Selami: Gara në PD nuk ishte e barabartë, por duhej bërë

September 26, 2017 21:58

Selami: Gara në PD nuk ishte e barabartë, por duhej bërë

Ngjarjet në gjirin e partisë kryesore të opozitës pas humbjes së thellë të 25 Qershorit kanë treguar një realitet që duket i pandryshueshëm. Lulzim Basha humbi zgjedhjet e 25 Qershorit thellë, por fitoi garën brenda Partisë Demokratike edhe më thellë sesa në vitin 2013.

Fitorja e tij duket se e ka përcaktuar fatin e Bashës në krye të partisë për së paku 4 vite të tjera, por shumë veta dyshojnë se jetëgjatësia e tij do të jetë edhe më e madhe, pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve, qoftë lokale të 2019, qoftë atyre të përgjithshme politike të vitit 2021. E megjithatë, kritikat ndaj tij vazhdojnë, madje në mënyrë të ashpër. Tashmë ka shumë pikëpyetje në opinionin publik lidhur me atë se çfarë realisht kërkojnë kritikët e tij, ata që s’morën pjesë në garë kundër tij në korrik, por edhe ndonjë prej tyre që riskoi gjithçka duke u bërë pjesë e saj, si Eduard Selami.

I ftuar në “Top Story”, Selami theksoi se gara në Partinë Demokratike “nuk nisi si e barabartë, por ishte gjëja e duhur për tu bërë”.

“Pavarësisht se kishte mangësi e manipulime dhe pavarësisht se Basha nuk është prononcuar ende për këtë fakt për turpin e tij, unë prapë i uroj suksese dhe shpresoj që PD të fitojë zgjedhjet e radhës. Unë i qëndroj asaj që nuk bojkotohet partia. Kritikët nuk i shërbyen as vetes dhe as Partisë Demokratike. Kam thënë që fushata ishte e pabarabartë dhe e padrejtë, por unë sërish e njoh legjitimitetin e zotit Basha sepse mendoj se është në të mirë të forcës sime politike”, deklaroi Selami.

Në lidhje me kritikat e Sali Berishës mbi listën e PD-së, Selami u shpreh: “Nuk besoj se lista është bërë pa bekimin e Berishës. Kritikat që i ka bërë Bashës janë të vonuara, por të drejta. Por, për mendimin tim, nuk besoj se lista që paraqiti Lulzim Basha është bërë pa miratimin e Sali Berishës”.

Selami, i cili nënvizoi gjithashtu se “Partia Demokratike sot është më pak demokratike sesa në fillimet e saj”, theksoi se “është krenar” që është pjesë e kësaj partie.

September 26, 2017 21:58
Komento

8 Komente

 1. Kukuvajkat e SHQUP-it September 27, 01:53

  Shko ore lango shit makina poshte ures se Bruklinit, sabotator dhe kolone e peste, njeri i ndyre.
  Te gjithe te thane qe gara nuk eshte e “Barabarte dhe e ndershme” ti pse nuk u terhoqe por e vazhdove, pocaqi, zhuls u hape bythesh per 2 lek.

  Reply to this comment
 2. papi September 27, 02:57

  Ma mire nje toke e punuar keq se sa nje toke e punuar nga Salami. Ik mer shkr

  Reply to this comment
 3. papi September 27, 02:59

  ma mire nje toke e punuar keq se nje shk**** si puna jote

  Reply to this comment
 4. kirasjani September 27, 03:03

  O mr carwash e ke siguru jeten tashi pjerdhu andej nfa erdhe dhe i harxhosh ilaçe.!!

  Reply to this comment
 5. pavlin September 27, 08:55

  po pse ore pallosh groshe , tani e kuptove ti qe gara eshte e pabarabarte?

  Reply to this comment
 6. Arben September 27, 09:16

  PO QE SE NUK ISHTE E BARABARTE, ATEHERE

  NUK QUHET GARE.

  KESHTU, QE TI MUND TE KESH BERE CFAREDO

  LLOJ GJEJE, SI TEATER A KINEMA, POR

  GARE KURRESESI.

  Reply to this comment
 7. lili September 27, 12:04

  edhe harron te shtoje ‘ sa per fasade’

  Reply to this comment
 8. Lono September 27, 16:56

  Pse duhej bere?! Te legjitimonte ate qe pritej?! Blerjen?! Ti jepte mundesine Lulit te thosh fitova me vota?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin