“Selfie-t” më të rrezikshme në botë

April 20, 2016 11:51

“Selfie-t” më të rrezikshme në botë

Tashmë ato janë shndërruar në një mani të vërtetë, çdo rast është i mirë për të realizuar një “selfie”. E sa më e çuditshme apo e veçantë situata, aq më mirë është.

 

E klasifikuar nga Shoqata Psikiatrike Amerikane (APA), si një çrregullim mendor, sigurisht në momentin që ekzagjerohet, realizimi i një foto “selfie” mund të shndërrohet në jo pak raste, në një rrezik për jetën.

 

E nëse nuk e besoni, galeria e mësipërme ju jep disa raste ekstreme, kur njerëzit nuk kanë hequr dorë nga dëshira për t’u fotografuar dhe pse kjo mund t’i kishte kushtuar shëndetin, majde dhe jetën.

1

2

3

4

5

9

10

11

April 20, 2016 11:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?