Selami: Më shumë se për bashkimin e PD, Basha po mendon për postin

July 15, 2017 18:02

Selami: Më shumë se për bashkimin e PD, Basha po mendon për postin

Eduard Selami, i cili kandidon përballë Bashës në garën për kryetar në PD, kërkon transparencë në lidhje me listat e votuesve. Përmes një reagimi të gjatë në Facebook, Selami thotë se Basha më shumë se sa për ringritjen dhe bashkimin e PD, po mendon për mbajtjen me çdo kusht të postit të kryetarit.

Postimi i plotë:

Bej transparence ‘kryetar’!!!

Nderrimet e lidershipeve te partive jane operacione delikate edhe ne vendet me demokraci te perparuara, prandaj ata kane rregulla loje brenda tyre. Ajo qe eshte per te ardhur keq ne PD eshte se edhe vete zoti Basha po kontribuon ne rremujen e krijuar sepse garen e ka filluar me ngutje dhe jo me nje analize qe do te deshironim qe te gjithe ta bente.

Une i kam kerkuar disa here qe te shtynte daten 22 korrik si daten e zgjedhjeve ne menyre qe gara te jete e barabarte, sepse eshte kohe e pamjaftueshme. T’i linim demokratet te merrnin fryme nga humbja e 25 qershorit, te benin dhe ata nje analize.

I kam kerkuar edhe te dorehiqej, ne menyre qe garen ta fillonim ne kushte te barabarta. Sot ai i ka te gjitha, eskorten, kryesine etj. Ju do thoni, po ti pse u fute ne gare? Sepse mendoj se po mos te futesha, demi qe do i shkaktoja PD do ishte me i madh.

I kam kerkuar gjithashtu qe listat e anetaresise te jene publike. Ne duhet t’i leme qytetaret shqiptare, edhe ata qe s’jane anetare te PD, te shohin se cfare po ndodh ketu sepse ne nuk jemi parti ilegale.

Gara duhet te jete e hapur. Basha me premtoi se do te kishte debat publik mes nesh dhe nuk i la kamerat te ishin prezente. Nese duam te fitojme besimin e shqiptareve, ne duhet te bejme transparence brenda vetes sone.

Z.Basha ka plotesisht te drejte kur thote qe zgjedhjet ne 25 qershor nuk arriten standardet dhe ishin te padrejta. Por si mund ta fitojme te drejten dhe besimin per zgjedhje te ndershme dhe te drejta tek demokratet, tek qytetaret dhe tek komuniteti nderkombetar kur ne vete nuk po bejme zgjedhje te barabarta brenda forces politike…

Duket sikur se me shume se sa per ringritjen dhe bashkimin e PD, Lulzim Basha po mendon per mbajtjen me cdo kusht te postit te kryetarit dhe kjo eshte e gabuar. Une kam besim se ne 22 korrik, demoratet do ta ndeshkojne Lulzim Bashen per kete qendrim te padrejte.

July 15, 2017 18:02
Komento

3 Komente

 1. MH July 15, 20:48

  E ka urdher nga Berisha ta mbaj postin e kryetarit.Berisha e ka urdher nga Beogradi qe te mos ikin nga duart e Bashes PD.Kjo PD qe nga krijimi e deri me sot.I ka sherbyer direktivave te UDB-ashit te Beogradit.Sot nga gjendje agonie nese nuk vjen nji tjeter ne krye te PD.Do shkrumoqet per ibret parashikojme ne te parendesishmit.Po ama do ti sherbej me sa ka mundesi strikt UDB-ashit.Ndaj direktivat vijne nga qendra ne PD kale Trojet per te mbajtur postin me cdo cmim Basha.Mirepo ky ka lindur sfungjer jo vetem i shtryllur po nuk ka patur asnjihere cilesi.Kete e ka zane rrota bishtin per ti sherbyer shlivovices.
  Nji vecori qe karaterizon Bashen asht qe te gjithe budallejt jane pa shkollim,analfabet.Ky asht budalla me shkollim dhe orinetohet si dyzinat e kalit te karroces.Me karrocier Berishen dhe ushqim nga Beogradi.

  Reply to this comment
  • tani tr July 16, 09:17

   ushqim nga beogradi thuaj rames ti qe e ka bere si vellain e vet vucicin ,
   per serb thuaj babes tend enverit ti, qe me mugoshen dhe popovicin themeluan partine komuniste dhe sot partine socialiste.
   sa pa moral qe akuzon berishen qe beri rrugen e kombit vetem e vetem te bashkoj kombin me vepra e jo me fasaden tuaj qe lifni ketu ,
   ne vend ti thuash rames serb qe ministri i jashtem i serbise i kendon me kitare ne dite lindjen e tij, ne vend ti thuash serb rames ti qe nderon me celsin e bashkise zoran bregovich kengetarin e biello dugme famekeq qe thurte kenge per chetniket serbe qe te merrnin zemer per te bere varre masive me vedhezerit tane ne kosove.
   turp te vij qe shkruan keshtu mor lojtar i skuadres se spiunave dhe qe shkruani ketu per te mar nje thes me miell.
   ah sa dhimbje dhe fatkeqesi qe nuk jeni zhdukur si fare akoma dhe mba 76 vjetesh .

   Reply to this comment
 2. Te ka Lala xhan te do Lala fort July 15, 22:14

  Selam beji selam zgjedhjeve, terhiqu ore toc, se po te perdorin per kar-em qe me gjasme zgjedhje e Kryecarit te SHQUP-it po behet ndermjet dy rivaleve me gare te hapur dhe “demokratike”.
  Po c’tu desh more dushman qe more mbi vete kete turp duke kandiduar si manikin per Kryecar.
  Selam shko fillo dhe fillo zanatin e vjeter, shit makina te perdorura poshte ures se Bruklinit ne Nju Jork, keshte more toc i lales.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*