Serbët ndihen të provokuar, flamuri i Shqipërisë së Madhe ngrihet në skenë

May 24, 2015 08:28

Serbët ndihen të provokuar, flamuri i Shqipërisë së Madhe ngrihet në skenë

Sipas agjencisë së lajmeve Tanjug një i ri shqiptar ka ngritur flamurin e Shqipërisë së Madhe së bashku me atë të Kosovës në skenën e ngritur në sheshin kryesor të qytetit, ku e ndiqnin festivalin ata që nuk kishin arritur të gjenin bileta. “Gjatë kohës kur në skenë po dilte përfaqësuesja e Serbisë, filluan të valviteshin flamujt e Shqipërisë, Kosovës dhe Shqipërisë së Madhe, por pas ndërhyrjes së sigurimit ata janë larguar.” – shkruan ‘Tanjug’. E megjithatë, Shqipëria i dha 2 pikë Serbisë gjatë votimit, ndërsa serbët asnjë pikë Elhaida Danit.

 

https://www.youtube.com/watch?t=50&v=_vnDgHKmz38

May 24, 2015 08:28
Komento

2 Komente

  1. Treviso May 24, 14:25

    Ngritja e flamujve eshte ere e te jejte kohe dhe po injeti person. Ketu nuk shoh asjnje thyerje te rregullave dhe uk ka pse te jete lajm shqetesues.

    Reply to this comment
  2. Drita May 24, 20:38

    Ah posi u provokuan serbet e na u prish gjiza.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim