Selami: S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të jesh i korruptuar

March 16, 2015 16:50

Selami: S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të jesh i korruptuar

“Ka shumë fjalë në politikë për pro amerikanizëm, por pak veprime pro amerikane. S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të jesh i korruptuar”. Kështu deklaroi deputeti i Partisë Demokratike Eduard Selami në punimet e Konferencës “24 vjet partneritet strategjik. Marrëdhëniet Shqiptaro Amerikane ndër vite” organizuar nga Albanian Policy Center.

Deputeti Selami tha se është fat për Shqipërinë që ka këto marrëdhënie speciale me Amerikën. “Do të ishte e pamundur për Shqipërinë që të qëndronte në kursin e lirisë dhe demokracisë pa mbështetjen dhe ndihmën amerikane. Jam dëshmitar edhe i atyre ngjarjeve tragjike të 97’s, për ato përpjekje titanike që kanë bërë partnerët tanë amerikanë për ta mbajtur Shqipërinë në rrugën e demokracisë, në rrugën e lirisë dhe për t’i shmangur këto”, theksoi Selami.

Selami tha se shumë nga ata ambasadorë që vinë në Shqipëri, janë nga ambasadorët dhe shërbyesit më të mirë të shtetit amerikan, patriotë të vërtetë amerikanë. Deputeti i PD tha se ka shumë fjalë në politikë për pro amerikanizëm, por pak veprime pro amerikane. “S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të jesh i korruptuar. Kaq e thjeshtë është. S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të thyesh ligjin. Kaq e thjeshtë është. Kështu që në këtë aspekt… We have a long way to go…. Edhe në këtë duhet shumë punë”, tha ai. Deputeti demokrat paralajmëron se nuk ka kompromis në Amerikë kur gjërat shkojnë ndesh me parimet e lirisë, të demokracisë, të shtetit ligjor, të paqes dhe të prosperitetit rajonal. “Edhe diplomatët amerikanë që vinë këtu, edhe liderët amerikanë pasqyrojnë pikërisht këtë gjë, prandaj edhe thurrja është kaq e natyrshme me Shqipërinë. Por edhe kaq kokëfortë, prandaj shpesh herë politikanët shqiptarë të cilët mendojnë që mund të manovrojnë në këto lloj gjërash, gjejnë një mur të madh, se nuk ka kompromis në Amerikë kur gjërat shkojnë ndesh me parimet e lirisë, të demokracisë, të shtetit ligjor, të paqes dhe të prosperitetit rajonal”, tha ai.

Për deputetin Selami, tha se nëse shqiptarët vërtetë duan të jenë pro amerikanë, duhet të jenë qytetarë të angazhuar, të marrin në dorë në Shqipëri, çështjen e demokracisë, çështjen e shtetit ligjor, çështjen e progresit tonë.

March 16, 2015 16:50
Komento

41 Komente

 1. andromeda March 16, 17:18

  Shumë byth e zgjuar po kërkon të bëhesh ti o ‘bukurosh i fjetur’

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) March 16, 22:46

   Ky Edwardi ka fryk tja thot direkt Sales keto gjona ,dhe del i thot ne publik per me ju hy ne qef Hamerikonve.
   Ksaj i thon ne shpij rri gati tu prej grues,se te kercet druni,kurse kur del perjashta bon si garip ene u jep msime te tjerve.
   o Selam,moj jep selame po thuja Sales ne sy qe asht Kryekrimineli dhe nana e Tritolit mendor.

   Reply to this comment
 2. miroo March 16, 17:29

  nga lavazhier….deputet mire te ka ecur o bukuroshi spanjes

  Reply to this comment
 3. Emigrant March 16, 17:34

  Nuk me ngjall ndonje ndjesi fjala jote sepse nuk jeni shume kritik ne partine tuaj Ju kritikoni te tjeret dhe ju beni qejfin njerzve ne partine tuaj qe jane shume te koruptuar dhe te inkriminuar Lufta qw te jete e ndershme dhe e vertete duhet filluar nga brenda jetes pertiake pastaj te kalohet tek te tjeret Per mua ju ndoshta mund te jeni i paster vete sepse nuk keni qene atje ne ate vend por ata qe ju drejtojne partine tuaj jane te zhytur deri ne fyt. Fiilloje luften atje pastaj dil jashte saj.

  Reply to this comment
 4. skifteri March 16, 17:38

  perse le ameriken dhe erdhe ta rjepesh kete vende s’ta mbajti b. te punosh ne amerike tani vjen na jep moral per ameriken ku paguhesh 1600$ page nga shqiptaret dhe vetem mashtroni ne banden e Saliut!..je dhe ti kontribues I se keqes.

  Reply to this comment
  • Tarasi March 16, 18:13

   NE USA ste lejne te livadhisesh ne Shqiperi si politikan i fut ca batuta ca te shara dhe ca premtime popullit dhe behesh i pasur pertej cdo endrre.

   Popull budall ka qene dhe do jete perderisa nuk ka te drejte ti zgjedhi prijesit e tij po kryetaret e partive eshte kot qe te votoje.

   Reply to this comment
 5. Kapter Jari, jo presidenti March 16, 17:41

  Ky po konkuron Nard Ndoken ?

  Reply to this comment
 6. Toni March 16, 17:51

  o edward sa i pa vlere dhe i konsumuar je po ku eshte morali yt ketu,ike si zvarranik naten per gjithe naten ne USA se te kekonte saliu per mish lepri,tani te solli ne Shqiperi dhe te martoi me ilven ti po qe je yll ne ndritje….

  Reply to this comment
 7. Billy March 16, 17:58

  Po atehere pse ju bashkove Berishes? Sepse para 5-6 vjetesh shkruaje kunder Berishes dhe familjes se tij se ishin te korruptuar. Ah, po harrova. Berisha eshte pro serb, jo proamerikan. Ai ka share hapur te gjithe ambasadoret e SHBA-se ne Tirane.

  Reply to this comment
 8. SHQIPE March 16, 18:02

  MOS E PYET SE NA E MBUSHE MENDJEN ME KETO BROCKULLA QE THUA.
  JE KARTE E DJEGUR. POPULLI SHQIPTARE ESHTE I QARTE KUSH SE CILI JENI JU MONSTRA SELAMI. PSE U KTHYET NE SHQIPERI? KUSH JU DERGOI? C’MISION KENI?
  CILIN MISION DO TE VSZHDONI? KUJT I SHERBENI? KUSH JU PAGUAN?

  ME MIRE TE KTHEHENI ANDEJ NGA KENI ARDHUR, SE JU KA DALE BOJA DHE SEKRETI

  Reply to this comment
 9. SHQIPE March 16, 18:05

  ME FAL ZT.SELAMI SE HAROVA TE PYES.
  PO 7 LIQENET E LURES, DINI GJE JU PRONE E KUJT JAN?

  Reply to this comment
 10. Kris 1 March 16, 19:15

  Beri gjithe ate pasuri Selami i nenes duke punuar ne lavazhiot e New yorkut.Lau makinat dhe parate qe i dha Saliu.Nje simpatizant i Amerikes nuk mund te jete i korruptuar .Tashti o MILET duhet ta kuptoni qe Selami i nenes eshte qytetar amerikan dhe eshte diamant i paster.Me ate krenohet dhe baba Saliu.Ja baba Sali!!!

  Reply to this comment
 11. erion March 16, 19:26

  Pirdh Eduart pirdh se lerohesh

  Reply to this comment
 12. NAN MYZEQARI March 16, 20:59

  Jam dakort qe;Amerikan dhe i korruptar nuk ka.PO Amerikan te pshurrur dhe te kthehet ti puthi veglen atij qe pshurri, sic bere ti me SALEN. dhe nuk je i vetmi .IMAMI ,CEKA CUPI ETJ

  Reply to this comment
 13. Damiano Damiani March 16, 21:08

  Ndiej keqardhje dhe dhimbje kur shoh tash 25 vjet qe vendi im prodhon me shumice politikane pa moral dhe pa parime. Nje nga keta leshko eshte edhe Eduard Selami, te cilin Sali Berisha e fyeu, e percmoi dhe e deboi dhe ky iku me bisht nen shale. Ne ate kohe Sali Berisha nuk i kishte bere as 20% te krimeve qe do te kryente me vone. Dhe, pas gjithe ketyre, ky fyl me emrin E.Selami iku nga Amerika ( pasi u nda me te shoqen ) dhe erdhi t’i lepije prapanicen S.Berishes. Tani, ky fare burri, kerkon te na jape leksione mbi Ameriken dhe miqte e saj. Historia e Amerikes dhe e miqesive te saj eshte bash e kunderta e atyre qe thote leshko Selami.

  Reply to this comment
 14. esen March 16, 21:38

  Ky po del me koqe se pritej. Me demek po te jesh amerikan nuk mund te jesh i korruptuar, por pyeteni majmunin e cirkut nese ka ndonje ish-senator, apo ish-kongresmen ne burg per korrupsion? Budalla fare!

  Reply to this comment
 15. ss March 16, 21:50

  Emorri vesh Selami se ne shqiperi po hidhen kocka per qen si Selami Se ne amerik nuk i lene qente e tjer te mari Selami

  Reply to this comment
 16. Bocari March 16, 23:24

  Nje luge nga corba e prishur Selami e ka ngrene qe ne 1990, por tani e paska mbaruar gjithe kazanin.

  Reply to this comment
 17. gjermani i fundit March 17, 00:07

  Shkrim debil, njesoj sikur te thuash qe s’ka amerikan te shkurter. Thone qe amerikanet jane tipa praktike dhe ta do mendja qe hipikrizine e njohin edhe kur vishet me kostum dhendrri.

  Reply to this comment
 18. Agim e Alban Dega March 17, 03:36

  ——————————————————————————–
  From: [email protected]
  Sent: 8/21/2010 12:58:00 P.M. Eastern Daylight Time
  Subj: URGJENT: QEVERISJA BERISHA DHE ABC E DEMOKRACISE AMERIKANE

  QEVERISJA E BERISHES DHE ABC-JA E DEMOKRACISE AMERIKANE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Askush me mire se ne shqiptaret nuk e njeh dhe nuk e ka provuar disa here fytyren dhe natyren e vertete te politikes konfliktuale, te pabese, stermujshane te kryeministrit te Shqiperise Berisha dhe qeverisjes se kontestuar e me vota te vjedhura te tij tash e gati njezet vjet.
  Dje shqiptaret paten rastin te mesonin nje nga bemat e tij me pak te njohura se si Berisha zbaton jo vetem me bashkekombasit e tij por edhe me aleatet strategjike te Shqiperise, SHBA dhe NATO-n te njejten politike dyfytyreshe, hipokrite dhe stermujshane.
  Me gojen e tij ambasadori i SHBA-se ne Tirane dhe nje nga miqte me te cilter e me besnike te shqiptareve Z. William Withers na tregoi te gjitheve se Berisha shkel, dhunon, nerperkemb jo vetem marreveshjet kombetare, por edhe marreveshjet nderkombetare, nje tipar tipik i komunisteve dhe i enveristeve me fanatike shqiptare.

  Sa shume kur … te mbrapshta

  Kur merr guximin te shkele marreveshjet strategjike me NATO-n dhe SHBA-ne si ajo trevjecare per SHISH-in, per interesa e qellime krejt antishqiptare e antiamerikane…!?
  Kur merr guximin te urdheroje nje fushate mediatike krejt antiamerikane dhe tipike raciste kunder ambasadorit amerikan, perfaqesuesit te Presidentit te SHBA-se
  Nese keni dyshim lexoni dhjetra artikuj te telalleve te deklaruar te tij Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, Fahri Balliu, Trap Kajsiu, Papagall Saliu tek “ Koha Jone” “Klan”, “ Gazeta 55”, “Bota Sot” ( lexoni “Borba Sot” ) & co.
  Kur urdheron jeniceret dhe hunveibinet ( gardistet e vegjel te kuq ) e tij ne parlament per mosvotimin e anetareve te Gjykates Kushtetuese e asaj te Larte sepse kane qene anetare te thjeshte te PPSH-se kur vete ai ka qene enverist fanatik dhe sekretar i Byrose se PPSH-se e deri edhe kandidat per anetar i KQ te saj ….
  Kur zbaton politiken rrenuese te Leninit “Vse vllasti sovietam“ pra“ Te gjithe pushtetet Salise”….
  Kur shkel ligjet me elementare te shtetit juridik dhe zbaton vetem anti-parimin e Luigjit te 14- te” “Ligji jam une”….
  Kur shkel ligjet me elementare nderkombetare dhe Karten Themelore te OKB-se duke furnizuar me nafte makinen serbe te luftes ne masakrat e saj kunder popullsise se pafajshme te Bosnjes dhe Kosoves….

  … apo kur pa fund

  Kur shkel egersisht misionin me themelor te cdo qeverie qe eshte mbrojtja e sigurise dhe jetes se popullit te vet sic veproi ne Geredc dhe doli e deklaroi se “une nuk di se ku bie Gerdeci” ku benin ligjin dy bijet e tij , ai natyror Shkelzeni, dhe ai politik Fatmir Mediu….
  Kur ai vuri flaken Shqiperise ne mars- korrikun 1997 duke vrare, plagosur e sakatuar mbi 10 000 mije shqiptare te pafajshem e bere shkrumb e hi mbi 2 miliarde dollare pasuri te popullit e shtetit te tij qe u shkermoq si nje kocan misri brenda tre muajsh , vetem e vetem per te ruajtur me cdo kusht karriken e tij….
  Kur nuk le mjet pa perdorur per te ruajtur privilegjet dhe korrupsionin e tij galopant dhe oligarkine e tij te korruptuar qe mund te krahasohet vetem me gorillat amerikano-latine….
  Kur e ka kthyer Shqiperine ne nje ciflik te klanit te tij nepotik e krejt te korruptuar ne cdo qelize e hallke te tij….
  Kur de jure nuk ka fituar asnje pale zgjedhje pervec atyre qe ia shiti nen tavoline “Vellai i tij Siamez“ Fatos Nano me 22 mars te vitit 1992 dhe me 3 korrik 2005…
  Kur qeveris me vota te vjedhura e mandate jo legjitime pas zgjedhjeve te 28 qershorit 2009, kur sipas vezhguesve serioze nderkombetare te Perendimit “ votat u numeruan keq ose shume keq ne nje te treten e tyre“, sipas raportit te tyre zyrtar…
  Kur e filloi qeverisjen me futjen e Shqiperise ne Konferencen Islamike dhe po e vazhdon me modelet e Ajatollaheve Perse te Ahemdinaxhadit dhe te idhullit te tij koreanoverior Kim Jong Il….
  Kur premton ngritje pensionesh e pagash dhe realisht i pergjysmon ato ekzistuese
  me ngritje cmimesh duke ua nxire edhe me shume jeten popullit te vet…

  “ Fitore historike… “ si te Enverit

  Kur hiqet si perkrahesi me atdhetar i Kosoves dhe lirise se saj e sulmoi me eger edhe se Beogradi UCK-ne e luftetaret e lirise se Kosoves duke i cilesuar njesoj si Millosevici“marksiste-leniniste”, “terroriste” “komuniste” e duke sabotuar hapur marreveshjen e Rambujese cka conte uje pikierisht ne mullirin e Beogradit terrorist shteteror.
  Kur ne kulmin e luftes clirimtare ne Kosove dhe ne prag te gazepit te madh terrorist serb ne Dardani organizonte grushtin e shtetit te 14 shtatorit te vitit 1998, te cilin e parandaloi vetem nderhyrja shpetimtare per shqiptaret ne te kater anet e kufirit shqiptaro-shqiptar e aleatit strategjik dhe me te madh te shqiptareve , SHBA-se….
  Kur shet patriotizem e atdhedashuri te shkalles me te larte e urdheron, udhezon e miraton turravrap marreeshje si ajo e Otrantos qe ua shiste ose dhuronte 350 kilometer katrore ujra territoriale te Shqiperise Athines zyrtare… Kalit te Trojes qe edhe sot e kesaj dite mban ne fuqi Ligjin e Gjendjes se Luftes me Shqiperine!
  Kur per nje ngjarje te padeshiruar dhe krejt aksidentale si ajo e Himares, ia kalon edhe deklaratave aspak diplomatike te diplomacise greke qe kontrollon jo vetem ekonomine e financat por edhe politiken shqiptare, kryeministri dhe politika shqiptare ka shkuar teper larg ne theqafjen e tij anti-shqiptare
  Kur sulmon deri edhe Presidentin nga partia e tij Bamir Topin per shkelje Kushtetute e vet eshte shkelesi me i eger, neperkembesi me i shpeshte, dhunuesi me i perditshem i Kushtetues dhe cdo ligji shqiptar, sic veproi edhe me Otranton apo me Gerdecin, apo me 97-en, apo me Damir Fazlicin, apo, apo me cdo ligj me rendesi jetike per shqiptaret e Shqiperine…
  Kur premton lumturi e begati per femije qe e shohin dhe enderrojne lumturine
  e begatine e tyre vetem ne Perendim sic ndodhi me dy vogelushet nga vendlindja e tij Tropoja apo 15 vjecarjen nga Tirana qe u hodh nga ballkoni per te mos u kthyer e gjalle ne Shqiperi…

  Ali Komiku i Bagdatit dhe Sali Komiku i Tiranes

  Kur si Ali Komiku i Sadamit del cdo dite ne televizor per te peruruar veprat e tij te medha te peruruara edhe tre kater te tjera me perpara….ose per te festuar “kete dite te madhe”, “kete fitore historike”, “kete dite te bardhe te heqjes se vizave “ qe ende nuk jane hequr per shqiptaret, si gjithnje te fundit ne Evrope… kur pra per te qinten e mijten here genjen ne driten e Diellit popullin e vet….
  Deri edhe per permbytjet e shkaktuara nga korrupsioni qeveritar Shqiperia ua kaloi edhe Anglise, Frances, Gjermanise… Tamam fanar ndriicues per Boten si ne kohen e Enverit… Perpara per fitorje te reja ne rrugen e Partise dhe Salise!
  Kur e perderisa ne shqiptaret do te hame per djathe sapunin e rrenat e tij , atehere me te vertete ne nuk meritojme qeverisje tjeter, kryeminister tjeter me te mire se Sali Berishen… A nuk ka thene nje nga baballaret e demokracise amerikane e te asaj boterore se “ cdo popull ka qeverine qe meriton”
  Askush nuk i ben fajtor shqiptaret per allishverishet e dallaveret politike per riciklimet Berisha-Nano, Nano- Berisha. Nuk i kane ne dore keto mafiozlleqe te tyre as votat qe iu vidhen.
  Cdokush i ben fajtor shqiptaret qe pranojne dhe durojne, duke ua kaluar edhe kinezeve me durimin e tyre legjendar, nje qeverisje te vjedhur e te kontestuar edhe nga aleatet nderkombetare

  Fajet e pafalshme te shqiptareve

  Cdokush i ben fajtor shqiptaret qe pranojne te qeverisen nga i njejti person ,nga i njejti klan, nga te njejtit xhelate si Bashkim Gazidedja, si Agim Shehu, si Arben Sefgjini, nga i njejti klan i tij oligarkik e servil, qe ia vuri njehere flaken Shqiperise dhe qe u genjyen nga lekura e qingjit qe veshi duke ricikluar ne politike ata qe i kishte quajtur acik me dhjetra e qindra here si “kolonel te Asfalise greke” , si “ Profesor te Harvardit per korrupsion”, si”mafia e padrinove e mamutheve te korrupsionit’
  Cdokush i fajeson shqiptaret qe nuk kthejne syte dhe mendjen nga fqinjet jugore qe po trondisin Athinen megjithese qeveria aktuale ka pak ose aspak faj per korrupsionin e aleateve politike te Berishes me Karamanlisin ne krye qe e cuan Greqine ne humnere ekonomike e financiare sa po diskutohet shitja e ishujve dhe simbolit te saj Akropolit per ta shpetuar ate nga kataklizma ekonpomike dhe katrahura financiare e se djathtes se pangopur.
  Cdokush e me se shumti shqiptaret vet e fajesojne vetveten dhe njekohesisht paguajne haracin me te rende ne krejt Evropen per qverisjen qe mbajne mbi shpine si nje kalores te pashpirt qe mendon vetem per xhepat, privilegjet dhe karriket e saj, e jo per hallet e krizen e thelle ku e kane zhytur Shqiperine. Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne ….
  Kataklizma eshte ne prag te deres… Kryeministri trumbeton “ditet e bardha”, “fitoret historike”, “ lumturine e pashoqe”,” begatine e pa fund”
  A nuk ngjan si dy pika uji me Ali Komikun e Bagdadit !? Ndoshta kjo eshte arsyeja kryesore qe ne asnje nga qeverisjet e tij Berisha nuk ka pasur minister Informacioni, sic kishte Sadami Ali Komikun. Askush me mire se Berisha dhe telallet e tij nuk mund ta bejne nje rol te tille
  Kur te genjen dikush heren e pare eshte faji i genjeshtarit, thote sovrani.
  Kur te genjen dikush per here te dyte, te trete… te njeqindte, te nje mijte atehere aq here sa te genjen eshte faji i te genjyerit….
  Kur shkel marreveshjet e kontratat ligjore e politike me SHBA-ne dhe NATO-n
  aaetarsimin ne te cilen e mban si meriten me te madhe te tij, cfare mund te prese opozita apo populli nga marreveshjet,, premtimet, kontratat qe ai gjithnje i ka shkelur brutalisht, pabesisht, barbarisht…
  Nuk ka bese me te pabesin….
  Nuk ka marrveshje me marreveshjeshkjelesit…
  Nuk ka kompromis me sherraxhiun…
  Nuk ka besim me genjeshtarin…
  Nuk ka durim me mujshanat
  Nuk ka bashkejetese me konflktmbjellesit…
  Nuk ka tolerance me intolerantin…
  Nuk ka paqe me luftenxitesin…
  Nuk ka komunist e neverist me te keq se enveristin antienverist.
  Nuk ka tradhetar me te madh se atdheshitesin patriot,
  Patriotizmi i rreme eshte streha e fundit e te gjithe atdheshitesve…
  A doni me per Sali Berishen !? Ka edhe shume me teper… Do te duheshin romane, analiza , botime pa fund per tu nxjerre kallajin te gjitha paudhesive te tij….!

  Sa liri e demokraci… do te kene shqiptaret !?

  Nje gje eshte e sigurte dhe e garantuar.
  Shqiptaret do te kene aq demokraci sa do te luftojne per te.
  Shqiptaret do te kene aq liri sa do te sakrifikojne per to.
  Shqiptaret do te kene aq begati sa do te perpiqen per te.
  Shqiptaret do te kene aq lumturi sa do te vetmohohen per te.
  Shqiptaret do te kene ate jete aq sa do te mundohen per te.
  Shqiptaret do te kene ate qeveri dhe ate qeverisje qe meritojne ne masen qe do ta durojne dhe kontrollojne ate.
  Shqiptaret do te kene aq korrupsion sa do te pajtohen me te…..
  Shqiptaret do te kene ne dore fatet e veta per aq kohe sa nuk do ti lene peng ne duart e shperdoruesve te tyre. Qe te kene edhe ndihmen e doren e Zotit me vete , shqiptaret duhet se pari te ndihmojne vetveteen….
  Ky dhe vetem ky eshte mesazhi i demokracise amerikane dhe evropiane per shqiptaret. Derisa ta kuptojne kete ligj elementar, kete ABC te lirise dhe demokracise , shqiptaret do te mbesin duke trokitur pa fund ne dyert e Evopes se Bashkuar kurse lideret e mbrapshte politike do te livadhisin e shperdorojne lirine e te drejtat e tyre jetike, do te shtojne milionat ne xhepat e vet te zhvatur nga xhepat e popullit, do te bejne ligjin dhe Maliqin, do te alternohen e riciklohen duke ia leshuar vendin njeri- tjetrit me dallavare, me pazarlleqe e me allishverishe pa fund ne dem te demosit, popullit shqiptar.
  Nuk ka se si ndodhe ndryshe… Cdo popull ka qeverine qe meriton. E ka thene nje nga baballaret e demokracise amerikane dhe asaj boterore, Abraham Linkoln…. Eshte jo vetem ABC-ja, por edhe ligji themelor i lirise dhe demokracise!
  Eshte edhe mesazhi teper miqesor i Ambasadorit te SHBA-se Z. Withers per ne shqiptaret. Eshte mesazhi i demokracise amerikane per te gjithe ne kudo ndodhemi.

  SHENIM:SHKRUAR DHE BOTUAR PE RHERE TE PARE ME 21 GUSHT 2010. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM

  Reply to this comment
 19. demo March 17, 06:03

  Sa i rrezikshem ka qene ky,djali i pare nga Librazhdi i Sali Vucidolit.Bukuroshi shurruar,qe perzuri gjithe themeluesit nga partia,per tu zene vendin.

  -Jashte nga partia ime!
  Tani qe e perzuri familja,nga shtepia, kete parazit, e mori Saliu te permjere dhe i tha;- Hape gojen,se e ka bllokuar uturakun shkelzeni!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 17, 14:49

   VR ! @@@@ Eh mor Selam? Nuk kini thënë akoma disa gjëra thelbësore. Fjala vjen 1. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh me Berishën e korruptuar 2. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh si ty me Berishën prosërb 3. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh me Berishën i cili tradhëtoi luftën e amerikanëve për Kosovën,tradhëtoi krerët e U Ç K dhe luftën e U Ç K , trafikoi naftë për të vrarë rezistencën shqiptare, doli hapur kundër Rambujesë etj.etj! Të paktën për këto tre arsye bie gjithçka që kini thënë sepse del qartë aleanca juaj me antiamerikanët dhe antiamerikanizmin, del qartë aleanca juaj me berishizmin antiamerikan, del qartë vegjetimi juaj në stanin e antiamerikanizmit me damkën e berishizmit! Berishizmi është antiamerikanizëm Selam dhe ju akoma nuk e kini marë vesh! Ose më sakt e kini marë por, ju duhej berishizmi për të shpëtuar nga makinat që duheshin larë! Deklarimi juaj është hipokrizi Selam! Hipokrizi !

   Reply to this comment
 20. @@@@@@shifni halete March 17, 09:52

  Sic duket se hengre dot ameriken kur ishe dhe tani thua kodra pas bregut, meru me salen pra se ai te degdisi…………….

  Reply to this comment
 21. ed March 17, 11:25

  Urime ,dhe nje opozite sh e forte ne kete parlament,jeni me te miret,shembulli juaj i duhet ketij kuvendi.

  Reply to this comment
 22. ed March 17, 11:28

  Bravo Z.Islami ! Fjalimin tuaj e ndoqa me shume vemendje dhe me pelqeu shume ! Tani sapo e lexova prape ketu siper e dua te them qe ishte nje analize shume e sakte e mashtrimit me programin e PS ! Ata jane horra e bij horresh ! Sic na lane te paret e tyre 50 vjet mbrapa, ashtu do na cojne dhe keta ! Duhet nje opozite sh.e forte ne kete parlament ! Suksese

  Reply to this comment
 23. ed March 17, 11:29

  I nderuar Z.Selami. Duket qarte pothuajse ne te gjitha komentet dhe diskutimet publike nevoja per rigjenerimin e Partise Demokratike. Mendoj se ju jeni personi me i pershtatshem per ta kryer kete ndryshim Populli shqiptar pret nje refleksion politik mbi shkaqet e humbjes se PD dhe kam besim dhe shprese se vetem ju,per shkak te karizmit dhe formimit tuaj akademik do te mund te sillnit eren e ndryshimit ne kete parti.Sigurisht vendimi eshte i juaji,por mos harroni njerezit po presin,ora e historise po ju therret. Ju uroj shume suksese dhe gjithe te mirat !

  Reply to this comment
 24. enio March 17, 11:31

  Shume te drejte ka, por shqiptaret nuk kaperdijne dot asgje qe qendron jashte kontekstit te ulerimave dhe sharjeve…

  Reply to this comment
 25. Lleshi March 17, 11:40

  Ky eshte Lej Feni me medioker dhe qullash qe jo PD-ja nuk ka hajer por as vete ky nga vetja !
  Ka dale ketu dhe na ben perbetime ndaj amerikaneve , sikur ne pjesa tjeter e njerezve te ketij vendi , jemi debila , apo injorante !

  Or toç kuklle , korrupsioni ne Shqiperi , nga amerika erdhi ! Ose me mire me thene , faren e mbjellur nga turçelinjte , e ndihmoi te rritej plehu amerikan !

  Vetem genjeshtra thuhen ne kete vend ! Pafytyresia asht ba “virtyt” i gjithkujt qi e vejn ne kry te kuvendit , apo i japin mundesine e fjales ne publik ! Hajt ma dhant Zoti myten ne zullumin e vet , te gjithe mashtruesit !

  Reply to this comment
 26. Rei March 17, 11:48

  Ç`ka ketu per te dal kundra?!Zoteria i nderuar ka bere nje fjalim shume te pershatshem me kohen qe po kalojne tani Shqiptaret,apo kur behet fjale per fjalime te njerit krah politik ,patjeter krahu tjeter duhet te dale kunder,nuk ka rendesi se ç`ka thene?!
  Mesohuni qe te perkraheni fjalen e drejte,dhe nuk ka rendesi kush e thote ,e cilit krah politik i perket!

  Reply to this comment
 27. mira March 17, 12:00

  respekte Z SELAMI,,,kisha shume deshire qe ju me bagazh dhe kulture politike te madhe,,,ka ardhur koha te jepni kesaj force politike ,,dhe kisha deshire mos tju shikoja si deputet ,,po te jeni me aktiv sepse dhe shoqeria eshte me e pjekur dhe ju kupton me mire,,me gjithe respektin qe kam per ty,,qe ju njoh qysh ne apat e pare te krijimit te kesaj force polike qe ju jeni antar dhe themelus te jepni kontributin ne maksimum ddhe nje dite te shikoja ne krye adminitrades shteterore,,flm per nje rikthim ne kete parti..

  Reply to this comment
 28. beni March 17, 12:00

  Shume respekt per inteligjencen dhe menyren e komunikimit, shembuj te tille na nevojiten shume keto kohet e fundit…!

  Reply to this comment
 29. artur March 17, 12:01

  Ende kemi shprese se nje dite Shqiperia do behet nga Njerez me integritet dhe politikane si Ju,i nderuar Z.Selami.

  Reply to this comment
 30. tani March 17, 12:03

  Kur behet fjale per ju si figura me e respektuar tek partia demokratike,,une jam nje qytetar qe te njoh qysh ne themelimin e kesj force politike sepse kam qene shume aktiv deri ne momenti kur ju u larguat,,te uroj suksese dhe respekte..

  Reply to this comment
 31. klodi March 17, 12:04

  Z. Selami eshte nje nga figurat me te shquara te viteve te demokracise, eshte vertet politikan i kompletuar dhe me pervoje!

  Reply to this comment
 32. ... March 17, 12:11

  Je shembull! Model i perendimit! Je cfar i duhet ketij kombi!

  Reply to this comment
 33. Amerika March 17, 12:32

  Shikoni sa shume i shijon pislliku komentuesve te fillimit !
  Merren me Selamin se cfare pune ka bere ai per te ushqyer familjen ne Amerike. Shqiptaret e « ndershem » te Shqiperise, e kane per turp te punojne taksiste dhe punetore lavazhi. Ndjehen me mire tju dergoje evro motra qe punon ne Greqi dhe qe e mban mire afendikoi, se sa te punojne dhe te nxjerrin buken e tyre ndershem.
  Shumica e komenteve vijne nga ato qe jetojne me kurveri dhe me zanatin e vjeter te spiunit.
  Komentet tregojne nivelin e ulet dhe llumin ku eshte zhytur shumica e atyre qe paguhen per te lexuar gazetat.
  S’ mund te jesh edhe e virgjer edhe pak shtatzane!
  E gjith klasa politike eshte hipokrite.
  Bejne sikur jane martuar me Ameriken, nderkohe qe jane dashnore te Putinit.
  Sa turp qe ende kerkojne te na ushqejne me propogande !

  Reply to this comment
 34. anticensurë March 17, 12:59

  “S’mund të jesh dhe pro amerikan dhe të jesh i korruptuar”
  të jesh kaq idiot është shumë e vështirë!!nuk ma merr mëndja që selami është kaq budall!ai është vetëm një bythlëpirës i keq!!
  ai e di fare mirë që si çmëndin berisha dhe buzkuq luli janë me vizë të kuqe nga amerikanët,për momentin nesër e dredhin prap ata,e drodhën me asadin e jo me berishën,kështu që kërkon të sigurojë mbështetjen e tyre për një mundësi për zëvëndësimn e ramës!!
  mendimi është i mirë por gjith kjo bythëlëpirje duhet ti lërë shije të keqe në gojë!!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 17, 14:42

   Eh mor Selam? Nuk kini thënë akoma disa gjëra thelbësore. Fjala vjen 1. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh me Berishën e korruptuar 2. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh si ty me Berishën prosërb 3. S’mund të jesh proamerikan dhe të jesh me Berishën i cili tradhëtoi luftën e amerikanëve për Kosovën,tradhëtoi krerët e U Ç K dhe luftën e U Ç K , trafikoi naftë për të vrarë rezistencën shqiptare, doli hapur kundër Rambujesë etj.etj! Të paktën për këto tre arsye bie gjithçka që kini thënë sepse del qartë aleanca juaj me antiamerikanët dhe antiamerikanizmin, del qartë aleanca juaj me berishizmin antiamerikan, del qartë vegjetimi juaj në stanin e antiamerikanizmit me damkën e berishizmit! Berishizmi është antiamerikanizëm Selam dhe ju akoma nuk e kini marë vesh! Ose më sakt e kini marë por, ju duhej berishizmi për të shpëtuar nga makinat që duheshin larë! Deklarimi juaj është hipokrizi Selam! Hipokrizi !

   Reply to this comment
 35. Vëzhguesi F March 17, 15:32

  Selam!
  Duan te thone se emri eshte nje lloj “kapistre” per te kthyer koken kur te therrasin, por mbiemri… shpreh diçka qe ka te beje me genin dhe origjinen.
  P.sh. me menyren se si flet dhe kerkon te moralizosh, duke ditur gjendjen dhe bemat e tua qofte si qytetar dhe qofte si politikan, une te them beji selam Berishes, se kallai yt nuk mbulon ndryshkun tend dhe jo te beje ndonje lloj hajri ne milet.
  Selam Eduart, ne vitet e para te demoralanarshise berishiane , kur ishe sekretar i komunistit te keq dhe te pandreqshem Berishe, dhe kur SHBA e perfaqsonte Rayrsoni i podiumeve te Berishes, keto slogane apo relike morali komunist, edhe kishin ndonje fare efekti, sepse athere ishe djal i ri, ndoshta dhe enderimtar.
  Por sot ( ty mbase te genjen mendja se je serish i ri vetem se u rimartove ) sloganet e tua u ngjajne pordheve te plakut, gjeja qe nuk u degjohet apo nuk u duhet degjuar pleqeve.
  Po per çfare proamerikanizmi flet ti mor karkalec politik?
  Ti rikthehesh ne stanin e ujqerve dhe hienave vetem per te siguruar nje kerme, ne oazin e krimit, te korrupsionit, te vrasjeve dhe dhunimit, ne grupimin politiko-mafioz amalgamen fashisto-komuniste qe ka mbajtur dhe mban peng prosperitetin dhe zhvillimin e Shqiperise dhe moralizon per proamerikanizem.
  Si duket nuk e di mire setencen se kollarja e nastradinit nuk te mundeson gjithnje rastin per te qene kuvendar i pare ne çdo dasem.
  Se ke nje pasaporte apo shtetesi amerikane, nuk do te thote se je ti proameriani qe duhet te moralizosh dhe te degjojme.
  Para se te flasesh per veprime proamerikane vere ne peshore veprimet e tua meskine.
  Dhe ti e di se ç’eshte meskiniteti, si puna e tij qe per pak pushtet vrau te atin.
  Selam!

  Reply to this comment
  • Zbuluesi March 17, 16:47

   Anticensurë,pëllumb dhe Vëzhguesi f , duhet të dini se kam një gjë të veçantë për ju. A e dini çfarë kam? Një “ju lumtë” të treve dhe ika se kam punë…..?!?!?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin