Serbët në Mitrovicë festojnë me armë para policëve të Kosovës

May 28, 2016 15:21

Serbët në Mitrovicë festojnë me armë para policëve të Kosovës

Pak minuta pasi ka përfunduar protesta e qetë në anën jugore të qytetit ku kërkohej heqja e barrikadës mbi Ibër, në pjesën veriore, matanë urës, një grup i serbëve janë parë teksa kanë shtënë me armë në sy të Policisë së Kosovës.

Siç raporton gazetari i KTV-së nga terreni, dy policët e patrullës me gjasë ishin serbë meqenëse flisnin vetëm serbisht.

Nuk dihet se çfarë kanë festuar ata, mirëpo, siç shihet në videon e nisur nga një kalimtar rasti, të cilit edhe i dridhet dora kur dëgjon të shtënat, ata kanë dalë me vetura e flamuj.

May 28, 2016 15:21
Komento

2 Komente

 1. Arben May 29, 06:42

  DONI ME PER BELULIN,

  KETA KRIMINELA, THACIC E MUSTAFIC I ULIN NE TRYEZEN E BISEDIMEVE, KUR VENDIN E KANE NE LITAR.

  Reply to this comment
 2. Arben May 29, 08:16

  DONI ME PER BELULIN???!!!!!!!!!!!!!

  THACIC DHE MUSTAFIC I ULIN KETA KRIMINELE NE TRYEZEN E BISEDIMEVE, KUR HAKU I TYRE ESHTE LITARI NE FYT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*