,ne provokimin e shkolles bashkuar kush jane ato agjentura qe nderhyne kaq hapur
    Po masakren e 2 prillit 1991 pervec udb jugosllave ka qene implikuar cia me kgb ? SI NE RUMANI…
    A duhen dekoruar banda e tropojes e elez biberajt,berishes,hajdarit etj.. si flamurtaret e demoNkracise dhe zagart te Serbise ??

    PO….PO… DUHEN DEKORUR ME BURGIM TE PERJETSHEM..OSE…
    KUR KJO NUK PO NDODH PER PER ARESYE TE TRADHETISE PABESUESHMERISHT TE MADHE TE EDI RAMES
    DHE KJO NUK PO NDODH PER PER ARESYE TE ABUZMIT KOZMIK TE DIPLLOMATEVE EURO-ATLLANTIKE ME NJE POPULL QE JU BESOI SI KRISHTI NE 1991-1992

    DHE KJO NUK DUHET TE NDODHI SE AI POPULL DUHET TE NXJERRE NJE AVNI RUSTEM PER TE EGZEKUTUAR PERBINDESHIN E VICIDOLIT QE ESHTE QINDRA HERE ME ANTISHQIPTAR SE ESAT PASHE TOPTANI ME GJITHE ANTISHQIPTARET TE MARRE SE BASHKU
    I PANDEHURI SALI RAM BERISHA DUHET TE EGZEKUTOHET ME TE NJEJTEN MENYRE QE AMERIKANET NDESHKUAN BIN LADENIN PER KETO KRIME KUNDER KOMBIT SHQIPTAR:
    1 krimi i vrasjes ne bashkpunim ne 21 janar 2011
    2-tradhetia me detin jon
    3-tradhetia me lejimine varrezave te grekut
    4-vrasje shteterore ne gerdec
    5-puci i shtetit shtator 1998
    6-genocidi mbi fisin haklajt
    7-shkaterrimi shteti 1997 (kater mije te vrare)
    8-masakra naziskine ne 1996 (sheshi skenderbej)
    9-futja ne konfernecen islamike
    10-fronezimi janullatosit
    11-shitja hidrocentraleve
    12 kalimi i borxhit mbi 67% (Humbja sovranitetit)
    13 etj…

    TE PAKTEN FISI HAKLAJVE,TE 21 JANARIT,GERDECIT ,OTRANTOS DHE MIJRA FAMILJE ME TE CILET KY PERBINDESH KA HYRE NE GJAK DUHET TE ZGJEDHIN NE “SIX NAVY ELITE” PER TE HEQUR QAFE KETE BAJLOZ TE ZI TE SERBISE DHE DREQNISE..

    Reply to this comment
    • shpatar January 13, 20:31

     I nderuar frani.Nuk dua te kundershtoje por te beje dy pyetj. Nese nuk do te likujdoheshin ata burra qe per 40 vjet i qendruan ne krahe Hoxhes dhe popullit a do te ishin ne pushtet keta bishta qe mbine nga hici?.Sot pa mirkuptim me Ameriken a do te ecnim me kembet tona.?
     Te jesh i sigurt se komunizmi shqiptare nuk ka qene problem per tu rrezuar .Agjenturat kane patur si piksynim se kush do ta komandonte vendin pas vdekjes se Hoxhes.Me te interesuar kan qene fqinjet tane per faktin qe pliksen interesat e tyre.Atyre, qe thua per Sali e kompani ,nuk u levize as nje presje.

     Reply to this comment
    • sokol March 8, 22:24

     Per shpatarin…

     Kur i atribuon Enverit shpartallimin e bandave te derguara nga SHBA dhe Britania e Madhe, ben mire te mesosh se Enveri nuk ka asnje gisht ne shpartallimin e tyre. Bile, pas vdekjes se Mehmetit dhe kur po denohej Kadri Hazbiu, Enveri akuzoi kete te fundit se lufta kunder bandave ishte nje veper dhe loje e holle e sherbimeve sekrete amerikane dhe angleze per t’i krijuar Mehmetit dhe \kadriut emer te madh brenda Shqiperise. Keshtu pra Shpatar, mbaje tamam shpaten dhe bjeri pak Enverit!

     Hysni Kapo vdiq nga nje semundje e rende, kete e ka thene edhe mjeku Din Abazi, qe ishte prane tij tere kohen. Keshtu qe Din Abazi nuk mund te firmoste fletoren e zeze sic thote Idajet Beqiri.

     Mjeku Gurgon (Gourgon) ishte shefi i klinikes ku u specializua Berisha dhe jo vetem ai. Berisha, per ata qe kane qene ne 1979 ne Paris, ka qene nga specializantet me te mire, prandaj, kur u kthye ne Shqiperi, thirrej vazhdimisht ne konsultat e mjekeve qe mjekonin udheheqjen e larte te kohes, edhe vete Enver Hoxhen.

     Une qe po shklruaj kam qene ne Paris ne ate kohe dhe, si shume te tjere kam degjuar per semundjen e Hysni Kapos. Atje ishte edhe nipi i Hysniut, i cili, gjithashtu fliste per semundjen e rende te dajes se tij.

     Te vertetat dalin, nuk mund te fshihen. Enveri vete ishte i bindur se Hysniu vdiq nga kanceri. Nese, tani, do dalin fjale se ishte vete Enveri qe organizoi vrasjen e Hysniut, atehere idiotesia shkon ne shkalle te tilla saqe njerezit normal nuk kane cfare te bejne.

     Dhe e fundit, e treguar dhe shkruar nga Vito Kapo: Hysniu e donte shume Berishen saqe eshte perpjekur te shkruaje dhe nje vjershe per te.Mos me thoni se Berisha e vrau per kete vjershe…hahaha…

     Reply to this comment
  • Pilo Lala January 13, 21:48

   Elez Biberaj eshte nje mi, qe nuk ka lidhje fare me Politiken Shteterore Amerikane.
   Ai thjesht u be aleat me Berishen se jane Tropojane, qe shesin cdo gje per spiunllek dhe per te komanduar me hile.
   Elez Biberaj, Hulat dhe ca Shqiptare Amerike u bene me Salen, sepse Sala po te jeshi zoti te vjedhesh, te lejon, qe te kete ne gracke.
   Amerika po e mbeshtet Edi Ramen, me shume se kushdo tjeter me perpara.

   I fituari i kesaj lufte, do dali vetem Edi Rama.

   Reply to this comment
  • TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete January 14, 01:04

   Po pse ti kujton se Amerika do ti rregulloje punet ne Shqiperi ?
   Ah te KRIPSHA TRUTE !
   Amerika do qe ti ngaterroje punet dhe te na fute vella-vrasjen qe te na sundoje me lehte .
   Ai burre qe ua q.nte temat vdiq edhe pse beri ca gabime ,por me se shumti beri gjera te mira .
   Ramen Amerika e vuri ne krye vetem kur Ai ,RAMA ” e kaperdiu lugen me corbe te prishur ” ,te cilen e pati refuzuar ne 2009 ,sepse po ta kishte ngrene qe atehere do te ishte ne krye qe ate kohe .
   Nuk po e shikon se si Amerika po manipulon publikun Shqiptar dhe do qe te na sjelle ne krye ne 2017 Lulzim Ilir Enver Hoxhen ( Bashen ) ne krye te vendit si Kryeminister .
   Ende nuk po e shikon o MIXHA “RAME ” se cfare loje po luhet .

   Reply to this comment
  • hani i elezit March 8, 03:15

   Mixha rame !
   Shume me pelqen komenti yt .

   Reply to this comment
 3. fakti January 13, 16:08

  mos valle e shqeteson numeri i te vdekurve ne nate?
  mos valle i dha nje dore dhe vete ai shtimit te ketij fenomeni?
  dicka u perfol ato vite te largeta nese ju kujtohet apo jo o bashkekohasit e mi….!
  partia te ve ne prove per besueshmerine me pare ,pastaj te hap rrugen per te bere kariere….
  e kariere mbas atehere ka bere shume zoteria ne fjale…

  Reply to this comment
 4. elio January 13, 16:17

  Keta nuk po dijne c’fare ti thone njeri tjetrit..Ne paguajme taksa e administrate per mllefet e tyre patetike

  Reply to this comment
 5. Gomari January 13, 16:18

  Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, lopeve, viçave, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te jete ne keto fotografi dhe kete qenë i nentokes komuniste. Ai egersire nuk mund te kete qene zagar i byrose politike te KQ te PKSH. Ai shpellar nuk mund te jete spiun in Serbise. Turma jone eshte me e qyteteruara, me paqsorja, pruresja e perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte kreu i kopese tone.

  Reply to this comment
 6. "Horri i Bulevardit" January 13, 16:22

  Salehuuuu

  Reply to this comment
 7. Te Vdekurit...dhe Te Gjallet January 13, 16:24

  Supozojme sikur tere keto qe ka shkruar avokati i shquar Hydajet Beqiri jane absolutisht te verteta. Pra qe Sali Berisha ka qene servil i Bllokut dhe ka perfituar prej afersise apo sherbimeve te perunjura ndaj tyre…
  E po pastaj, o Hydajet?!

  Duket sikur ti, Hydajet i nderuar ne pluralizem, e paske urruer Bllokun dhe Hysni Kapon dhe me ne fund te erdhi dita tek Dita ta shash servilin Sali Berisha!
  Madje, per te qemtuar servilizmin e Berishes, i referohesh sigurimsit te cilit i ishte besuar ruajtja e Biroistit Hysni Kapo! Po ceo Hydajet, a nuk ka bere te njejten gje edhe sigurimsi Eqerem Sinani, a nuk ka qene servil, se paku, edhe ai?! Si mund te mbaheshe ndryshe nen ate sherbim?

  Po ceo, kjo eshte thembra e Akilwut te Berishes?!
  Çoç na the, avokat, kam nje mik shume te mire qe te nderon shume ty, por hajde me thuaj: po ai citim i Edi Rames prej teje, a s’eshte servilizem? Dhe, mendoje: ne pluralizem! Kurse Sala behej servil nen diktature, ku secili nga ne mund te behej i tille, aq me shume nese kishte lidhje me ndonje nevoje te femijeve…

  Ktheju Berishes per cfare beri pas 1990-es, kete bej Hydajet, te te zere peshe fjala.
  Cfare beri per pronen, per harmonine mes shqiptareve, per fuqizimin e ekonomise dhe respektimin e njeriut, per keto kerkoi llogari Berishes, per korrupsionin qe tek ai nisi dhe tek ai duhet mbyllur, tek largimi i shqiptareve qe nuk gjeten dot drite shprese ne vendin ku Berisha ishte dhe eshte Arseyeja e Pare e zhgenjimit. Keto thuaja, avokat.
  Mos ende eshte ne sherbim te Hysni Kapos?, per kete pyete Sali Berishen.
  Se, duket sikur, ty te vjen keq qe Sali Berisha dhe jo ti, ke qene asokohe servil i Hysni Kapos!

  Reply to this comment
 8. saja January 13, 16:52

  zBellova do ta komntonte keshtu kete foto:Shikoni me vemendje ,dy te kudo ndodhurit ku mungon Berisha ndodhet Alia dhe ku mungon Alia eshte Berisha.I treti eshte personi qe i filonte mbiemri me “SH”,duke bere te mundur inicialet tashme te patjetersueshme per pengmarrjen e nje populli e nje vendi nga kriminele “burra e shteti”dhe te tre formonin treshen “SHBA”,embleme kjo qe na mbulon edhe sot pavaresisht se njeri ka vajtur e i refehet Enverit e Hysniut!Ndersa persa i perket detajit kur shoqeruesi deponon se e ka marre me vehte per te pare pavionet se sa te vdekur ka ne dite,eshte momenti kur i ndjeri Hysni duhet te ishte i vetem e i pa vrojtuar, duke i bere te mundur (penicilinen)qe nuk e ktheu me i gjalle ne atedhe!Ky ka qene krimi i pare i shokut Sali “burre leshi”!

  Reply to this comment
 9. xhateli January 13, 16:52

  Po edhe ANDUSHI ia shperbleu Sales larjen e prapanices, duker e mbrojtur sot me analin e tij nga kundershtaret. Ma laj b..then qe ta laj surratin si bithe…

  Reply to this comment
 10. krutani January 13, 16:53

  Kjo histori,qe tregon Beqiraj ka te ngjare te jete e vertete. Me siguri Xhellil Gjoni, baxhanaku i Hysniut ne kohen , kur ishte sekretar i pare ne Kruje mund t’ia kete treguar se shoqes se Hidajetit ne konfidence. Jo per ndonje gje por realisht kane qene shumekonfident me njeri tjetrin, aq shume sa kryetari i atehershem i deges se puneve te brendshme i beri dhe nje informacion ministrit te vet Kadriut pikerisht per kete problem te Xhelilit!

  Reply to this comment
 11. Akilis January 13, 17:05

  Zoti Mixha Elez,kot lodhesh per ata qe duan te kontrollojne Boten,nuk i plas per shtete por interesa,ky eshte nje fenomen i natyrshem,por viktima e tyre eshte edhe shteti i dal nga Hici do jete Hic.
  Berisha eshte perseritja e Ahmet Zogut qe Amerikanet,italianet,Serbet e donin me cdo kusht,kurse per Theofan Stilian Mavromatis (Noli) ishte kunder interesave te Perendimit se si do qe te ishte do kishte Marredhenie me te mira me Greket,qe keto shtete nuk kane interesa akoma qe ky shtet me identitet Islamik te beje Prokopi,por te jete nje vegel e Italise.
  A mund te shpjegohet mbeshtetja qe i behet Turqise me cdo lloj konsekuence duke bere Viktim ne me Greket per aresye te ruseve apo Iranit?
  Krimineli eshte kriminel kurse per Naton ndryshe Milloshevici si kriminel ndryshe Erdogani me Kurdhet,nuk eshte kriminel se Kosova eshte me e vogel te behet shtet kurse Kurdhet jo.
  Ketu luhen interesa jo te Drejta dhe Ligje nderkombetarte,kush kupton respekton veten dhe te tjeret.

  Reply to this comment
 12. astar January 13, 17:14

  shkruani me mire

  Reply to this comment
 13. intelektuali January 13, 17:16

  NJERI BOS NIP I HYSNIUT, TJETRI DOKTOR I KAPOS, KY GJATOSHI PINJOLL I KOLEKES, TE GJITHE BESNIKE TE ENVERIT DHE TE PARTISE SE PUNES

  prandaj edhe vajtojne si nje kor kukumjackat te gjithe 29 nentorin e ZI jugosllav qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne Shqypni,

  prandaj edhe bejne homazhe me fotografine e Enverit, qe mbushi lumenj me gjak njeriu, falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin dhe i beri shqyptaret si majmune xhungle, emigrante neper Bote,

  prandaj edhe e mbajne Enver ANTIKRISHTIN ketu dhe 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit si “HERO” megjithe Piramiden e tij Famekeqe qe u kall daten edhe femijeve ne barkun e nenes,

  prandaj edhe nuk dine te kerkojne falje per viktimat e enverizmit dhe i lene te persekutuarit te enden si hije nate neper zyrat e tyre komuniste per te kerkuar lemosha dhe bamiresi,

  prandaj edhe dekorojne me medalje dhe u leshojne pensione shtese krimineleve dhe xhelateve besnike te Enverit ne krye me Nexhmije Hoxhen dhe Vito Kapon ne vend qe t’i ndeshkojne dhe denojne per krimet e tyre monstruoze, ashtu sic ka ndodhur ne te gjitha vendet ish komuniste te Evropes Lindore,

  prandaj edhe Shqypnia jone dikur si LULE Mali sot eshte keq e me keq, si nje fis prej Afrike ZULU me tribu komunistesh.

  Reply to this comment
 14. redaktor January 13, 17:31

  test

  Reply to this comment
 15. nik January 13, 18:20

  Per mixha elez assholen, gomarin etj…

  Vetem nje injorace primitive mund te pjell fantazi e konspiracione te semura si keto.
  Juve ju perqejne perrallat e sigurimcave dhe “veteranve” trima se jeni te tille, primitiv qe keni ngele nje shekull pas. Merruni me fakte dhe konkludime o mistreca, Berisha ka faje te panumerta por jo keto qe ju i sajoni.

  Reply to this comment
  • sy peshkaqeni January 13, 20:14

   O nik ke bere nje gabim te vogel,berishaviqi nuk ka gabime por KRIME..EDHE NJE HERE

   KRIMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

   por ky drakula nuk eshte fajtor

   fajtoret e vertete jne Donald lute dhe klasa politike plus ju nikat qe jeni bo si shtrigat

   as litari nuk I lan keto krime kunder njerzmit

   1-vrau ne 21 janar 2011
   2-dogji ne gerdec 26 veta
   3-tradhetoi qe shiti detin
   4-tradhetoi te varrezat e grekut
   5-sabotoi uck
   6-furnizoi miloshevicin
   7-beri genocid ndaj haklajve
   8-zhduku remzi hoxhen
   9-beri pucin e 14 shtatorin 1998
   10-dogji vendin e ne 1997

   Reply to this comment
 16. bobo January 13, 19:06

  Ore intelektual i leshit,sic i lexojme ne ato shkrimet e tua,lexoi edhe ti ato qe shkruajme ne per ty.Nuk i thone SHQYPNI,por i thone SHQIPERI.Pa permendur ato gomarlleqet e tjera qe kishe shkruar per Enver Hoxhen.Hoxha gabimin me te madh qe beri,ishte qe ju la gjalle juve funderina,bashkepunetore te italo-gjermaneve.me vjen keq qe Rama po ju jep leket,prandaj se doni.Ju doni Berishen,qe jau leroi nenat nje cerek shekulli,jo vetem qe leket nuk ua dha,por ju vodhi gjer ne palce.Prishi te gjitha fabrikat dhe uzinat,qe tju linte pa pune,dhe mir ja u beri.po te isha une ne vend te Rames,e dinja vete se cju benja,qe te thoshit xhan o Enver ku je?

  Reply to this comment
 17. petrika January 13, 19:21

  Gazeta DITA,KU E KINI GJETUR KETE MODERATOR,QE PO FOLE MIRE PER ENVER HOXHEN,NUK TA POSTON KOMENTIN?nuk e di a kini ndonje tjeter si ky,se do nxjerr nje gazete por nuk gjej dot nje moderator te tille.

  Reply to this comment
 18. Labinot January 13, 19:28

  Ma i zi eshte skllavi,se i biri skllavopronarit- nuk e them une,;eshte nje rrefim nga bibla,ku tregohet si ja merr shpirtin kryeskllavi,sklleverve te shtepise pas largimit te pronarit,.Sali Berisha si sherbetor shembullor i bllokut,s`mund te ishte ndryshe.Gabimi eshte se Vito,Andi dhe ata qe e njihnin i nxjerrin keto skena pas 25 vjetesh,Ky eshte faj i rende,sepse i kushtoi rende shqiptareve.

  Reply to this comment
 19. Angela Merkel January 13, 20:04

  @MIXHA ELEZ ASSHOLE

  Mixhe, kjo lidhje eshte e njohur. Mua me shqeteson kjo e reja, SOROS-RAMA-VELIAJ.

  A ke mundesi me pyt, nese SOROS – BIBERAJ kane lidhje me njeri tjetrin? Keshtu merret vesh nese jemi nen te njajten bresheri apo jane linje tjeter keta. Fakti qe Edvini nuk i ben dot gja berishkes ne ngordhje tregon se ata amerikanet do te jene bashke, ne nje uturak si SORA si BIBERI. E kam seriozisht ma sqaro kete pike.

  Reply to this comment
 20. demo January 13, 21:08

  Ore,kot po them,mos e helmoi doktorr mortja Hysni Kapon,se per dy dite nuk vdes njeriu ,mban ca.Ai i ndjeri Hysni shkoi te henen me kembet e veta dhe u kthye te marten me arke!Mos ka dore Saliu?

  Reply to this comment
 21. Jamserb Malltezi January 13, 21:37

  Edhe fotot kur i shikon Sali Bajges, vjen era perc dhie te zgjebosur, njesoj si Mark uk Lesh Llesh Preshi.

  Reply to this comment
 22. petraq January 14, 01:31

  mir qe doli ky konfrontim qe me ne fund ndre gjoni me shoke te kuptojne se cfar don me thene demokraci.i ziu ndre gjon te mbeti haka pa mare nuk ka me lufte klasash qe ti na ben thirje per kete e per ate se kane qene nepunsa me pergjegjesi ne ate kohe.ndre gjonit duhet ti hiqen leket e shperblimit per dit burgu.kush e ka bere kete ligj cfar pune kemi ne ne demokraci te paguajme per luften e klasave ne diktature.ndre gjoni te shkoje te saliu se ai paska qene ne bllok e saliu ti paguaje me paret e tija e jo me te shtetit.

  Reply to this comment
 23. Emigrant January 14, 07:05

  Populli shqiptar vazhdon t’i laje bythen Andit, me duart e Saliut, Edit dhe Ilir Floririt!
  Prandaj atdheu yne me te gjitha te mirat e zotit po qelb dynjane sikur nuk mund te marre persiper misionet qe i takojne ne hapsire dhe kohe…

  Reply to this comment
 24. albi January 14, 10:47

  KOMPLOTISTË NDËRKOMBËTARË

  ATHANASIOS STRIGAS

  Marrë nga libri “Komplotistë ndërkombëtarë”, botuar në vitin 1995, në Greqi, nga shtëpia botuese “Nea Thesis”, me autor Athanasios K. Strigas

  Kapitulli VI-të: Duar fajtore e veprime fajtore … Ramiz Alia…. Sali Berisha.

  … Një telefonatë, më 7 janar 1979, nga kancelari Shmid, solli z. Redman në Getensberg të Bonit. Përveç Kancelarit gjerman, në atë takim, ishin prezent edhe Franc Jozef Shtraus, Herman Abb-s, si president i Dresduer Bank, Valter Heselban, si president Gemeinwirt-Schaft Bank, gjenerali Bessel i BND, Shërbimi Sekret Gjerman dhe Sirus Bans, tashmë ndërmjetës i njohur i çështjes “Maqedonia”
  – Në mos ne, në një të ardhme, do të paraqitet çështja e autonomisë, prandaj neve, qysh tani, duhet të vëmë themelet.- tha Kancelari Shmid, duke e parë z. Bans në sy, me vështrim të përqendruar.
  Z. Bans, u mjaftua me një buzëqeshje dhe një lëvizje të dorës drejt Shmidit, që la të kuptohej, se duhej vazhduar fjala. Shmidi, vazhdoi:
  – Në momentin e duhur, duhet presionuar Athina e Beogradi; konkretisht në momentin kur problemi të dalë në sipërfaqe nga vetë populli maqedonas. Kërkojmë Maqedoninë e Shqipërinë, si “thithëza” të Evropës dhe SHBA-së. Atë kanë rëndësi strategjike dhe ekonomike shumë të m[dha. Kemi përgatitur edhe një “thithëz” të tretë, diku midis Polonisë, Çekisë e Gjermanisë. Të shohim se ku konkretisht duhet ta vendosim. Atë. (Sot e di që është Sllovakia, atëherë, nuk e dija) Prodhimi dhe transporti i elementëve (narkotikë) dhe gjërave të zeza, (kontrabanda) do të mund të bëhen shumë qetë nga këto shtete- thithëza. Si Shqipëria, po aq edhe Maqedonia, do të pranojnë të vendosen kompani -si motra- të kompanive të mëdha ndërkombëtare të naftës. Kjo sjell si nevojë, një stabilizim politik në vend të kontrollit nga ne…
  Në atë takim ishte prezent edhe z. John Redman, si ndërlidhës i NATO-s, me shërbimet sekrete të vendeve të Evropës Juglindore…..
  Atje kuptova se organizata “ Trepjesëshe”, donte ti tregonte forcën e saj, klubit “ Bildenberg”….
  … 150 000 000 $ jepen për Shqipërinë, që të “ndihmohej” Enver Hoxha dhe 20 000 000 $, do të ndaheshin në oborrin e Hoxhës. (10 000 000 $, i mori Sali Berisha, president i sotëm i Albanisë) 60 000 000 $, ju dhanë Grigorovit në Shkup, si ndihmë për formimin e “thithës – shtet” i pa varur…
  Në takim do të gjendej edhe Gerhard Merden, si ndërmjetës për Ballkanin….
  … Në Shqipëri lekët do të kalonin nëpërmjet ambasadorit shqiptar në Gjermani, (dmth, 150 000 000 $) kurse ndihma për oborrin e Hoxhës, do të merrej nga Sali Berisha, për destabilizim të vendit. Berisha kishte ardhur, për këtë arësye, në Mynih, nëpërmjet Parisit dhe ishte sistemuar në “Parkhotel” të Mynihut.
  Z. Bessel, informoi z. Redman, se në këto ndihma, kishte mare pjesë edhe Vatikani.
  Mbërritëm në “Parkhotel” , mbas mesnate. Takuam një njeri me sjellje shërbëtori, që më shumë të kujtonte një bojaxhi, se sa një njeri të shkolluar dhe pjesëtar të një elite politike. Na priti, duke bërë përkulje teatrale. Z. Merden i tha frëngjisht, se paratë do ti merrte nga z. Redman. Bojaxhiu Berisha, bëri edhe një përkulje tjetër gjithë kortezi, që e shoqëroi me një buzëqeshje të tepëruar. Paratë iu dorëzuan në çek, duke i shpjeguar edhe sponsorët që kishin ndihmuar.
  – Ju faleminderit, – tha bojaxhiu Berisha, tërë kortezi false, duke u përpjekur të thotë , se sa respekt kishte për Gjermaninë e SHBA-në. Sheh dollarët, prandaj!
  Vijon në faqen 197:
  Nga klub Bildenber, janë dhënë 1 miliard dollarë për zonën e Ballkanit. Nga këto, Grigorov, mori 200 000 000 $ dhe 100 000 000 $, i kanë ndarë Ramiz Alia me Sali Berishën.

  Marë nga libri “Komplotistë ndërkombëtarë”, botuar në vitin 1995, në Greqi, nga shtëpia botuese “Nea Thesis”, me autor Athanasios k. Strigas

  Reply to this comment
 25. roberti January 14, 17:48

  Vec nje pacavure gazete si kjo mund te botoi sajeasa te ish spiuneve si Hydajeti apo sigurimcit Eqerem.Pse nuk bazoheni pak ne fakte.Berisha ishte ne Paris per specializim si mjaft te tjere shume me heret disa muaj para H.Kapos.Spitali ku qendronte H.Kapo ishte spital i kontrolluar rreptesisht dhe te thuhet se nje mjek i huaj S.B nga nje vend komunist tejet i izoluar lejohet te bej gjiro ne mesnate neper kete hotel, keso marrezi i ben vetem
  Hydaiu me shoke dhe i boton kjo gazete. Shoku sigurimc dhe vete Hydaiu e dine se a ishte H.Kapo njeri qe mund te “shfytezohej” aqe lehte nga nje mjek “malok”

  Reply to this comment
 26. tomsojeri January 14, 19:49

  Pas nje komenti brilant te z. “fran” nuk me behet te lexoj dicka tjeter vetem te rilexoj kte koment aq te pasur me histori e fakte qe dhembin per cilindo qe i dhemb pakez atheu i tij !
  Respekte fran e do te doja qe cilido nga ne ato cka thot ky komentues te na nguliten thell ne mendjen ton e te mos harojm asnje germ te tij sepse kte realitet fatal te kombit shqiptar e kemi jetuar ,e kemi par ,e kemi ndjer dhe e ndjejm akoma ne ter peshen e saj aq te hidhur pasojat e se ciles sa te egzistoj kjo tradhti “briresh te gjata” akoma nuk i parashikojm ! Sot ne Shqiperi mbreteron kaosi qe udheheq drejtesia pas se ciles fshihen Saliu me ter kelyshet qe cirren ne foltoren e parlamentit ! Pushteti nuk esht i shqiptareve por i tradhtareve pazarxhij qe duhet ta ruajn ate me cdo kusht qe te notojn ne pabesin dhe mekatet e tyre ndaj shqiptareve te mjeruar e te dhunuar ! Ska asnje shenj qe mundet te tregoj se ka sens te “clrohet ‘ Shqiperia nga pushtusit e brendshem qe jan me te eger e te keqij edhe nga ata te jashtmit ! Jan nje kordinim i persosur i te dy paleve per te len kte vend peng ne duar te etjes per pasurim qe shesin popullin e tyre per te pir gjakun e tyre !
  Enver Hoxha ktij vendi i dha shum e beri vepra te papara qe Shqiperin e transformoi e i dha emer por si esht e mundur qe klyshet e tij dolen aq te pabes e tradhetar ! Si esht e mundur qe shqiptaret nuk e duan atdheun e tyre !!! Si esht e mundur qe akoma vazhdojn te ndegjojn e te genjehen !!! Si esht e mundur qe dhunusit e tyre jetojn mes lluksit e krimit e heshtin !!! Shpesh lexoj komentues qe kerkojn te vi Enveri por po ju them qe Enveri do zhgenjehej qe krahas asaj cka te mir beri per kombin ,shqiptaret jan “merit” e tij sepse duke i xhveshur nga prona i xhveshi dhe nga atdhedashuria !Ska si spjegohet i nderuar fran qe Avni Rustemet ne Shqiperi kan “vdekur” e tradhtia mbreteron me ter pisllikun e saj !
  Ajka e shqiptareve kan mar rugen e mergimit per ta len Shqiperin ne dor te Biberajve e Salirave qe i japin stafeten njeri tjetrit duke genjyer budallej…………..

  Reply to this comment
 27. l ri January 14, 20:16

  Një kadavër që çdo ditë lëshon erë të rëndë dekompozimi,ky inteleleshi intelektua-haleja,,,,!

  Reply to this comment
 28. Andi Suma January 15, 01:21

  Thuj do zoti s’i ka bo gjo Saliu, se Bushati duket pak si bythcpum qe i vogel.Duhet fut ne ato trajtimet amerikane me kujtu se cfare i kane bo kur ishte i vogel e vecanerisht Berisha se duket pak si pedofil: hahaha:.do me vinte keq per Bushatin 9 vjecar te perdhunum nga Saliu. hahahaha

  Reply to this comment
 29. krutani i vertete March 8, 02:46

  Ate “Krutanin” qe bene ate shpifjen e peshtirosur ndaj nje kryezonje une e njoh mire. Ai ka patur nje nene qe e leshonte “pa fre”. Zoti Hydajet Beqiri nuk i ka as hak as hile ketij “krutanit” per cka i ka ndodh nanes vet…Hydajeti ishte shpyrt mire. Nana e “krutanit” ishte kryebushter. Me dhane versjonin tand per sa shkruhet, asht mire, te shprehesh mellefosje, pa asnje ide, asht imoralitet…

  Reply to this comment
 30. pse March 8, 10:11

  ..dhe pasi j’a operuan vajzen Berishes,j’a nxorren nga spitali me shpejt se sa duhej,pasi Berishes i mbaronte leja.Kur erdhi ne Tirane,vajzes j’u shkeput mballoma qe i kishin ngjitur ne faqe..arriten t’ja ngjisin perseri,por duke i lene njerin sy si te shqyer…keshtu vajza u rrit me nje lloj kompleksi inferioriteti…tani e ka marre veten,se perseri me parate tona ka bere operacione plastike e eshte “zbukuruar”…por zor se bloza qe ka brenga te jete pastruar…te shkreten,se ndihmon dot as geni e as njolla e kuqe e fytyres me te cilen e beri babai!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*