Sekuestrohen armë dhe kanabis në Shkodër, një 30-vjeçar në pranga

March 8, 2018 13:26

Sekuestrohen armë dhe kanabis në Shkodër, një 30-vjeçar në pranga

 

Policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses një operacion, duke vënë në pranga një shtetas, ndërsa ka arritur të sekuestrojë armë zjarri, tritol, municione luftarake dhe lëndë narkotike, arrestohet në flagrancë një shtetas, si posedues i tyre.

Në pranga nga policia është vënë shtetasi Ernest Lekaj, 30 vjeç, banues në Vau i Dejës, Shkodër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative kanë ushtruar kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

– 1 armë zjarri tip pushkë, me disa fishekë;

– 2 copë kallëpë lëndë plasëse e dyshuar si tritol C4;

– 12 copë tela zjarrpërcjellës për kapsolla detonatore;

– një sasi lëndë narkotike kanabis;

– 1 armë sportive, të cilat u morën në cilësinë e provës materiale.

a.s/dita

 

March 8, 2018 13:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*