Sëpatë pemëve që thithin ujërat e pakëta

January 6, 2013 14:04

Sëpatë pemëve që thithin ujërat e pakëta

Fermerët jemenas në malet Haraz kanë nisur një fushatë për prerjen e pemëve qat dhe zëvendësimin e tyre me kafe dhe bajame. Qat dominon gjelbërimin në Jemen. Expertët thonë se kjo bimë po shkatërron ekonominë e brishtë jemenase dhe po thith ujërat e pakëta.

 

 

January 6, 2013 14:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*