Selami: Ne po dalim në protestë për njerëzit, jo për pushtet

November 21, 2014 08:30

Selami: Ne po dalim në protestë për njerëzit, jo për pushtet

Deputeti demokrat, Eduard Selami, thotë se protesta e nesërme e PD-së, nuk bëhet për pushtet.

Sipas tij, ajo po bëhet për hallet e njerëzve.

Kjo është ana më e parëndësishme e kësaj çështjeje; ne do të jemi në shesh për qytetarët. Nuk i trembemi pushtetit kur të vijë koha, por tani do të ngremë zërin e qytetarëve, sepse në këto momente, më të zhgënjyerit janë socialistët e thjeshtë, të cilët kanë mbetur në rrugë për shkak të premtimeve të pambajtura”, ka thënë ai në emisionin e Bashkim Hoxhës.

Sipas tij, PD nuk ka asnjë përgjegjësi për problemet e vendit.

Ky është spekulim! Kapitulli ynë është mbyllur më 23 Qershor dhe është hapur një i ri. Kjo e tanishmja nuk mbulohet me këtë spekulim, nuk është profesionale, sepse njerëzit i besuan premtimeve”, thotë Selami.

November 21, 2014 08:30
Komento

5 Komente

 1. beni November 21, 10:36

  Kur flet edhe ky…u merzit me larje makinash dhe i puthi bythen kriminelit berisha ta fuste perseri ne stanin e hajduteve te pd.

  Reply to this comment
 2. Elektriku November 21, 12:22

  E turpshme te komentosh me gjuhe ordinere.
  Ne vend qe ti vejme gishtin kokes dhe te cohemi per ti thene ndal varrferimit te perditshem, merremi me punet qe paska bere Selami ne Amerike. Nje pyetje kam per ju ELITARET qe perbuzni punen:
  Eshte me mire te punoje dhe te rroje me nder edhe me djerse njeriu, apo te jete hajdut ordiner duke futur duart tek xhepat e te tjereve?
  Edhe per ty Beni eshte e vlefshme kjo pyetje. Mos druaj qe sje “elite” sepse keshtu si ke filluar, do behesh shume shpejt…

  Reply to this comment
 3. Ajo November 21, 12:31

  Hahah e degjon vedin ky kur flet…ore debil x pushtet po vdisni se per njerzit u pa se cfar bete 8vite rresht. Budalla

  Reply to this comment
 4. Darius November 21, 12:55

  o Elektriku,mos u elektrizo shume se te gjithe Plera jane.
  Ti shoku elektrik e imagjinon dot qe 3 milione veze qe jemi,sot ne 2014 nuk ka asgje per te qene si duhet??ku ka 70 vjet qe ai vend rripet per se gjalli,duhet te ishin bere cudira per 70 vjet,jane bere vetem traplleqe……..varja ose VK.

  Reply to this comment
 5. Genci November 21, 14:16

  Jam shume dakort me elektrikun. Tek ne perbuzet dhe quhet humbes ai qe nuk vjedh, nuk vret dhe nuk shan me nje fjalor rrugacesh. Keta njerez nderohen e zgjidhen ministra, drejtore dhe drejtojne vendin. Njerezit e ndershem e te kulturuar thirren me lloj lloj emrash e nofkash. Mund te mos ndash te njejtat mendime apo ide me dike, por kjo nuk te jep te drejten te gjykosh e te shash me epitete rrugesh, nje nga te paktet politikane shqiptare qe nuk eshte perfolur per korrupsion si Z.Selami.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin