Selami: Përpjekjet për të bllokuar Reformën në Drejtësi do të dështojnë

June 7, 2017 20:30

Selami: Përpjekjet për të bllokuar Reformën në Drejtësi do të dështojnë

Eduard Selami, deputet i PD, në një mesazh të tijin në rrjetet sociale ka vënë sërish në qendër të vëmendjes Reformën në Drejtësi. Ai paralajmëron se “koalicionit të krimit po i vjen fundi” dhe së shpejt shqiptarët do të kenë drejtësi”.

“Përpjekjet për të bllokuar Reformën në Drejtësi do të dështojnë. Koalicionit të krimit po i vjen fundi. Shqiptarët do të kenë drejtësi.

 

June 7, 2017 20:30
Komento

5 Komente

 1. Adih June 8, 04:10

  I kane hyre vezet brenda ne bark , PPSH .Mbasi Rama pa deshiren e Popullit i dha presidencen Metes ,plus puthje buze me buze me PD ,doli ne pah ,frika mbi vettingun e reformen ne drejtesi . Gjykata kushtetuse ,baltosi vettingun , fill mbas kesaj martese , nuk jam ne gjendje ta mendoj ,deshirre e politikes ,apo drejtesia do ti shpetoje vehtes veht, nga korrupsioni galopant . ,ne kundershtim ,ne shume pika ,te ligjit ,hedh ne menyre brutale , gjithe ate pune , qe investuan perendimoret ,me muaj te tere ,dhe tani fshehurazi ,duhet te aprovohet ne parlament . Pa diskutim sabotim dhe rrenim total te shqiperise ,te kapur peng nga disa rrugace anti zhvillim e anti integrim ne BE:.Pyetja shtrohet ,ka gisht politika ,dhe kush parti ose person konkretisht ,ka investuar per keq ? .Kjo do shikohet ne ditet ne vijim ,Cfare qendrimi do mbaje RAMA ,cfare qendrimi do mbaje BASHA e cfar qendrimi do mbaj Meta me falni ,MONIKA ose VASILI,do duket ne ditet e ardhshme .
  E kam thene edhe here tjeter ,hallin ustallaret e betonizuar deri ne dhembe ,kesaj here , PS, PD e LSI,nuk e kane kush do jete ne pushtet ose opozite ,por vettingu dhe reforma ne drejtesi i dermon ,ku populli i ndershem ,po e pret me padurim.Dihet zikzaket kondra vettingut do parandalojne ,me te drejte, mos ingranimin ne BE ,shpresa pa dyshim e gjithe popullit mbare shqiptar .Ku mafjozet qe i pret 313 ,me nje gure vrasin dy zogj . 1. I shpetojne denimit ..2 Mos inkuadrimit te shqiperise ne BE ,ustallaret mafjoze nuk i nenshtrohen diktatit te ligjit dhe transparences BE

  Mendimi i im per vettingun , kam qene gjithmone optimist . Kam lexuar ne gazete perendimore ,ne gjermanisht ,per arrestimin e Senader ,ku u denua 9 vite burg ,ku deri tani ka bere gjysmen e kohes ..Senader , kryeministri Kroat me qe ka studiuar ne LINZ te Austrise ing,,kishte futur 400 milion EURO , te ndare ne tre pjese , ne tre banka te Austrise .Me tej thuesh ,ka nje vile ,ku nuk thuhej cmimi (Ku keta tanet kane Vila e Hotele me pishina ne toke te vjedhur ne bregdete, te mjeret budallenj si do ti fshehin ) ,ku ne gazete thuesh .: ish Kryem Senader ,qefli orash te shtrenjta ,ku vlera e orave ishte e shkruar 200 mije EURO. Por kete rreng kondra Senader ,nuk e nxorri drejtesia Austriake ,por FBI Amerikane , per mua bravo dhe FBI ushtroi dhune kunder shtetit Austriak dhe doli fitimtare.. Kjo eshte Amerika ,se te ishte per Austriaket ,sdo kishte dale ,ajo xhironte prej kohesh leket e Senader ,per interesat e vehta ..Ku tek ne Tirane ,erdhi kryeprokurori Kroat dhe e pritem si hero , qe kishte arrstuar kryeministrin e vendit . Realiteti eshte komplet ndryshe ,Ata ishin shoke , por FBI Amerikane ja dha letrat mbi tavolin kryeprokurorit Kroat ,,dhe i gjori kryeprokuror skishte me te voglin shanc per te sperdredhur bishtin. futi shokun e vet ne burg. Jam optimisti i pare, besoj ne rrang republike per vettingun ,. jo qe jam i zgjuar ,por ne momentin kur i nderuari AMB Zoti LU ,permendi oret e shtrenjta per gjygjtare e deputete ,bera lidhjen ,mu kujtua gazeta qe kishja lexuar ,qe i kujtonte me te madhaja Senaderit mbi oret e shtrenjta . Dhe kritikat per oret e shtrenjta qe perdori Z i nderuar LU ,nuk ishin fjalet e tija ,por fjalet e FBI ,si ne rastin e Senader ku z LU i ritranspentoi .Prandaj per mua, Zoti Selami , padiskutim ka me se te drejte .
  .
  PS:::: Kujdes tek kutia e votimit . Interesat tona jane te fusim sa me shume deputete , te partive te reja pro perendimore e mbi te gjitha te pa perlyera , eshte me se domosdoshme te kemi mbrojtesa avokate ne parleamentin e ardhshem kunder neokomunisteve .Te mendojne per prinderit tane pensioniste , qe banditet po tallen me to, sot e 27 vite , mbi te gjitha per femijte tane ,dhe per prespektiven perendimore ,te inkuadrimit ne BE me se e domosdoshme dhe me shume interes ,per te gjithe popullin tone shqiptar, .
  Ju faleminderit per mirkuptimin..Te rrojne Shqiptaret.

  :

  Reply to this comment
 2. sander mafishja June 8, 09:09

  po rri or selam,se ti nuk vlen asnje grosh.ti duhesh cuar ne librazhd, prej nga ke ardhur.merr dhe ilven me vehte,mos harro.he mafishe,vazhdo

  Reply to this comment
 3. nestori June 8, 09:56

  Kjo levizje per te sabotuar gjithe reformen ne drejtesi ka dy autor;sali bërishen dhe malokun tjeter ilir meten (nuk e meritojne tu shjruhet enti me shkronja te medha).Ne si popull jemi te bindur se keta kusare se bashku me sistemin e kirruptuar te drejtesise te marre peng e te kapur prej tyre,duke mos perjashruar as edhe ato fytyra te shemtuara te gjykates kushtetuese po i bejne atentat reformes ne drejtesi.Shpejtesia me te cilen gjykata kushtetuese po vepron tregon se ata gjykates jane tinzare dhe te molepsur ne korrupsion.Shoqeria civile duhet te sensibilizoje popullin dhe ata maskarenj t’i kapim e t’i tredhim si qenër.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi June 8, 09:56

  Vetingun, nuk ka burre nene ta peng !oje, sa do te perpiqen frikacaket dhe lamashet e drejtesise! Mos te harrojme, se, per vetingun, kane hedhur para amerikanet, te cilet te kerkojne !llogari deri mallall u qofte, pasi, ne se do ishte ne dore te shqiptareve, kjo gjendje do vazhdonte per shekuj te tere! Litari po ngushtohet, dhe birucat jane gati te presin “vizitoret” e rinj!

  Reply to this comment
 5. [email protected] June 8, 18:39

  Reforma ne Drejtesi te votohet nga populli ne zgjedhjet e 25 Qershorit 2017.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim