Sekuestrohen 300 kg marijuanë në Itali, në pranga disa shqiptarë

March 8, 2018 10:37

Sekuestrohen 300 kg marijuanë në Itali, në pranga disa shqiptarë

 

Policia Italiane ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie prej 300 kg marijuanë, ndërsa ka vënë në pranga disa shqiptarë dhe marokenë.

Mësohet se operacioni është zhvilluar nga Guardia Di Finanzia në Bergamo, ndërsa droga e sekuestruar kap vlerën rreth 3 milionë euro.

Lënda narkotike sipas mediave italiane ishte trafikuar nga Maroku në Spanjë dhe më pas në Itali me destinacion final.

Banda e drogës përbëhej nga shqiptarë dhe marokenë, ndërsa në hetim janë edhe italianë. Policia vijon hetimet për persona të tjerë të përfshirë në trafikun e drogës.

l.h/ dita

March 8, 2018 10:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*