Selami: Me këtë statut, PD-ja do të shkojë keq e më keq

April 29, 2018 13:44

Selami: Me këtë statut, PD-ja do të shkojë keq e më keq

 

Në Kuvendin Kombëtar të selisë blu, ish-kreu i PD-së, Eduard Selami tha se statuti i ri Partisë Demokratike është më i keqi që ka pasur kjo parti.

Teksa në sallë kishte brohorima, Selami tha se i drejtohej shumicës së shqiptarëve opozitarë, duke shtuar se statuti i ri i shërben vetëm kryetarit.

“U tha se ishin anëtarët e PD-së ata që do të votonin se kush do i përfaqësonte në Parlament. Nuk do të jetë kështu. Prapë kryetari do t’i zgjedhë. Në vitin 1995 keni kërkuar ikjen time dhe shkoi aty ku shkoi Shqipëria. Me këtë statut, Partia Demokratike do të shkojë më keq akoma”, theksoi Selami.

“Ky statut nuk është statut bashkimi, por përjashtimi. Është fyerje për mua që në dy nene përdoret disa herë fjala përjashtim”, shtoi Selami.

Ai iu drejtua edhe kryetarit Basha, duke i thënë se “lidershipi nuk është pushtet dhe pozitë, por vlera”.

a.s/dita

April 29, 2018 13:44
Komento

7 Komente

 1. Kris 1 April 29, 13:54

  Mos kishte ikur Sell Ami me 1995 per nevojat e Amerikes shqiperia do te kalonte dekada perpara.

  Reply to this comment
 2. me keq vafshi nuk i rruhet kujt, nje bi mijra ngrihen April 29, 15:26

  kujt po i rruhet ?!! ka shqiperia njerez te tjere krijohen parti te reja por jo me ju !

  Reply to this comment
 3. nji za sallami nigjohet nga halja pd April 29, 17:38

  siggurisht qe asgje s’shkon per mir ,
  o rrac shkerdhatash ,bastardesh te peshtire.
  ju dihet fati plehrave te kombit ,do shkoj keq ,
  te gjithe ne djall vafshi o islamute ,kanceri ksaj Bote
  mos gzofte jete ajo dor qe ju mbolli mbi kte Toke Shqiptare kte dreq

  Reply to this comment
 4. Dibrani April 29, 18:08

  PD -PS-LSI parti qelbesirash ,..duhet hedhur nje Bomb ne parlament qe populli te bie rehat

  Reply to this comment
 5. betixho April 29, 18:37

  Dilni zot partisë dhe të arthmes të saj.Nryshojeni komplet lidëshipin e saj,ndryshe do bëheni pishman.Nëse se bëni dot, atëhere fuqia rinovuese e partisë ka vdekur dhe Ju i jini nënështrua fatalitetit d.he ndiqni verbazi shtigje të rrezikëshme

  Reply to this comment
 6. Jimi April 29, 21:02

  Akoma mendon te militoj ne PD ky qen i rrahur !?
  Po nuk paske as turp e as namuz more syrgjyn? Mire qoftlargu por edhe pioneri i qoftlargut te ben tabel qitje more pizeveng!?

  Reply to this comment
 7. Budallenjte dhe plepat behen te gjate April 29, 21:17

  Ben blushin e kryqezoi ps pse doli kunder vijes se kryetarit mao

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*