Gara për kreun e PD, Selami: Do të jap kontributin që kjo garë të jetë model

June 28, 2017 17:43

Gara për kreun e PD, Selami: Do të jap kontributin që kjo garë të jetë model

Kandidati për kryetar i PD, Eduard Selami tha në një deklaratë për mediat se do të japë kontribut që gara për kreun e PD të jetë model.

Selami: Ajo çka është më kryesorja është një analizë e hapur brenda PD, duke parë më parë gjërat që na bashkojnë sesa ato që na ndajnë. Unë  do të jap kontributin që kjo garë të jetë model dhe ti ngjallë shpresën shqitparëve.

 

 

June 28, 2017 17:43
Komento

4 Komente

 1. andromeda June 28, 18:22

  Sa të kesh Sali Berishën nëpër këmbë kot lodhesh ore lum miku. Fatkeqësitë në PD (dhe në Shqipëri) mbajnë emrin Berisha. Nëse do vërtet të bësh si thua duhet të distancohesh me vite dritë larg monstrës Berishë, ta stigmatizosh dhe ta anatemosh atë. Në këtë kuptim armiku yt i vetëm, rivali i vërtetë është pikërisht ai. Të tjerë janë garnitura bajate të kazanit PD.

  Reply to this comment
 2. andromeda June 28, 18:23

  Sa të kesh Sali Berishën nëpër këmbë kot lodhesh ore lum miku. Fatkeqësitë në PD (dhe në Shqipëri) mbajnë emrin Berisha. Nëse do vërtet të bësh si thua duhet të distancohesh me vite dritë larg monstrës Berishë, ta stigmatizosh dhe ta anatemosh atë. Në këtë kuptim armiku yt i vetëm, rivali i vërtetë është pikërisht ai. Të tjerë janë garnitura bajate të kazanit PD që e përzien usta Saliu.

  Reply to this comment
 3. goni June 28, 20:11

  Selami,don te behet Kryetar i PD!Mendoj se Selami,nuk eshte me i mire se Basha!Fatketqesisht,po shkohet drejt Europes,dhe Rusise,sepse Europa,ka Shum Ruse te Cilet jetojne ne Europe,symbyllazi,dhe mirret shablloni i Europes si diqka qe duhet kopjuar.Pra te ket Lider te qete,dhe jo Popullor,dhe Populli,sipas Tyre qetsohet dhe merr shembullin e Liderve te qete.Por Lidert e qete,te rrahin me pambuk,dhe ket e bejne ne menyre masive,ndersa Lidert Popullor,te Cilet i don Populli,nuk te rrahin me pambuk,por te fusin ne burg,po bere faj,aq sa eshte mundesia.Europa nuk ka tashme asnje Lider Popullor,pajrashto Erdogan,i Cili,ka marre mbi supet e Veta te brishta shumicen absolute te Liderve Europjan,Krimineleve,te pambukut,te Cilet kenaqen kur e degjojne nje ze ndryshe,por as ne enderr nuk medojne si Erdogan,sepse shurra u pshton prej frike!Pra Selami,mund te behet Kryetar,por turpi ka kalu qdo kufi!Pse fitoj Rama,mos valle mbeshtetesit e Rames jan me te mire se mbeshtetesit e Pd?Jo,nuk eshte ashtu,por mbeshtetesit e Rames,shumica,sepse kush eshte rreth e rrotull Tij eshte lazdruar,sikurse disa mbeshtetes te PD.Pra copa e bukes thate fitoj mbi copat e mishit te dhjamosur,qe hahet dit e nate,dhe kjo eshte luft per Jet a vdekje,ashtu siq e thote Basha,duke harruar copat e mishit,qe e kann velosur kushedi sa here!Shtrohet pyetja,duhet tu jipet buka mbeshtetesve te PS,te Cilet shumica nuk qendrojne te lidhur per Parti,por premtimi i copes se Bukes,dhe ndonje cope mishi pa vjam,i ktheu ne krahet e PS,duk rreshqitur nga krahet e Pd.Mendoj se Copa e bukes as qe duhet te diskutohet,dhe ky eshte gabimi i PD,sepse PD,ka Njerez te afte,por loja me copen e Bukes te nxjerr ne Opozite !Shiptaret,deri para 25 vjetesh,mendohej se ishin Populli,me i paprekur nga verrshimet e huaja,dhe krahasohej me Skocine!Tash pas 25 vjetesh,pra pas renjes se Komunizmmit(qe ishte komunizem vetem ne teori,sepse kishte hapesire,por shkarkimi tek Enver Hoxha i te gjitha fajeve,do tna mallkoje,sepse Enver Hoxha ishte i vetmi Lider Boterore,qe shumoj Rracen Skoceze(Albane!),e perseris,tash pas 25,Vjetesh,rraca Albane(Skoceze)Brenda Trojeve Albane (Skoceze),eshte ne pakice!Trojet Albane(Skoceze),pas shembjes se Komunizmit i leshuan ne shumice Albanet(Skocezet),si dhe lindjet ne gjirin e Albaneve (Skocezeve)rane ne menyre drastike!Barinjet e ardhur pas Komunizmit,nuk u interesoj me Populli,por piksynimi ishte hyrja ne Europe,per tju bashkuar Krimineleve udheheqes Europjan,te Cilet i pret Gjygji shpresoj i hapur,,qe e katandisen Popullin ne nje gjendje te mjeruar,qe nuk eshte pare qe nga fillimet e Civilizimit!Taktika hani e pini,sa te doni,beni borgje,mos ju ndahuni mishit,dhe sygjukut(sallamit),ishte pjesa e siperme e Aisbergut,ndersa pjesa e poshtme nuk shihej,sepse radioaktiviteti,nuk mund te shihet me sy,por ndjehet,dhe keshtu,Populli Europjan,kaloj ne Pakice ne,territoret e Veta!Pra mendoj,se prioritet,nuk duhet te jete hyrja ne Europe,me qdo kusht,ndersa ne krye te PD,te vije nje Lider Popullor,kritik ndaj Europes,dhe jo vetem me fjale por ashtu te jete,duke mos u trembur dhe te thote fjalen e Tije pa frike,dhe kurrsesi te mos jete Model i Udheheqesve te nenshtuar Ballkanik(nenshtrohen karshi Europes,Amerikes,Rusise,Turqise,Kines,Izraelit,Indise,pra nuk perfaqesojne Popullin)

  Reply to this comment
 4. perkthyesi June 29, 12:56

  Plotesisht dakord me ju, Andromeda! Une Sali Berishen e shoh pengesen me te madhe dhe me serioze, ne arritjen e qellimit te ardhjes ne pushtet te PD. Per aq kohe, sa ky pratagonist i se keqes, do te qendroje be PD, fitimi i zgjedhjeve nga PD do te vonoje dhe per te pakten dhe dhjetra vite te tjera! Jam shume i sigurte per kete! Pikerisht kete duhet te kete parasysh Selami, ne se zgjidhet kryetar i partise!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim