Selia e kryeministrit belg në shënjestrën e terroristëve

March 30, 2016 14:01

Selia e kryeministrit belg në shënjestrën e terroristëve

Selia e qeverisë së Brukselit dhe rezidenca e kryeministrit belg, janë nën shënjestrën e terroristëve.

Lajmin e  bën të ditur e përdishtjma ‘L’Echo’, sipas të cilës foto dhe harta të pallatit Lambermont në rrugën “Rue de la Loi”, janë gjetur në një kompjuter të braktisur nga terroristët, të martën e kaluar në një kazan mbeturinash pranë apartementit në lagjen Schaerbeek, nga e cila u nisëm me taksi tre kamikazët drejt aeroportit di Zaventem.

Që prej atëherë janë marrë masa të larta sigurie dhe informacionet i janë transmetuar dhe FBI-së , shkruan “L’Echo”

Kjo dhe për shkak të afërsisë së ndërtesës me ambasadën amerikane në Bruksel.

March 30, 2016 14:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*